Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokazane rezultaty 11 do 18 z 18

Temat: 1.9TDI ASZ ubywa olej, zalany silnik z tyłu między Turbo a kolektorem ssącym.

  1. #11
    Hinuś_S-line's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    SEAT
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Jutro wjadę na podnośnik, zrobię jakieś foto i wkleję jak to wygląda. Mam nadzieję, że nie szarpnie mnie to zbytnio po kieszeni, bo jeszcze oponki trza kupić....... Tematu narazie nie zamykam, dziękuję wszystkim za udział w rozmowie. Jutro się wszystko okaże. Skąd i dlaczego leci. A jak się bardzo wkurzę, to wywalę cały silnik i wtedy będę miał wszystko jak na dłoni, bo dostęp jakiś taki nie za ciekawy jest heh

  2. #12
    Hinuś_S-line's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    SEAT
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Niestety nie zdążyłem zrobić fotek, ale już wszystko jasne. Wyciek był spod pokrywy zaworów, z tyłu nad kolektorem ssącym. Na całej długości tej krawędzi, wyglądało jakby uszczelka w ogóle nie dolegała do głowicy. Po zdjęciu pokrywy i uszczelki, umyłem wszystko w benzynie ekstrakcyjnej. Uszczelka wyglądała jak nówka, ani nie wygnieciona, ani nic podobnego. Po wyczyszczeniu i odtłuszczeniu wszystkiego, poskładałem ale na sylikon czerwony do 350 stopni. Przyłożyłem, poczekałem aż troszke przyschnie i dokręciłem porządnie. Mam nadzieję że to załatwi sprawę. Zalałem 4L oleju Castrol Magnatec 10W-40 i mam w połowie stanu. Zostawie tak jak jest i nie będę dolewał, zobaczę czy nie będzie ubywać. Mam nadzieję że nie.
    Przy okazji, zdjąłem rurę dolotowa z EGRu i zajrzałem jak to wszystko wygląda w środku, wkoło jest wszystko suchutkie. Jest nalot, ale niezbyt duży. Postanowiłem tego nie ruszać. Pojeździłem trochę z odłączonym zaworem recyrkulacji spalin, silnik był odczuwalnie zrywniejszy, jednak wydaje mi się że spalanie troszeczkę podeszło. Zniknął problem opóźnionej reakcji na gaz, i ciągle jeździł tak samo bynajmniej tak mi się wydaje. Zobaczymy jak to będzie dalej.

    Mam jeszcze jedno pytanie, czy któryś z tych trzech zaworków sterujących podciśnieniami może wpływać na to, że raz rwie jak cholera, a raz muli??? Może któryś się przypycha??

  3. #13
    Sztomel's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Volkswagen Golf Mk4
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    210 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Hinuś_S-line Pokaż post
    czy któryś z tych trzech zaworków sterujących podciśnieniami może wpływać na to, że raz rwie jak cholera, a raz muli??? Może któryś się przypycha??
    nie jest to wykluczone ale z pewnością wykluczam od razu elektrozawór N239 od klapy gaszącej bo on działa tylko przy gaszeniu silnika - chyba, że ma zwarcie ale wtedy silnik nie miałby wcale dynamiki i kopciłby strasznie na biało z wydechu a silnik nie reagowałby na pedał gazu pracując tylko w miarę prawidłowo na wolnych obrotach, jeśli zaś chodzi o N18 to w grę wchodzi tylko i wyłącznie nieszczelność wężyka podciśnieniowego, który do niego dochodzi. Reasumując, wszystko wygląda na to, że jednak to nie będzie wina ww. elektrozaworów a jedynie może szwankować N75 skoro silnik raz muli a raz nie ale bardziej obstawiam złą pracę innych podzespołów - jeśli masz kłopoty z dynamiką silnika to trzeba zrobić logi dynamiczne Vagiem ab ocenić co i jak pracuje.
    http://www.a3-club.net/forum/signaturepics/sigpic10577_1.gif

  4. #14

    Data dołączenia
    Feb 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Piła
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    raz

    Domyślny Zalany silnik olejem prawdopodobnie od turbo

    Audi A3 2001 rok. 130 KM Kod silnika:ASZ
    Witam mam problem z prawdopodobnie cieknącym turbo. Rura wchodzaca do intercooler od dołu jest zalana olejem jak i reszta rur, które idą do przepustnicy oraz w niej również pływa olej. Kolejnym objawem jest przy takiej temperaturze z rana niebiesko/biały dym, który po takim odpaleniu pusci chmurke i koniec dymienia. Jestem swiezo po wymianie kompletnego sprzęgła (nówka, nie regenerowana) i mechanik stwierdził, że mam się szykować bo turbo nie szczelne. Od około roku turbo zmieniło swój dzwięk, który jest przedstawiony na filmie. Zwracam się z pytaniem co o tym myślicie gdyż od 3 dni czytam przeróżne fora i ludzie wypisują wiele różnych przyczyn, że rury nieszczelne, że coś przy kolektorze moze byc nieszczelne. Przyczyn moze być mnóstwo a nie w tym sens, żebym wymieniał teraz wszystko po kolei, a zalezy mi aby autko było sprawne w 100%. Z tego co zrobiłem to stałem nad autem i lezałem pod autem i nieszczelności nie zauważyłem, w weekend wjade na kanał to moze wiecej coś zobacze. Proszę o porade gdyz moze ktos sie spotkal z takimi objawami i wyglądem silnika. Informacje o samochodzie na górze, ale wkleje jeszcze raz : Audi A3 2001 rok. 130 KM Kod silnika:ASZ.



    Rura wchodzacza do intercoolera

    Oraz film z dzwiekiem turbo

  5. #15
    zajc123's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Przemysl
    Auto
    Audi a3 173KM/401Nm
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez infernal1410 Pokaż post
    Audi A3 2001 rok. 130 KM Kod silnika:ASZ
    Witam mam problem z prawdopodobnie cieknącym turbo. Rura wchodzaca do intercooler od dołu jest zalana olejem jak i reszta rur, które idą do przepustnicy oraz w niej również pływa olej. Kolejnym objawem jest przy takiej temperaturze z rana niebiesko/biały dym, który po takim odpaleniu pusci chmurke i koniec dymienia. Jestem swiezo po wymianie kompletnego sprzęgła (nówka, nie regenerowana) i mechanik stwierdził, że mam się szykować bo turbo nie szczelne. Od około roku turbo zmieniło swój dzwięk, który jest przedstawiony na filmie. Zwracam się z pytaniem co o tym myślicie gdyż od 3 dni czytam przeróżne fora i ludzie wypisują wiele różnych przyczyn, że rury nieszczelne, że coś przy kolektorze moze byc nieszczelne. Przyczyn moze być mnóstwo a nie w tym sens, żebym wymieniał teraz wszystko po kolei, a zalezy mi aby autko było sprawne w 100%. Z tego co zrobiłem to stałem nad autem i lezałem pod autem i nieszczelności nie zauważyłem, w weekend wjade na kanał to moze wiecej coś zobacze. Proszę o porade gdyz moze ktos sie spotkal z takimi objawami i wyglądem silnika. Informacje o samochodzie na górze, ale wkleje jeszcze raz : Audi A3 2001 rok. 130 KM Kod silnika:ASZ.
    nie cytuje się całego posta bo nie ma takiej potrzeby, zasada jest taka sama na wszystkich forach
    odpowiada się stosując cytowanie selektywne bez zdjęć i filmów




    Luzy sa wielkie na wirniku?
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 21-02-18 o 01:17

  6. #16

    Data dołączenia
    Feb 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Piła
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez zajc123 Pokaż post
    Luzy sa wielkie na wirniku?
    No właśnie nie wiem czy są i jak do tego się zabrać, w sensie lepiej od dołu czy od góry. Co odłączyć i jak to sprawdzić a jeśli jest luz to może to odpowiadać również za olej? Bo wiem, że dźwięk może ulec zmianie ,ale żeby olej chlapał to nie wiem.
    Co panowie sądzicie o tak taniej regeneracji? Pytam tylko orientacyjnie bo wole sie powoli orientować w razie W.
    https://www.olx.pl/oferta/turbosprez...5-IDqfX1P.html

  7. #17
    zajc123's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Przemysl
    Auto
    Audi a3 173KM/401Nm
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    nic nie musisz odlaczac.. Zobacz sobie na yt jak sprawdzic luzy i tyle. Nic trudnego, oczywiscie, ze bedzie odpowiadac duzy luz za puszczanie oleju.. ta regeneracja to jakies piaskowanie pewnie.. Jak cos musisz dac do kogos kto poleca, a nie, bo wiadomo ze jest teraz w cholere firm co robia turba, a wiadomo co potem sie dzieje z autem..

  8. #18

    Data dołączenia
    Feb 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Piła
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez zajc123 Pokaż post
    nic nie musisz odlaczac.. Zobacz sobie na yt jak sprawdzic luzy i tyle. Nic trudnego, oczywiscie, ze bedzie odpowiadac duzy luz za puszczanie oleju.. ta regeneracja to jakies piaskowanie pewnie.. Jak cos musisz dac do kogos kto poleca, a nie, bo wiadomo ze jest teraz w cholere firm co robia turba, a wiadomo co potem sie dzieje z autem..
    Ok, postaram się to wykonać i dam znać jak to wygląda.

    Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
    Szukałem na Youtube i jedyne co znalazłem to jak ludzie trzymali turbo w ręku i sprawdzali luz.
    Ostatnio edytowany przez infernal1410 - 21-02-18 o 18:34

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •