Strona 94 z 105 PierwszyPierwszy ... 44849293949596104 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 931 do 940 z 1041

Temat: Klimatyzacja w 8P - problemy, porady, serwis

  1. #931

    Data dołączenia
    Mar 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.6 BGU
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Cześć!

    Mam pytanie do urzędujących tu specjalistów. Czy macie pomysł dlaczego pod kanałem 57 bloków silnika pod 'A/C Compressor Load' pokazuje mi stale 0.0 Nm?

    Klimatyzacja chłodzi, wydawałoby się, normalnie. Nawet wtedy, kiedy komputer pokazuje 0.0 Nm.
    Wyjątkiem są okazjonalne sytuacje kiedy potrafi na postoju (w korku) sama przełączyć się na ECON. Dlatego właśnie szukam przyczyny i zauważyłem to dziwne wskazanie.

    Obroty silnika na biegu jałowym z klimą: 864/min, a na ECON: 672/min. Zawór N280 dostaje wtedy 0.704 A, rozwarty 60-70%, ciśnienie raczej w normie. Żadnych błędów.


    @Polo
    Cytuj Oryginalnie napisane przez Polo Pokaż post
    skasować go i olać sprawę czy może to być jakiś większy problem?
    https://www.audi-sport.net/xf/thread...r-flap.342335/
    Skasować i zrobić Basic Settings. Drążyć jak będzie się pojawiać ponownie.
    Ostatnio edytowany przez Omam - 30-07-19 o 19:00

  2. #932
    Tukan12's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Birmingham
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam kolegow i kolezanki, ja rowniez mam problem z klimatyzacją, poprostu nie chlodzi. Kompresor wlacza sie i wylacza (po wlaczeniu/wylaczeniu econ) obciazenie w zaleznosci kiedy 6-7Nm, zawor regulacyjny pokazuje ok 70%, wiatraki nie startuja po uruchomieniu klimatyzacji za to z kratek nawiewu dobiega syczenie?
    Zalaczam kilka zdjęć z vcds.


  3. #933

    Data dołączenia
    Aug 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN

    Domyślny Lokalizacja czujnika temp. wew. Problem z klimą

    Witam. Kupując auto podpiąłem go pod kompa z racji szwankujacej klimy i wchodząc w parametry zobaczyłem że jeden z czujników pokazuje minus 50 stopni. Sprzedający nie był w stanie określić który to czujnik. W domu na spokojnie posiadam mały skaner diagnostyczny do grupy VAG podpiąłem i wchodząc w bloki pomiarowe również widzę minus 50 stopni. Myślałem że to może czujnik w klimatroniku ten przed wentylatorkiem. Rozebrałem zrobiłem pomiary w temperaturze około 20 stopni pokazywał ponad 6Kohm zmieniając jego temperaturę wartość również się zmieniała więc podejrzewam że działa. Gdzie i który czujnik mogę jeszcze sprawdzić ,gdzie się dokładnie mieszczą?

    Pewna osoba zasugerowala mi rowniez ze moze byc uwalony zawór a sprezarce ktory po parunastu latach sie zawiesza zacina. Sprawdzilem napiecie do sprezarki dochodzi, oscyluje od 10V do ok 13V, na econ brak napiecia. Moze to byc jakis trop ze ten zawor jak zwal tak zwal bo nie wiem dokladnie jak to sie zazywa poprostu sie skonczył? Jak bralem auto to klima raz sie zalaczala raz nie i tak co kilka minut sie zmienialo a teraz po paru dniach juz wcale sie nie uruchamia.

  4. #934

    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Podkarpacie
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Witam.
    Mam pytanie. Pacjent A3 8P 2004 1.9 TDI. Serwis klimatyzacji - odzyskanie 180 naładowanie 500. Olej 12.
    Wyjazd na Chorwacja i zonk do postoju. Rano włączam auto i ECON. Podłączyłem pod kompa i 819 - czujnik ciśnienia. Po upuszczeniu troszkę z zaworu klima ożyła lecz na chwilę. Stukanie pukanie czujnika nie pomogło.
    Dziś podłączyłem znowu vag i parametry grupy 1 to napięcie 0.0a, 0%, 0% i 1bar. Po odłączeniu czujnika dalej wszystko to samo.
    Czujnik? Upuściłem ciśnienie i czynnik? Nie kombinować tylko wrócić do PL, znowu serwis i nabijanie i wtedy parametry sprawdzić?
    Nadmieniam że wszystkie bezpieczniki czy w aucie czy komorze sprawdzone...
    Czekam na sugestie.
    Pozdrawiam

  5. #935
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    przeczyść styki na kostce czujnika a jeśli to zawiedzie to czujnik do wymiany

  6. #936

    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Podkarpacie
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Styki przeczyszczone. Nie widać nalotu itp.
    Nadmieniam, że po upuszczeniu czynnika klima na chwilę ożywiała i zaczęła działać. Za chwilę znowu ECON i lipa.
    Dziś już całkiem nie ożyła a wskazania jak napisałem.
    Wiem że mogę odkręcić czujnik bez ubytku czynnika w układzie - zgadza się? Może go odkręcić bo jestem na Chorwacji- obstukac itp? Czy wrócić do domu nabić i zobaczyć?
    Czy pierwsze odzyskać co jest, wymienić czujnik, nabić i wtedy sprawdzić?
    Jestem na wyjeździe więc szukam rozwiązań, nie chce też aby mi się sprężarka zatarła jak wogole czynnik zejdzie....

  7. #937

    Data dołączenia
    Aug 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN

    Domyślny

    Gdzie dokladnie miesci sie czujnik g89? Pokazuje -50 i chce go wymienic ale gdzie sie znajduje?

  8. #938
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

  9. #939
    Fabius's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Stce
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Pytanie odnośnie nagrzewnicy tej wodnej, do jej wymiany trzeba rwać całą deskę ?
    2.0 TDI DSG

  10. #940
    acinr_PL's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZST
    Auto
    Limousyne quattro stronic 2015
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CUNA (184 KM)
    Pomógł
    205 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Jedź do dobrego diagnosty od klimy. Ja miałem podobne problemy, że klima zaczynała dopiero chłodzić po przejechaniu kilku km. Do wymiany był czujnik wysokiego ciśnienia. Na vagu też żadnych błędów nie było.

Strona 94 z 105 PierwszyPierwszy ... 44849293949596104 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •