Strona 52 z 105 PierwszyPierwszy ... 242505152535462102 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 511 do 520 z 1041

Temat: Klimatyzacja w 8P - problemy, porady, serwis

  1. #511
    kuebk's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Berlin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    143 razy
    Podziękował
    32 razy

    Domyślny

    Nie ucieka Ci czasem czynnik z ukladu? Nabili Ci czynnikiem z olejem?

  2. Podziękowania dla kuebk za pomoc w problemie

    cebza (16-07-15)

  3. #512
    Lincoln's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łorsoł farmers
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Trzeba było wypłukać układ przed zamontowaniem nowej

  4. Podziękowania dla Lincoln za pomoc w problemie

    cebza (16-07-15)

  5. #513
    morgan's Avatar
    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PL
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    A zawór rozprężny masz sprawny?
    Jeśli był też wymieniony przy wymiane sprężarki to mógł go zabić syf w układzie znowu.

  6. Podziękowania dla morgan za pomoc w problemie

    cebza (16-07-15)

  7. #514

    Data dołączenia
    Sep 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    małopolska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BXE
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Witam mam porblem z obiegiem zamkniętym mianowicie z jakiegoś powodu po zgaszeniu auta klapka pod schowkiem otwiera się włącza się obieg zamknięty już klika razy się tak zdazyło. dziś sprawdzałem jeszcze raz i było ok z przyciskow klapaka się otwiera zamyka po zostawieniu otwartej i wylaczeniu samochodu sama się zamyka czyli działa ale co jakiś czas zostaje otwarta dodam ze zawsze jezdze na obiegu zewnętrznym. co może odpowiadać za wlaczenie obiegu zamkniętego jakiś czujnik ? W vcds brak bledow

  8. #515
    cebza's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dolnośląskie
    Auto
    A3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Czy nabili gazem z olejem nie mam pojęcia.. Podjade i zapytam jakie czynnosci wykonywal. Czy czyscili uklad rowniez nie gwarantuje. Gaz nie ucieka bo caly czas tyle samo jest jak spuszczaja. Zawor rozprezny? A co to takiego? Czy mowa o elektrozaworze na sprezarce? Nie wiem zbyt wiele a czarodziej od klimy i tak swoje twierdzi. niby sprawdzal sprezarke przez zamontowaniem i twierdzil ze "zdrowa jak Kon" skad to wie tego tez nie wiem. Jakie zadac mu pytania jak sie do niego udam? Jakie czynnosci robi sie przy wymianie sprezarki zeby nie bylo ze czegos nie zrobi bo uzna ze nie potrzeba.. Pozdrawiam

  9. #516

    Data dołączenia
    Jul 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Witam czy ktoś moze wie co jest przyczyną nie zalaczania sie klimatyzacji wentyle od klimy sie zalaczaja econ sie nie swieci na klimatroniku a klima nie chlodzi czy jest mozliwosc sprawdzenia vcdsem ilosci czynnika ? blędów też zadnych nie pokazuje

  10. #517
    IceMan's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wawa
    Auto
    Fake S3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CBAB
    Pomógł
    17 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez cebza Pokaż post
    niby sprawdzal sprezarke przez zamontowaniem i twierdzil ze "zdrowa jak Kon" skad to wie tego tez nie wiem.
    Sprężarkę można sprawdzić ale na samochodzie jak odpalisz obserwujesz ciśnienia wysokie i niskie na nanometrach. Ale jeśli sprawdził tą sprężarkę na "stole" to faktycznie jakiś magik

  11. #518
    cebza's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dolnośląskie
    Auto
    A3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Twierdzi ze gaz z olejem i czyszczona. Mowi ze gdyby nie cyscil uklaadu to dwa dni i po sprezarce a mi hulala prawie 3 tyg dzien w dzien. Jest sens dac ponownie do niego na wymiane czy szukac kogos innego? Wierzyc w tym przypadku w zloscliwosc rzeczy martwych? Pozdrawiam

  12. #519

    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubuskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRBC (150 KM)
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Moja cierpliwość właśnie dobiegła końca, smierdzi ze cały czas musze na klimie jechać, bo nie idzie wytrzymac, kilkakrotne odgrzybianie/cudowanie bez skutku.

    W zwiazku z czym chciałbym wymienić całą kompletną nagrzewnice pod deską - tak chyba najtaniej i najprościej, moja ma numer 8P1 820 003 M , jest duzo tyle ze mają inną literke na koncu znalazłem np taką:
    http://allegro.pl/audi-a3-8p-nagrzew...tml#tabsAnchor

    Ona ma litere "P" czyli jest nowsza, orientuje sie ktoś czym one moga sie różnić? Czy bedzie dało sie ja normalnie załozyć?

    Chce zrobić to sam(jakoś nie ufam serwisom), wiem ze musze spuścić czynnik, ale co dalej jak sciągne deske? ta nagrzewnica cała odkreca sie od góry czy moze jest mocowana jakoś od spodu auta, tak samo weze od klimy i płynu chłodzacego? da sie wszystko sciagnąć od góry czy trzeba coś robić od spodu auta?

  13. #520
    RoncoL's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Siemianowice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMM
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Jakiś czas temu również miałem ten sam problem ze smrodem na ECON który opisałem również w tym temacie. Sam nie wiedziałem już co robić,w tym sezonie dwa razy odgrzybiana w dwóch różnych warsztatach,ozonowanie też nic nie dało. U mnie pomógł środek do odgrzybiania WURTH
    Koszt ok 40zł,do tego wymieniłem zwykły filtr kabinowy na węglowy. Rozebrałem możliwie wszystkie plastiki za schowkiem żeby dostać się do parownika i spryskałem go dość dokładnie i po trochu w nawiewy. Środek ma niby wystarczyć na odgrzybienie dwóch układów jednak ja zużyłem cały. Po czyszczeniu przejechałem już ok 3000km w różnych warunkach i do dziś dnia smród nie wrócił.

Strona 52 z 105 PierwszyPierwszy ... 242505152535462102 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •