Strona 13 z 38 PierwszyPierwszy ... 3111213141523 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 121 do 130 z 371

Temat: Odma silnika

  1. #121
    qba29dm
    Guest

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez gregor10 Pokaż post
    a)obroty sie nie zmieniaja, bo przed przepustnica nie masz podcisnienia na wolnych obrotach, kompletnie wogole, istnieje jedynie bardzo maly przeplyw powietrza 2-3g/s , dlatego rozpiecie tego miejsca (odpiecie odmy) nie powoduje wyraznych efektow brania lewego powietrza (po odpieciu odmy czesc powietrza leci przez przeplywke czesc przez dziure po odlaczonej odmie.
    Aby przekonać się że jednak lewe powietrze jest brane w takim wypadku wystarczy przygazowac autem , z pewnoscia zauważysz że silnik nie pracuje , nie wkreca sie tak samo jak z podpieta odma.

    b) dlaczego jest tak duzy efekt wizualny/slyszalny jak się odepnie przewód z pkt 3 ? Prosta sprawa, odpinasz wężyk który jest w ukladzie podcisnienia ZA przepustnicą, podcisnienie w tym ukladzie na wolnych obrotach jest bardzo duże, ca -0,5Bara do -0,7Bara. Rozszczelnienie ukladu podcisnień za przepustnicą zaburzą momentalnie prace silnika ze względu na brak sterowania FRP a podczas pracy na gazie brak kompensacji podcisnieniem reduktora, przez co silnik nie dostaje odpowiedniej dawki paliwa, a drugorzędna sprawa - silnik zasysa lewe powietrza które dostaje się poza pomiarami przeplywki , przez co silnik jest niedolany paliwem odpowiedni. Efekt - ecu głupieje momentalnie, a silnik zaczyna falowac szarpac itp. punkt 4 ta sama sytuacja co 3.

    Flacha moja


    Aktualnie, mam odmę puszczoną do OCT a wylot pod auto,coś jak tutaj http://forum.vw-passat.pl/threads/66...dmy-w-PD-(DIY) . Czy wyłączenie odmy z dolotu ma wpływ na pracę silnika? Wlot odmy zaślepiłem przed przepustnicą. Nie zauważyłem zmiany w pracy silnika, wydaje mi się, że powinno być nawet lepiej bo przecież mniej ogrzanego powietrza trafia do dolotu Co na to przepływka? Czy masa powietrza przelatująca przez nią zwiększyła się? Wydaje mi się, że tak.

    Mogę tak zostawić czy lepiej wrócić do połączenia fabrycznego?

  2. #122

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    gregor10.pl
    Auto
    dope
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    151 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    jak najbardziej możesz tak zostawić, jesli tylko nie smierdzi Ci w aucie z tej odmy.
    Mocy niestety to nie zwiększy ponieważ przeplyw z odmy jest bardzo maly, nie wplynie to na odczuwalnie ani mierzalne zwiekszenie mocy.

  3. Podziękowania dla gregor10 za pomoc w problemie


  4. #123

    Data dołączenia
    Jun 2012
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Łodzkie
    Auto
    Audi a3 1.8
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    inny
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Ja czytajac wasze posty stwierdzilem iz zrobie cos podobnego patrzac ile syfu jest w tym wezyku od odmy wiec na konciec przewodu nie wiem jak to napisac ani nie zatkalem ale uzylem bandazu sciagajacego ktory zacislem na opasce i dopiero podlaczylem do dolotu by ewentualne syfy zatrzymaly sie na szmacie a przeplyw powietrza i tak jest wysoki zreszta powietrze ma ciagnac z filtru dzieki temu mam pewnosc ze przepustnica bedzie czysta i przeplywka a ewentualny olej zostanie na szmacie i sie na niej skroplii zastanawialem sie tez nad uzyciem filtra paliwa lecz chwilowo zrobilem tak i dziala.

  5. #124
    qba29dm
    Guest

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez dzakas001 Pokaż post
    zrobilem tak i dziala
    teraz działa, ale z biegiem czasu się zapcha i wywali Ci bagnet:/

  6. #125

    Data dołączenia
    Jun 2012
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Łodzkie
    Auto
    Audi a3 1.8
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    inny
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Zaobserwuje po jakims tygodniu. Ogolnie to mam lekko ja peknieta na samym dole ze duze prawdopodobienstwo lapania lewego powietrza jest delikatnie czy to ma duzy wplyw na jazde i ewentualne odpalanie samochodu ??

  7. #126
    drunkmaster's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    25 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    No właśnie Panowie, jak to jest z ta odmą? Bo u mnie śmierdzi przypalonym olejem podczas jazdy, auto mam od dwóch tygodni, ale nie mogłem się oprzeć żeby już pogmerać w silniku no i tak też trafiłem na odmę z której leci olej, ubytki na bagnecie są znikome, ale są, wąż odmy jest przecięty i oklejony izolacją która guzik daje, więc wymiana ją czeka. Można to zrobić z rury gumowej? Do czego służy ten króciec pod tą duża rurą? Może być zaślepiony? Dzięki za rozjaśnienie, Pozdrawiam!

  8. #127
    pustack17's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śniadowo
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez drunkmaster Pokaż post
    Można to zrobić z rury gumowej? Do czego służy ten króciec pod tą duża rurą? Może być zaślepiony? Dzięki za rozjaśnienie, Pozdrawiam!
    Z gumowego węża nie potrzyma zbyt długo bo ja tak próbowałem. po jakichś 3tyś km znów będzie lipa. Najlepiej to zaślep ten kruciec pod dużą rurą bo on zasysa lewe powietrze, od razu obroty się ustabilizują, odmę zaślep tak żeby ta rura łącząca filtr powietrza z przepustnicą też nie brała lewego powietrza, a na wylot załóż wąż odprowadzający te opary. ja tak u siebie mam i jest dobrze, oleju już tak nie wpieprza i równo chodzi.

  9. #128

    Data dołączenia
    Jun 2012
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Łodzkie
    Auto
    Audi a3 1.8
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    inny
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    A od czego sa te rurki ktore sa polaczone u gory z odma i wychodza chyba spod glowicy laczac sie z dolotem bo i u siebie teraz pomyslalem zeby odme wyprowadzic za samochod a ta rurke zaslepic ???

  10. #129
    Sensej's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnobrzeg/Kraków
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    67 razy

    Domyślny

    sorki że nie odpisałem na priva ale nie miałem okazji.
    rób z gumowej rury tylko kup odpowiednią rurę przystosowana do przenoszenia oleju, np fagumit. spokojnie wytrzyma. ewentualnie giełda i szukanie po różnego rodzaju gumowych rurkach, pozniej sztukowanie. niestety nie kojarze w tym momencie co to wogole jest za króciec więc w tym nie pomoge

  11. #130
    nervous's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Witam, podepnę się pod temat, mianowicie dziś zdjąłem osłony silnika i nie mogłem znaleźć wspomnianego przewodu odpowietrzającego.
    Przy obudowie filtra oleju mam zaślepioną dziurę tak:


    Jednak nie widzę nigdzie w bloku silnika dziury z którą miało by się to łączyć.

    Czy w silniku 1.6 AKL przewód odpowietrzający to tylko ta rurka łącząca dolot powietrza z wlewem oleju zaznaczona czerwonym kółkiem ?


    Jest jeszcze pod spodem tej rurki łączącej dolot z wlewem taki mały wężyk jednak wchodzi on pod kolektor dolotowy i nie wiem gdzie on wchodzi . Ma ktoś może pojęcie ?
    Mówię o tym wężyku:

Strona 13 z 38 PierwszyPierwszy ... 3111213141523 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •