Strona 10 z 23 PierwszyPierwszy ... 8910111220 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 91 do 100 z 225

Temat: Montaż tempomatu w TDI

  1. #91

    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    hej w jaki sposob sprawdzic czy mam elektroniczny gaz? 1.6 2002 rok, prawdopodobnie tez nie mam ESP, brak przycisku do wlaczania/wylaczania.

  2. #92
    Grabek's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wyszków
    Auto
    OOOO
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    283 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez narcyzik Pokaż post
    elektroniczny gaz
    jak nie masz linki przy przepustnicy to jest elektroniczny
    Części na sprzedaż do: Audi TT 8N BAM A3 8P Sportback R32 S-line Audi A3 8L 1,8T 3d Audi A3 8L 1,8T 5d Audi S3 8L 1,8T

  3. #93

    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    mam pytanko, na jakiej zasadzie dziala tego typu tempomat?

    http://allegro.pl/vw-audi-seat-skoda...031451191.html

    na manetce jest tylko on/off i ze niby jest to do kierownicy wielofunkcyjnej, spotkal sie ktos z czyms takim?

    ewentualnie jak takie cos zalorzyc, tak sie sklada ze mam taka kierownice u siebie

  4. #94

    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    14 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    guzik na kierownicy blokuje prędkość, powinny być jeszcze 2 od zwiększania i zmniejszania prędkości. A on/off na manetce jest od włączania i wyłączania funkcji tempomatu tzn jak jest na off to guziki przy kierownicy nie działają, jak na on to działają. Trzeba jeszcze tylko odpowiednio podłączać, schematy na forum. Pozdro

  5. #95

    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    hmmm.. schemat jest na manetke ze wszystkimi przyciskami, ma ktos moze schemat jak podlaczyc sam przelacznik on/off?

  6. #96

    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    14 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    łap
    http://imageshack.us/f/862/gralz5.jpg/

    Edit1: Ada tylko że w benzynie (a taki masz silnik w profilu) z tego co pamiętam nie ma czujnika przy sprzęgle, sprawdz to dla pewności. Pozdro
    Ostatnio edytowany przez kierowiec - 02-01-12 o 23:34

  7. #97

    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    dzieki za bardzo jasny i czytelny schemat, mam kilka pytan

    przelacznik on/off trzeba wpiac pomiedzy dwa piny w skrzynce w podszybiu ktore tez maja oznaczenie on/off?

    jak pozniej z kodowaniem, czy trzeba inaczej kodowac niz tą zwykla manetke? tak zeby dzialaly przyciski na kierownicy po wcisnieciu przelacznika on

    no i czy ma ktos moze jakas dokladniejsza instrukcje bo na kierownicy sa przyciski

    /góra--------glosnosc up
    |doł----------glosnosc down
    \R/T--------symbol sluchawki tel

    przy normalnej jezdzie sa one odpowiedzialne za sterowanie radiem, jak kolega wczesniej pisal po wlaczeniu manetki w pozycje on przelacza sie one na tryb tempomatu i nie bedzie mozliwa obsluga radia?

  8. #98

    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    14 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Oj... to teraz pytanie czy te guziki mogą służyć do tempomatu? Na moje oko możesz je podpiąć pod tempomat, ale wtedy nie będą służyć jako sterowanie radia. Normalnie w innych autach widziałem sterowanie tempomatem z kierownicy ale to był guzik w stylu zegarka z ustawioną godziną (jak tempomat w nowszych autach) i dwa guziki speed up i speed down. Na moje oko nie masz guzików do tempomatu na kierownicy (gdyby tak było to miałbyś fabrycznie tempomat) a masz tylko sterownie radia. Najprościej będzie jak kupisz w pełni funkcjonalną manetkę i taką zamontujesz. Pozdro

    Edit1: schemat który zamieściłem, opisuje który kabel jest od czego w manetce po to żebyś mógł łatwo określić jak podpiąć wcześniej wspomniany on/off. Kable 3,4,5,7 powinieneś podpiąć pod guziki w kierownicy, a później wszystkie (tak te od manetki jak te od kierownicy) podpinasz do kostki w podszybiu dokładnie tak samo jak w instrukcji dla normalnej manetki.
    Ostatnio edytowany przez kierowiec - 03-01-12 o 23:28

  9. #99

    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    hmm.. tego wlasnie sie obawiam ze guziki moga byc nieaktywne, a mam pytanko gdyby dac zwykly przelacznik kupiony u elektronika i przeciagnac kabelek do wnetrza, wtedy po zakodowaniu vagiem sprobowalbym wlaczyc ten przelacznik i sprawdzic sterowanie z kierownicy, moze to zadzialac?

  10. #100

    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    14 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Ależ oczywiście że zadziała. W normalnej manetce do tempomatu nie ma jakichś magicznych przełączników są to zwykłe styki, przełącznikiem jest tylko z on/off. Pamiętaj że reszta guzików musi być działać tak, że jak go zwalniasz to rozłącza styki. A moim skromnym zdaniem to za dużo zachodu, zmasakrujesz kierownice i tyle. Za używaną manetkę dasz 50-60zł a może i mniej i będzie wszystko tak jak trzeba. Pozdro

    P.S. Masz czujnik przy sprzęgle? Jeśli nie to lepiej też go kupić, w przeciwnym razie jak przy włączonym tempomacie wciśniesz sprzęgło to obroty zaczną rosnąć niekontrolowanie.

Strona 10 z 23 PierwszyPierwszy ... 8910111220 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •