Strona 37 z 38 PierwszyPierwszy ... 2735363738 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 361 do 370 z 371

Temat: Odma silnika

  1. #361

    Data dołączenia
    Oct 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Może filterek stawia za duży opór, rośnie ciśnienie i wywala przez bagnet?

  2. #362
    wodzio12321's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wodzisław Śląski
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Spróbować podłaczyc z powrotem wyjscie do Tipa ? Ma to jakis sens ? Nie chce wprowadzac do dolotu resztek oleju..

  3. #363

    Data dołączenia
    Jul 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mszczonów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARZ

    Angry Duża ilość oleju w odmie, bardzo kopci

    Witam serdecznie,

    Mam problem z moją A3 8L 1.8T (ARZ 150KM).

    Od pewnego czasu zacząłem obserwować coraz większe ubytki oleju (~1L na 500-1000KM, zależnie od stylu jazdy), zwłaszcza po bardziej "agresywnej" jeździe.
    Do tego zwykle, gdy lekko "pocisnę", zatrzymam się, to podczas ruszania zostawiam za sobą ogromny obłok niebieskiego dymu.
    Czasami aż wstyd gdzieś tym pojechać, bo zawsze w najmniej oczekiwanym momencie robię za sobą zasłonę dymną.

    Zauważyłem, że mam dosyć dużo oleju w dolocie. Założyłem więc OCT, żeby sprawdzić, czy to wina odmy, i ile tego oleju ubywa w ten sposób.
    Średnio raz na dwa tygodnie (około 150-200KM) wylewam około 100ml płynu ze zbiorniczka (kolor brudnego oleju, ale trochę rzadszy).
    I niestety jestem zmuszony wylewać to w takich odstępach czasu, bo inaczej znowu wali do dolotu

    Na początku sądziłem, że to turbina (bo było trochę oleju w IC), nawet umówiłem się na przyszły miesiąc, na jej sprawdzenie i regenerację, ale zastanawiam się, czy to tędy droga.
    Czy jeśli mam takie ubytki oleju przez odmę, to czy nie będzie to problem silnika? Czeka mnie remont? Jak to najprościej zdiagnozować?

    Z góry dziękuję za pomoc,
    Pozdrawiam, Artur.

  4. #364

    Data dołączenia
    Oct 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kołobrzeg
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 APG
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Artur, sprawdź kompresję na tłokach bo możliwe że są już duże przedmuchy, jeżeli ciśnienie jest okej to wymień odmę.

  5. #365

    Data dołączenia
    Jul 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mszczonów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARZ

    Domyślny

    @vicia17, odma w porządku, silnik poszedł do generalki wraz z turbiną (duże luzy zarówno poprzeczne jak i wzdłużne...).
    No cóż, będę lżejszy o parę złotych, ale mam nadzieję mieć sprawny samochód na kolejne kilka(-naście) lat.

    Pozdrawiam, Artur.

  6. #366
    krzyho's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    powiat limanowski
    Auto
    audi a3 8l
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    mam silnik 1.6 Apf i jak odkręcić odmę żeby jej nie popękać, odkręcanie w prawo czy lewo?

  7. #367

    Data dołączenia
    Jan 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    W akl ktos ma zdjecie/schemat odmy i demontazu?

  8. #368

    Data dołączenia
    May 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdynia
    Auto
    Audi s3
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T AUM

    Domyślny Problem z odmą i bllow off

    Witam,

    Mam pewnie problem z samochodem Audi S3 1.8T 8L.
    Audi należy do mojego brata i już z góry mówię, że w takim stanie i modyfikacjach zostało przez niego zakupione.
    Otóż chciałbym się dowiedzieć jak prawidłowo powinien być założony bllow off gdyż nigdy nie miałem z nim styczności, a ciężko na necie znaleźć jakiś szczegółowy schemat.
    Druga sprawa jest moim zdaniem dość poważniejsza, gdyż ktoś w tym samochodzie wyrzucił odmę, która moim zdaniem jest nie zbędna do odpowietrzania silnika.
    Po wywaleniu wszystkich niebieskich węży oraz złączek, trójników i całej reszty która była połączona ze sztywnym dolotem, pokrywą zaworów, i schodziło do miski - to w tych wszystkich wężach itp była sama biała mazia, a sztywny dolot (kwasówka) cały mokry od pary w środku.
    Moja prośba brzmi czy ktoś mogły mnie nakierować jak to poskładać by miało to w końcu ręce i nogi.. by uniknąć białej mazi..
    Pod spodem dołączam jak na razie odręczny schemat tego jak było to zrobione..

  9. #369

    Data dołączenia
    Sep 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wielkopolska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny

    Witam, napotkałem problem przy montażu odmy mianowicie nie mogę jej wkręcić bo przeskadza kolektor ssący,moje pytanie czy może mi ktoś wytłumaczyć jak go odkrecic żeby go odchylić na tyle żebym mógł wkręcić odme.
    Pozdrawiam silnik 1.6

  10. #370
    Rayban's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    4 razy

    Question Audi a3 1.6 AVU - rura powietrza - łącznik odmy

    Witam
    Mam pytanie odnośnie łącznika odmy przy rurze powietrza idącej z filtra powietrza. Na owym łączniku mam nieszczelność, sączy się olej. Czy jest możliwość wymiany samej tej krótkiej rurki ? Rura powietrza jest OK, oryginalna. Czy jest możliwość dobrania węża olejowego i skręcania go zamiast łącznika ? Czy próbował tak ktoś ? A3 1.6 AVU 2001



Strona 37 z 38 PierwszyPierwszy ... 2735363738 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •