Strona 35 z 38 PierwszyPierwszy ... 253334353637 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 341 do 350 z 371

Temat: Odma silnika

  1. #341

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Mateusz173 Pokaż post
    Nikt nie wie o może być przyczyną? Takiego zachowania bo ręce mi już opadają nie mam pomysłu na to
    Wsadź stary zaworek. Poza tym w zamienniku są gówno warte.

  2. #342

    Data dołączenia
    Feb 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sochaczew
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny

    Cześć!
    Mam pytanie a zarazem zagwostkę. Mam audi a3 8l 1.6 mpi. Zauważyłem, że z odmy coś mi "syczy".
    Okazuje się, że silnik zaciąga bardzo dużo powietrza z tej małej rurki plastikowej:

    (zdjęcie poglądowe, miejsce zaznaczone na czerwono)

    wygląda to tak jakby przez tą rurkę było zaciągane lewe powietrze i dlatego silnik pracuje nie równo.

    w momencie gdy odepnę ten cienki przewód i zatkam ten wlot przy silniku to auto się uspokaja, płynniej pracuje, nie wkręca się samo na obroty.
    mogę to tak zatkać przy silniku i przy odmie i zostawić?

    w ogóle tam nie powinno być jakiegoś zaworka?

  3. #343

    Data dołączenia
    Feb 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sochaczew
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny

    może mi ktoś chociaż powiedzieć po co jest ten wężyk? nim wraca olej do silnika czy coś? Problem polega na tym, że strasznie mi "ssie" powietrze z niego i silnik nierówno pracuje

  4. #344
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    to odpowietrzenie i chyba przechodzi w nr.5 lub 13

  5. #345

    Data dołączenia
    Feb 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sochaczew
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny

    hm.. ale odpowietrzenie powinno chyba wyrzucać powietrze spowrotem? U mnie jest zaciągane

    jakby chociaż ktoś mógł mi powiedzieć czy tam powinno być powietrze zasysane czy wypychane to był bym wdzięczny... nie wiem czy mogę zostawić to tak zatkane czy lepiej kupić jakiś zaworek jednokierunkowy?
    Ostatnio edytowany przez silento - 20-03-18 o 06:26

  6. #346

    Data dołączenia
    Sep 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Płock
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Witam
    Jeśli chodzi o demontaż odmy z pokrywy zaworów to trzeba zdemontować kolektor dolotowy. składa się on z 2 części, największa, do której przykręcona jest przepustnica i ten element który dokręcony jest do głowicy. Najpierw odkręcamy przepustnice ( z wejściem z egru który wchodzi od góry do przepustnicy), następnie tą dużą część która jest przykręcona dwoma śrubkami na impus (T5 lubT6 nie pamiętam) są to takie śrubki z długim łbem który pełni rolę tulei trzymającej kolektor w gumach (nie zgubcie tych śrubek bo ja jedną zgubiłem i chyba tylko w aso je dostanę chyba że znajdę jej nr i jakoś na alledrogo dostanę). ogólnie ciężko je wymacać najlepiej lusterko i latarka, później jakoś się dorwiecie. Tą dużą część wyjmujcie i wkładajcie za razem z drugą, chyba że chcecie sobie narobić kłopotów i jeździć w poszukiwaniu uszczelek (a są cztery) które łączą te dwa elementy, dól zamocowany jest na chyba 8 śrubach (po dwa na cylinder). Od razu powiem że nie wyjmiecie tej odmy bez demontażu dolotu, co gorsza go zepsujecie. Tak jak ktoś wcześniej zrobił to u mnie, pękł mały kawałek i sączył się tamtędy olej. Ogólnie miałem syf straszny pod korkiem, ale od kiedy wożę filtr odmy mam spokój (już chyba 3 lata - a poradnik umieściłem 2 lata temu). https://www.a3-club.net/forum/showth...76#post1485076
    Jeśli się zdecydujecie na taki filtr to zamiast tego drugiego załóżcie separaor wody do kompresora Ja pokusiłem się o droższy do którego nie można było dostać wkładu, a zamiast pierwszego można pokusić się na "filtr wody eko-dafi" i najwyżej przy nim coś pomajstrować. Węże olejowe można dostać w sklepie bądź zakładzie gdzie zajmują się hydrauliką siłową. Ogólnie to używajcie szukajki a nie się zastanawiacie nad odmą puszczoną w atmosferę, ciekawe czy wiecie że te opary są łatwopalne, i nie dużo trzeba do tragedii. Jeśli są pytania piszcie na piotr_orginal@wp.pl gdyż z poczty korzystam kilka razy dziennie i będę mógł szybciej odpisać, oczywiście pytanie i odp wkleję na forum.
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowany przez Piotrek84r - 27-03-18 o 19:45
    ->A3 8l AVU od 2013
    <-Vectra B x16XEL 3lata
    <-100NX GA16DS 7lat

  7. #347

    Data dołączenia
    Aug 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 BFQ
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Zakładając nowy odpowietrznik/zawór odmy z dwoma wejściami w silniku 1.6 (2002), trzeba odkręcić kolektor?
    pozdrawiam

  8. #348

    Data dołączenia
    May 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny

    Jeżeli chodzi ci o podstawę korka wlewu oleju to tak, trzeba odkręcić co najmniej górną połówkę dolotu. Trzymają ją dwie śruby z przodu przy łączeniu oraz dwie z tyłu silnika tuż nad osłoną termiczną kolektora wydechowego

  9. #349

    Data dołączenia
    Oct 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny

    Koledzy pomocy!! jak zamontować korek wlewu oleju do silnika w 1.6 2001r??? za diabła nie chce się przekręcić po włożeniu w otwór pokrywy zaworów, trzeba koniecznie zdemontować pokrywe zaworów???
    Ostatnio edytowany przez milker525 - 22-10-18 o 19:12

  10. #350

    Data dołączenia
    May 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny

    Nie, wystarczy że odkręcisz dolot, tak abyś miał miejsce na obrót podstawą korka (zahacza rurką)

Strona 35 z 38 PierwszyPierwszy ... 253334353637 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •