Strona 25 z 38 PierwszyPierwszy ... 15232425262735 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 241 do 250 z 371

Temat: Odma silnika

  1. #241
    Elwiss's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARX

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez frostbite26 Pokaż post
    A filtrem Ci nie ucieka? posmarowaleś uszczelke filtru jak zakładałes? nie było plamy pod autem?
    pod autem sucho uszczelke oczywiscie tez posmarowałem jak trzeba, od wymiany wlałem juz 3 moze 4 LITRY oleju i wczoraj znowu zaswieciła kontrolka
    mechanicy mówią " jezdzi, dolewaj i obserwuj" zaden niechce odrazu brac sie za naprawe

  2. #242

    Data dołączenia
    Jul 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostróda
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    może ktoś od nowa wrzucić zdjęcia do linku z przeróbka odmy ? http://www.a3-club.net/forum/showthr...482#post353482

  3. #243
    edekxp's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zamość
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUQ
    Pomógł
    5 razy

    Domyślny

    Kiedyś już wspominałem że polecam serwer zdjęć:

    http://s3.photobucket.com/
    Mam tu zdjęcia chyba z 7 lat i nic nie ginie.
    Oczywiście serwer free

  4. #244

    Data dołączenia
    Sep 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radzymin
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8 APG
    Pomógł
    raz

    Domyślny Większe spalanie paliwa przez odmę?

    Ktoś napisał, że nawet jak się nie ma jeszcze problemów z odmą, to w końcu się one pojawią. Prawda. Tak się*stało i u mnie w 1.8 1999.
    Jeździłem sobie spokojnie przez pewien czas (nawet nie wiem jak długo) z przerwanym przewodem odmy (na zdjęciu miejsce gdzie było pęknięcie zaznaczone strzałką). Oprócz tego, że pluło mi trochę olejem i musiałem uzupełniać niewielkie ubytki (na kilka tysięcy z litr) nie odczuwałem żadnych dolegliwości.

    Podczas wizyty u mechanika ten dostrzegł to przerwanie i zalecił wymianę całej rury. Kupił jej zamiennik, ale ten nie pasował. Nowa oryginalna kosztuje ponad 400 zł. Na używany oryginał od Audi nie mogłem nigdzie trafić, ale znalazłem tę część od Leona 1.8. Pasowała idealnie, z wyglądu tak samo (za wyjątkiem mocowania linki), ma logo audi. Auto jeździło po wymianie normalnie, ale z nieco innym dźwiękiem (troszeczkę jakby stłumionym, ale niewiele). Różnica natomiast wyszła w spalaniu. Okazało się, że nagle auto spala o ponad 2 LITRY paliwa więcej!

    Pytanie jakie kieruje do was brzmi: czy winna jest wadliwa rura odmy? Czy może przez dłuższą jazdę z przerwanym przewodem komputer "przyzwyczaił" się do podawania innej porcji paliwa/powietrza?



    - - - Aktualizacja postu - - -

    Problem chyba rozwiązany. Odłączyłem akumulator, poczekałem 15 min, włączyłem silnik na luzie bez dotykania gazu, czekałem aż załączy się*wiatrak chłodnicy. Wtedy zgasiłem już silnik, po chwili odpaliłem na nowo i trochę przejechałem. Na drugi dzień sprawdziłem spalanie. Wróciło do normy. W drodze do pracy spaliłem już nie 10,4 a 7.7 litra.

  5. #245

    Data dołączenia
    Feb 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Chełm
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    zauwazylem ze pod kolektorem jest dosc mokro. dzis sie przyjrzalem i trojnik ktory wychodzi z odmy konczy sie bez zadnego przewodu i nie jest zaslepiony:




    probuje dojsc co jest grane. wg. schematu dalej za trojnikiem powinien isc waz 18, ktory wchodzi w waz 19. powiedzcie mi do czego wchodzi waz nr 19? jest polaczony z dolotem? (moze w tym otworze ktory jest za przeplywomierzem? mam ten otwor zaślepiony).

    czy moze zaslepic to jedno wyjscie na króćcu? odpowietrzanie skrzyni korbowej odbywalo by sie wtedy tylko wezem nr 10.

    ciężko mi dojść "ładu" jako ze mam go od niedawna i wiem ze cos jest nie tak. wiem ze mam wiecej niz seria. jakies 180KM.


    najchetniej bym zaslepil wyjscie na waz 18 i z glowy,. tylko czy nie bedzie mi sadzilo cisnienia w innym meijscu?

    mam wstawiony blow off. moze to jest powod tej przeróbki?

  6. #246
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    A gdzie idzie 10??? Do czego jest podpięta. Odma jest tak pomyślana, żeby była. Jeżeli za 3-nikiem nic nie ma czyli tych węży 13,14,15 i 18,19 to na pewno znaczy, że ktoś coś zdemontował. Po i co na co - pewnie ktoś inny mądry mu poradził. Ogólnie jak masz wszystko u góry zaślepione, to nie odpowietrza się głowica, chociaż tam nie ma dużych ciśnień, ale też nie pracuje prawidłowo dół (będą uciekały pary oleju). Pytanie gdzie idzie 14 i 12, bo 19 to powrót do kolektora dolotowego.

  7. #247

    Data dołączenia
    Nov 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bochnia
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    WItam mam takie pytanie ostatnio zauważyłem że cieknie mi olej z rury dolotowej powietrza jako że mam audi a3 z silnikiem 1.8 nigdzie nie idzie dokupić tej rury wszystkie co są to do 1.6 i różnią się podajże tym wielkim kikutem co odstaje w przód moje pytanie jest takie ćży mogę do 1.8 założyć przewód filtra powietrza od 1.6 ? o to mi chodzi http://allegro.pl/przewod-filtra-pow...036494886.html

  8. #248

    Data dołączenia
    Sep 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radzymin
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8 APG
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Kolego, miałem ten sam problem. Nowa część kosztuje w ASO ponad 400 zł. Używaną bardzo trudno dostać, chyba, że... Kupisz od Seata Leona 1.8, Golfa czy Octavii. Ja kupiłem od Leona - wygląda identycznie i pasuje idealnie. Zaraz po wymianie pojawiły się jednak problemy z wysokim spalaniem (patrz mój wpis wyżej). Jak będziesz wymieniał, to sprawdź jakie masz średnie spalanie przed wymianą, a jakie będzie po niej.

  9. Podziękowania dla dziejo za pomoc w problemie

    nosteres (27-02-15)

  10. #249

    Data dołączenia
    Nov 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bochnia
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    dzięki wielkie a miałbym jeszcze jedną prośbę. Byłbyś w stanie zlokoalizować na allegro dla mnie te rure?? po prostu podrzuć mi jakiś link wpisuje leon 1.8 i strasznie tego malutko mi znajduje

  11. #250

    Data dołączenia
    Sep 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radzymin
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8 APG
    Pomógł
    raz

Strona 25 z 38 PierwszyPierwszy ... 15232425262735 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •