Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy ... 34567 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 41 do 50 z 65

Temat: [8L] cewka zapłonowa

  1. #41
    pisak112's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łomża
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    10 razy
    Przewaga dzięki technice

  2. #42
    pisak112's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łomża
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    dla potomnych , wymieniłem cewkę i żadnej poprawy z przygasaniem , wieć takie pękniecia raczej nie eliminują cewki
    Przewaga dzięki technice

  3. #43
    qba29dm
    Guest

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez pisak112 Pokaż post
    dla potomnych , wymieniłem cewkę i żadnej poprawy z przygasaniem , wieć takie pękniecia raczej nie eliminują cewki
    kolego napisz więcej szczegółów? wariują obroty czy auto gaśnie całkowicie a może jeszcze coś innego?

  4. #44
    pisak112's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łomża
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez qba29dm Pokaż post
    kolego napisz więcej szczegółów? wariują obroty czy auto gaśnie całkowicie a może jeszcze coś innego?
    kolego , obroty spadają do 400-500 i podbijają do normalnych przy manewrach "parkingowych" przy dojerzdzania do świateł , wyrzucając na luz, nie zawsze , ale bardzo często , teraz pomyślałem że może mechanik za słabo dokręcił świece , przepustnica była czyszczona , przepływomierz też , sonda sprawna , czujnik temperatury sprawny , czujnik pompy wspomagania- chyba nie mam w tym modelu pompy, nie wiem co mogę jeszcze sprawdzić, cewka nowa , przewody sprawne , nie wiem
    Przewaga dzięki technice

  5. #45
    qba29dm
    Guest

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez pisak112 Pokaż post
    kolego , obroty spadają do 400-500 i podbijają do normalnych przy manewrach "parkingowych" przy dojerzdzania do świateł , wyrzucając na luz, nie zawsze , ale bardzo często , teraz pomyślałem że może mechanik za słabo dokręcił świece , przepustnica była czyszczona , przepływomierz też , sonda sprawna , czujnik temperatury sprawny , czujnik pompy wspomagania- chyba nie mam w tym modelu pompy, nie wiem co mogę jeszcze sprawdzić, cewka nowa , przewody sprawne , nie wiem
    mam to samo w AVU, dopóki silnik nie gaśnie kiedy dojeżdżam do świateł, podczas hamowania itp nie drążę tematu :/ mam wrażenie, że 1.6 tak po prostu ma :/ podobne objawy ma znajomy w octavii z BFQ bodajże :/

  6. #46
    pisak112's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łomża
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez qba29dm Pokaż post
    mam to samo w AVU, dopóki silnik nie gaśnie kiedy dojeżdżam do świateł, podczas hamowania itp nie drążę tematu :/ mam wrażenie, że 1.6 tak po prostu ma :/ podobne objawy ma znajomy w octavii z BFQ bodajże :/
    mój chodził idealnie , a jeźdzę nim już 3 lata w końcu dojdę , bo to bardzo irytujące
    Przewaga dzięki technice

  7. #47
    qba29dm
    Guest

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez pisak112 Pokaż post
    mój chodził idealnie , a jeźdzę nim już 3 lata w końcu dojdę , bo to bardzo irytujące
    wg mnie to może być potencjometr przepustnicy, ale nie chce mi się tego sprawdzać

  8. #48
    pisak112's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łomża
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez qba29dm Pokaż post
    wg mnie to może być potencjometr przepustnicy, ale nie chce mi się tego sprawdzać
    ja podmieniałem drugą i było to samo , podobno da się jakoś ją pomierzyć miernikiem , ale nigdzie w necie nie mogłem znaleść nic na ten temat
    Przewaga dzięki technice

  9. #49

    Data dołączenia
    Sep 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    EOP
    Auto
    Audi A3 Benzyna\LPG
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam!!
    Od niespełna roku jestem posiadaczem (czy szczęśliwym okaże się w trakcje użytkowania auta) audi a3 rok 96.
    od około 2 miesięcy zimny silnik zaczął mi dziwnie pracować,a mianowicie zaraz po odpaleniu wskakuje sam na wysokie obroty,spada,prawie gaśnie i parkocze.Gdy wyjeżdżam z posesji ze wstecznego wrzucam na luz to gaśnie.Świece i przewody zostały zmienione pół roku przed tym problemem.Tydzień temu została wkręcona używana cewka i jest tak samo.Na jednym przewodzie wychodzącym z cewki iskra jest bardzo słabo,podczas gdy na pozostałych jest ok.
    Po około 2min jazdy auto silnik pracuje ciszej.
    Jaka przyczyna tego może być?
    Bardzo proszę o pomoc,bo zbliża się zima i pewnego mroźnego poranka auto może mnie zawieść
    pozdrawiam

  10. #50
    qba29dm
    Guest

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez rafal20004 Pokaż post
    Witam!!
    Od niespełna roku jestem posiadaczem (czy szczęśliwym okaże się w trakcje użytkowania auta) audi a3 rok 96.
    od około 2 miesięcy zimny silnik zaczął mi dziwnie pracować,a mianowicie zaraz po odpaleniu wskakuje sam na wysokie obroty,spada,prawie gaśnie i parkocze.Gdy wyjeżdżam z posesji ze wstecznego wrzucam na luz to gaśnie.Świece i przewody zostały zmienione pół roku przed tym problemem.Tydzień temu została wkręcona używana cewka i jest tak samo.Na jednym przewodzie wychodzącym z cewki iskra jest bardzo słabo,podczas gdy na pozostałych jest ok.
    Po około 2min jazdy auto silnik pracuje ciszej.
    Jaka przyczyna tego może być?
    Bardzo proszę o pomoc,bo zbliża się zima i pewnego mroźnego poranka auto może mnie zawieść
    pozdrawiam
    Przede wszystkim uzupełnij profil bo nie wiemy co masz za auto, o oznaczeniu silnika nie wspomnę :/ Pierwsze co mi do głowy przychodzi to uszczelki spod kolektora dolotowego do wymiany, miałem takie objawy w AVU Jak masz diesla nie pomogę...

Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy ... 34567 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •