Strona 51 z 105 PierwszyPierwszy ... 41495051525361101 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 501 do 510 z 1041

Temat: Klimatyzacja w 8P - problemy, porady, serwis

  1. #501

    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubuskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRBC (150 KM)
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    no ja odkad mam auto tez nie moge sie uporac z tym smierdzeniem
    miałem robioną sprezarke(łozysko pusciło) i wymieniany osuszacz ten przy chłodnicy, filtr kabinowy wymieniany 2 razy nawet jakos 3tyg temu, odgrzybianie preparatem dwa razy sam i nic, wiec jeszcze w zakładzie zrobiłem dla pewności chemia + ozonowanie(nie obyło sie bez gratisów w postaci ze uszodził gość klapy od centralnch bocznych nawiewów- cały czas dmuchają - partacze!

    piszczenie o osuszaczu i parowniku, ale co ma np: osuszacz do smierdzenia? skoro to jest zamkniety układ w którym krązy czynnik i osuszacz jesli sie nie myle to tylko "filtruje" czynnik zeby nie było w nim wody, czyli jak osuszacz w układach sprężarek - nic to do smierdzenia nie ma!

    parownik to ta "chłodnica" w srodku nawiewów przez którą przepływa czynnik i ja schładza a wentylator wywołuje obieg powietrza przez nią, przez co mamy zimne powietrze.

    U mnie jak i u innych którzy maja problem jest tak, że nie smierdzi jesli klima jest właczona czyli powietrze idzie przez parownik, a zaczyna smierdzieć jak przełaczy sie na tryb econ czyli bez klimy, co zauwazyłem to smierdzi tylko wtedy gdy na zewnątrz jest temperatura wyższa niż tą co ustawimy na panelu klimy, jesli na zewnatrz jest 16st.C i mniej to nie bedzie smierdzieć, jesli jest wiecej niż 16st.C(na zewnątrz) to prawdopodobienstwo rośnie, przy 18-20st.C(na zewnatrz) smierdzi zawsze na econ.

    Smierdzenie dotyczy tylko trybu econ, ja innego sposobu jak zdjecie deski i wyjecie tego wszystkiego nie wiedze, ale mam coś jeszcze w zanadrzu, bo kupuje kamere endoskopową i zajrzę co tam sie wyczynia.
    Ostatnio edytowany przez Igorch - 28-06-15 o 13:26

  2. #502

    Data dołączenia
    Jun 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mysłowice
    Auto
    audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC

    Domyślny

    Panowie czy jest to normalne w Audi ze jak załącze klime to załącza sie wentylator? strasznie głośno słychać na zewnątrz

  3. #503
    domel79's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gniezno
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI BMM
    Pomógł
    311 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    tak wentylatory maja pracowac

  4. #504

    Data dołączenia
    Jun 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mysłowice
    Auto
    audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC

    Domyślny

    dzieki

  5. #505
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

  6. #506

    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubuskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRBC (150 KM)
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez klamamoto Pokaż post
    Czytałem, piszą żeby pianką się da, jak dałem nią pierwszy raz to przez kilka dni było czuć pianke(cytryną) -dałem dużo na wszystkie sposoby, a jak juz wyparowała to znowu smerdzi, kamerke kupiłem jak dzisiaj przyjdzie i bedzie ok(-bo kupiłem okazyjnie) to w najblizszym czasie tam zagladam i moze będziemy wiedzieli coś wiecej moze coś tam dojrzę bo fajnie było by wiedzieć gdzie dokładnie jest problem wtedy łątwiej go eliminować a nie walić na wszystkie strony pianką, bo zauwazyłem ze ta pianka zostaje w nadmuchach i sie później lepią od środka.

  7. #507

    Data dołączenia
    Jan 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    valencia-hiszpania
    Auto
    a6 avant 3.0tdi trip quatro -a3 2.0fsi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 BLX
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Wentylador dziala ale jakby tylko na 1 biegu i klima slabo schladza .Kreci sie ale nie za szybko tak jak w innych a3. Vag com nie wykazuje bledow.Moze nie zabardzo wiem jak zdiagnozowac awarie wentylatora vagiem.Od czego zaczac ??

  8. #508

    Data dołączenia
    Oct 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Przejrzałem temat, ale nic nie znalazłem. Gdzie znajduje się rurka odpływu wody (skroplin) w 8P? Przy właczonej klimatyzacji pod samochodem sucho, a powinno coś gdzieś cieknąć. Na pewno zapchana, ale gdzie jest?

  9. #509

    Data dołączenia
    Apr 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Witam. Mam taki problem, że nie posiadam przewodu wysokiego ciśnienia klimy. Wg katalogu (etka) do mojej 8P BKD idzie przewód bez czujnika ciśnienia. Natomiasto ostatnio wymieniałem dolot wraz z coolerem no i na przewodzie znalazłem wiszący czujnik. Czy jest ktoś w stanie mi pomóc dobrać odpowiedni przewód? Bo bez klimy jest masakra...


    Wg etki do mojej 8P powinien iść przewód:
    1k0820741BB ale on jest bez czujnika ciśnienia. Przewody z czujnikiem to:

    1K0820741AT
    1k0820741BD
    1k08/20741BA

    I teraz który pasuje do mnie... Ew moge podać nr czujnika który znalazłem na przewodzie.

  10. #510
    cebza's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dolnośląskie
    Auto
    A3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Witam. Wymienilem sprezarke gdyz raz chlodzila raz nie. Po wymianie na inna wszystko pieknie przez 3 tyg i dalej to samo. Czy to mozliwe ze poszla sprezarka znow po tak krotkim czasie? i taki fart ze akurat znow to samo? czy mozliwe ze cos wykancza ta sprezarke? Mam inwestowac w kolejna sprezarke plus wymiane? Moze jakies sugstie? Pozdrawiam

Strona 51 z 105 PierwszyPierwszy ... 41495051525361101 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •