Strona 92 z 105 PierwszyPierwszy ... 42829091929394102 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 911 do 920 z 1041

Temat: Klimatyzacja w 8P - problemy, porady, serwis

  1. #911

    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Małopolska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE
    Pomógł
    5 razy

    Domyślny

    tak tylko serwis

    ja bym zrobił tak :

    pojechał na serwis klimy tam gdzie mają te zawory albo przyjnamniej są w stanie wymienić ( nie zakładaj byle jakiego z Chin , przynajmniej firmy THERMOTEC ) , ściągają czynnik i widzą ile było jeżeli powyżej 500g wymiana zaworu jeżeli będzie sporo brakować można spóbować uzupełnić sam czynnik i sprawdzić jak będzie klima działać.
    gwarancji nie ma jak to wielu przypadkach ale pewnie bedą cie namawiać na wymianę spreżarki

    na filmie gość miał ten sam problem co ty zobacz efekt po wymianie


    https://www.a3-club.net/forum/showth...=1#post1639453
    Ostatnio edytowany przez comag - 21-06-19 o 07:55

  2. Podziękowania dla comag za pomoc w problemie

    Drac0 (18-06-19)

  3. #912

    Data dołączenia
    Oct 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez comag Pokaż post
    tak tylko serwis

    ja bym zrobił tak :

    pojechał na serwis klimy tam gdzie mają te zawory albo przyjnamniej są w stanie wymienić ( nie zakładaj byle jakiego z Chin , przynajmniej firmy THERMOTEC ) , ściągają czynnik i widzą ile było jeżeli powyżej 500g wymiana zaworu jeżeli będzie sporo brakować można spóbować uzupełnić sam czynnik i sprawdzić jak będzie klima działać.
    gwarancji nie ma jak to wielu przypadkach ale pewnie bedą cie namawiać na wymianę spreżarki
    Podzwonie i popytam, gdzie mi moga to w miare na miejscu zrobić, w grudniu robiłem serwis i mowili ze wszystko pieknie, to jak oni to sprawdzają ?

    Wiesz może jak się ten czujnik N280 nazywa w etce? bo nie moge znaleźć u siebie po Vinie

  4. #913

    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Małopolska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE
    Pomógł
    5 razy

    Domyślny

    w etce nie występuje jako część zamienna , dobiera się do numeru i symbolu kompresora fizycznie sprawdzonego w samochodzie
    do naszych około 150 -200 zł

    u mnie występuje ten KTT060003 mam kompresor 1K0820803Q

    jeżeli masz taki sam to tu maja w dobrej cenie w Krakowie

    ale trzeba sprawdzić naocznie jakie masz zabezbiecznie zaworu śrubą czy segerem , widać z góry po otwarciu maski.


    https://autowanda.pl/czesc/zawor-reg...gru=f6&typ=heg


    Ostatnio edytowany przez comag - 19-06-19 o 15:05

  5. Podziękowania dla comag za pomoc w problemie

    Drac0 (18-06-19)

  6. #914

    Data dołączenia
    Oct 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Nr kompresora to pewnie da sie odczytac sciagajac oslone misy olejowej? pech bo 2 dni temu robilem wymiane oleju...

  7. #915

    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Małopolska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE
    Pomógł
    5 razy

    Domyślny

    wystarczy lusterko od strony wentylatora po otwarciu maski .jest tabliczka znamionowa

    na filmie który podałem wczesniej widać zawór zamykany segerem , zobacz róznicę ten niżej jest mocowany śrubą

    Ostatnio edytowany przez comag - 18-06-19 o 21:38

  8. Podziękowania dla comag za pomoc w problemie

    Drac0 (18-06-19)

  9. #916

    Data dołączenia
    Oct 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Dzięki, jutro rzuce tam okiem

  10. #917

    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Małopolska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BSE
    Pomógł
    5 razy

    Domyślny

    zwróć uwagę że miałeś (serwis klimy ) w grudniu więc niedawno jeżeli będzie ubytek czynnika , trzeba szukać nieszczelności najpierw , zawór potraktowałbym jako ostatni etap.
    i jeszcze pozostaje jedno , oby nie było opiłków na siteczku zaworu wyciągniętego , te sprężarki muszą mieć odowiedni stan oleju i nie wolno jeżdzić bez czynnika , brak chłodzenia kończy bardzo szybko sprężarkę warto wiedzieć co zrobić jak ulotni się czynnik.

    https://www.a3-club.net/forum/showth...=1#post1639417
    Ostatnio edytowany przez comag - 18-06-19 o 23:08

  11. #918

    Data dołączenia
    Oct 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    @comag

    Wczoraj podjechalem na szybko do pobliskiego serwisu, ale go juz zamykali zdazyli mi tylko termometrem sprawdzic temp i z kratki srodkowej mialem 13 stopni... to zdecydowanie za duzo. Zrobie tak jak piszesz, jak mi sie uda kogos zlapac jutro to podjade na sprawdzenie ilosci czynnika.

  12. #919

    Data dołączenia
    May 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dukla
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam Forumowiczów. Opiszę mój problem z klimatyzacją, bo jest dosyć... nietypowy.
    Mianowicie, klimatyzacja po chwili pracy przy temperaturze 30 stopni na zewnątrz, sama włącza się w tryb ECON, którego nie mogę wyłączyć. Klikam przycisk ECON, trzymam wciśnięty i nic się nie dzieje. Wtedy klimatyzacja nie działa i dmucha zwykłym, nie schłodzonym powietrzem. Problem rozwiązuje się, gdy zgaszę silnik i ponownie go uruchomię, wtedy klimatyzacja działa ale znów po ok. 1 minucie wchodzi w tryb ECON. Klimatyzacja była 2 miesiące temu serwisowana, więc czynnik jest a sprężarka nie jest zatarta. Gdy już klimatyzacja działa, chłodzi super zimnym powietrzem tak jak być powinno.
    Podejrzewam że to nie wina braku czynnika, czy samej sprężarki. Stąd moje pytanie, czy to wina panelu, a może komputer łapie błędy? Jutro jadę do mechanika podpiąć komputer i sprawdzić o co chodzi, może ktoś z Was spotkał się z czymś takim?
    Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za odpowiedzi

  13. #920

    Data dołączenia
    Oct 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olkusz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU

    Domyślny

    Witam!
    Mam problem z klimatyzacją. Po włączeniu klimatyzacja chłodzi słabo. Dopiero, gdy temperatura płynu chłodniczego wzrośnie włączają się oba wiatraki i wtedy klima chodzi super. Z tego, co wyczytałem i pamiętam to po włączeniu klimatyzacji oba wentylatory powinny startować od razu - przynajmniej tak było u mnie w zeszłym roku w czasie upałów. Co może być przyczyną?

Strona 92 z 105 PierwszyPierwszy ... 42829091929394102 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •