Strona 29 z 38 PierwszyPierwszy ... 192728293031 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 281 do 290 z 371

Temat: Odma silnika

  1. #281

    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Podlaskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    33 razy

    Domyślny

    Zgadza się .Może i też bym kupił ORI (wiadome co orginał to orginał),ale cena mnie przeraziła...a jestem jeszcze na dorobku .Dlatego zakupiłem ze sklepu Skody zamiennik -kupując sadziłem ,że pewnie będę miał problemy z jej zamontowaniem ,ale obyło się bez najmniejszych niespodzianek .A ile wytrzyma ?Tego nie wiem ,pojeżdżę zobaczę hejka.

  2. #282

    Data dołączenia
    Feb 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Chełm
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    czytam ciągle rozwijający się temat i nie wiem.... mam AUM po programie, turbo k03-053s, wywalony egr, odma wypięta z dolotu (wąż który idzie z odmy do dolotu jest wypięty z obiegu i dany filtr stożkowy). wg,. mnie auto rakieta, próbowałem się z 2,5td/VR6 i innymi 1.8t i zostają. jedyne do czego sie mogę czepić - bierze olej- przy odpalaniu nie dymi jakoś nadzwyczajnie, przy dociskaniu mu też nie dymi, ale bierze i to sporo. jak go nie cisne powyzej 4 tys to nie bierze, a jak przykatuje naweekend powyzej 4 tys. olej ubywa strasznie. jak myslicie moze przez tak ustawioną odme? zalewam 5W40 motul xcess. (dolot za turbem suchutki nawet kropli oleju)

  3. #283
    Krys12b's Avatar
    Data dołączenia
    May 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    może już sam silnik brać olej nie koniecznie turbo jak powyżej 4 tyś to przy takich obrotach lubi zasysać olej i wrzucać do wydechu albo turbo wyrzuca do wydechu.

  4. #284

    Data dołączenia
    Apr 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kałuszyn/Warszawa
    Auto
    OOOO
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Ja tam w swoim agu odmy nie wypinałem z dolotu, bo jak miałem zapchaną a potem ukruszoną tą fajkę co wchodzi koło podstawy filtra oleju to palił min ze 4 litry więcej na 100km i min raz na tydzień trzeba bylo kasować różnej maści błędy ze sterownika silnika. A odmę całą przeczyszczałeś czy tylko wypiąłeś z dolotu? Takie ubytki oleju jeśli nie dymi za bardzo i okolice ic w miare suche to moze byc odma zatkana i olej szuka wyjścia przewaznie w okolicach wału korbowego

  5. #285

    Data dołączenia
    Feb 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Chełm
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez djfilipsanders Pokaż post
    A odmę całą przeczyszczałeś czy tylko wypiąłeś z dolotu?
    jak odma wychodzi tu przy filtrze to zaraz masz trojnik, od razu przy tym trojniku wstawilem waz i na koncu niego filtr. wiec w zasadzie odma nie ma gdzie sie zapchac.

  6. #286

    Data dołączenia
    Apr 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kałuszyn/Warszawa
    Auto
    OOOO
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Ojjjjj jesteś w wielkim błędzie! Odma idzie patrząc od góry: z pokrywy zaworów od strony filtra pow, potem jest rozdzielona na część ktora takim grzybkiem podobnym do DV wpada do dolotu ale niżej idzie metalową rurką w okolice pod kolektorem ssącym, potem z wchodzi w takie gumowy poskrecany cybantami trójnik ktory ma wstawiony dławik i cienkim przewodem gumowym smiga centralnie w kolektor od spodu i ta część na bank nie bedzie zasyfiona bo to głownie pracuje w podcisnieniu, dalej za trojnikiem masz kilka cm gumowego przewodu zakończonego taką plastikową fajką co wchodzi w okolice podstawy filtra oleju. Tam w wiekszości gromadzi sie caly syf z odmy. Normalnie jak asfalt z domieszką ropy naftowej Ta fajka po pierwsze lubi sie tak zapier**** tym syfem ze zapałki nie przeciśniesz, a pozatym po latach pracy w skrajnie komfortowych warunkach po prostu pęka/kruszy się/łamie itp. Żeby ją przynajmniej zobaczyć i ocenić stan to trzeba wyciągnać zawleczkę taka drucianą i zdemontowac w całości odmę zaczynając od tej rurki co z dekla wychodzi. Mi sie nie chciało kolektora wykrecać, odkrecilem tylko mocowanie bagnetu i wyjąlem z takiej blachy 3 wtyczki od czujników. Skoro masz wypięty ten grzybek z dolotu to przyczyny ubytkow oleju po mojemu trzeba szukac w tej dolnej czesci odmy bo masz obieg otwarty i ten wezyk co wpiety jest od dolu w kolektor powoduje zaburzenia w pracy calego ukladu podcisnienia a teoretycznie zapchana ta "fajka" nie pozwala na dobre odpowietrzenie dolu silnika. Przy zapchanej odmie mieszanka olejowo-powietrzna wychodzi na zewnatrz przez najslabiej zamkniete drzwi czyli w wiekszosci przypadkow przez uszczelniacze wału korobowego

  7. #287

    Data dołączenia
    Dec 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowe Miasto Lubawskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM

    Domyślny

    Witam. Audi A3 8l 1.8t -objaw to syczenie pod kolektorem. Przewód od podciśnienia a dokładnie to odpowietrzenie pokrywy rozrządu. Przewód był pęknięty. Żeby się do niego dostać trzeba odkręcić plastikowe osłony oraz 2 śruby, które przytrzymują przewody przed kolektorem. Dopiero wtedy mamy możliwość dostania się do tego przewodu. Piszę o tym dlatego że nigdzie wcześniej nie znalazłem o tym wątku.

  8. #288

    Data dołączenia
    Dec 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kalisz
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Witam Jak działa separator odmy, ponieważ mój ciągnie w jedną stronę bez problemu a w drugą też. Czy on czasami nie powinien zamykać obiegu w jednym kierunku ??

  9. #289

    Data dołączenia
    Oct 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wodzisław Śląśki
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T AXX

    Domyślny

    Panowie rozlaciała mi się odma na trójniku ( nr. 11) pokombinowałem trochę i zastąpiłem to innym trójnikiem pomijając zaworek (nr 8 ) . Może to mieć negatywny wpływ na pracę silnika?
    1.8T AUM

  10. #290
    Mnichu's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ciechanów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cześć wszystkim. Przeczytałem cały wątek odnośnie odmy i kilkanaście innych lecz stuprocentowej odpowiedzi nie znalazłem na mój problem. Przedstawie sytuacje... pewnego dnia jadąc długą trasę auto zaczęło tracić moc i strasznie skakać na obrotach. Po przejechaniu 100km jazda była niemal nie możliwa. Samochód jedynie reagował gdy wcisnąłem pedał gazu do podłogi (w korkach ciągłe ruszanie z piskiem...) Dojechałem jakoś do domu rozebrałem cały dolot okazało się ze przepustnica cała była w oleju z odmy. Oczyściłem ją, wymieniłem tą plastikową rurkę przy odmie oraz założyłem nowe świece. Dodam że ta rurka gumowa od odmy co idzie do trójnika była zapadnięta i brudna wiec pomyślałem że nie była drożna. Po złożeniu wszystkiego silnik trochę jeszcze wariował ale z czasem się ustabilizował i nie było żadnego problemu przez ok. 5kkm. Teraz problem powrócił a ten sam zabieg co powyżej opisałem nie pomaga. Doraźnym rozwiązaniem okazało się odłączenie aku na 10min. Samochód jeździł może ze 2 dni w normie... Odpięcie przepływki nie pomaga. Błędy jakie mam to błąd sondy 16518 oraz 17916. Miał ktoś z Was podobny problem? Zamówiłem już nową odmę( 3 rurki gumowe i trójnik) bo to i tak do wymiany ale nie sądzę że w tym jest kłopot. Może czujnik położenia przepustnicy?

Strona 29 z 38 PierwszyPierwszy ... 192728293031 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •