Strona 12 z 13 PierwszyPierwszy ... 210111213 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 111 do 120 z 130

Temat: utrata mocy w 1.9 tdi

  1. #111
    monlag1's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wodzisław
    Auto
    Audi A3 253KM/486Nm
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    61 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez slawko333 Pokaż post
    witam, szukalem ale nieznalazlem podbnego tematu, auto jak rano odpale, niema wogole mocy przez ok 2km, tak jakby mial z 50KM, po przejechaniu tych 2 km moc wraca, auto odpala normalnie, nic nieszarpie czy jakies innne niepokojace objawy, bledow w sterowniku brak, jedyne co mi sie nasuwa na mysl to n75, tylko wydaje mi sie ze powinno wywalic bleda o braku doladowania
    auto to a3 8l asz
    jak nie ma mocy? ja nawet nie sprawdzam czy ma moc przez pierwsze 5 km, a zimą to nawet 10-15km.Po prostu "tocze sie",zeby go najpierw dogrzac. Moglbys jasniej napisac o co Ci chodzi?Chyba mi nie napiszesz ,ze odpalasz rano,wyjezdzasz na prostą,gaz w podloge i auto nie jedzie jak trzeba....

  2. #112

    Data dołączenia
    Oct 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    leżajsk
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    ciezko to zrozumiec? odpalam, jade i auto ma 50km(mialem kiedys polo1.0, i tak samo jechalo), niekrece auta do 2,5tys nawet, ale jak jade i chce zmienic bieg to chyba do tych 2.0 obr musze pokrecic, pod mala gorke musze zredukowac do 3 bo niewywlecze sie na czworce

  3. #113
    monlag1's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wodzisław
    Auto
    Audi A3 253KM/486Nm
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    61 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez slawko333 Pokaż post
    ciezko to zrozumiec? odpalam, jade i auto ma 50km(mialem kiedys polo1.0, i tak samo jechalo), niekrece auta do 2,5tys nawet, ale jak jade i chce zmienic bieg to chyba do tych 2.0 obr musze pokrecic, pod mala gorke musze zredukowac do 3 bo niewywlecze sie na czworce
    poczytaj temat i rob logi.....

  4. #114

  5. #115
    monlag1's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wodzisław
    Auto
    Audi A3 253KM/486Nm
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    61 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Wszystko ok ,poza doladowaniem. W BS 011 widac ,ze zmiany doladowania zwlaszcza z pozycji OFF na ON sa zbyt wolne.W dynamicznym tez widac ,ze doladowanie faluje. Zanim sciagniesz turbine do czyszczenia do sprawdzenia wezki czy nie sa poprzecierane,zwlaszcza ten co idzie od n75 do turbiny i wartosc podcisnienia na nim. Wepnij sie wakuometrem w ten wezyk,wlacz loga BS 011 i obserwuj jak zmieniaja sie wartosci w pozycji ON i OFF. Jezeli pompa bedzie bardzo wolno wytwarzala podcinienie do tzn.ze cos z nia nie tak (luzny krociec lub gdzies jakas nieszczelnosc na wezyku) . Jak sie okaze ,ze ladnie "zasysa" to idziesz dalej i sprawdzasz sama gruszke przy turbinie (ma chodzic plynnie,trzymac podcisnienie). Jak bedzie ok ,to turbo na stół,a jak nie to gruszka do wymiany.

  6. #116

    Data dołączenia
    Oct 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    leżajsk
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    jakies rok temu turbina byla regenerowana, krociec jakies 3 miesiace temu robilem, bo hamulce byly twarde, po zaklepaniu hamulce sa bdb i lepiej troche zaczal jechac, a jak wyglada przeplywka? kilka miesiecy temu zmienilem bo auto mialo mula miedzy 2000- 2300 ,kupilem uzywana i auto jedzie bdb teraz, czyli na w tym momencie musze sprawdzic szczelnosc miedzy n75 a grucha i sama gruche, a moze n75 ?

  7. #117
    monlag1's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wodzisław
    Auto
    Audi A3 253KM/486Nm
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    61 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez slawko333 Pokaż post
    jakies rok temu turbina byla regenerowana, krociec jakies 3 miesiace temu robilem, bo hamulce byly twarde, po zaklepaniu hamulce sa bdb i lepiej troche zaczal jechac, a jak wyglada przeplywka? kilka miesiecy temu zmienilem bo auto mialo mula miedzy 2000- 2300 ,kupilem uzywana i auto jedzie bdb teraz, czyli na w tym momencie musze sprawdzic szczelnosc miedzy n75 a grucha i sama gruche, a moze n75 ?
    Przeplywka ok,a co do turbiny,jezeli nie bedziesz jezdzil tak jak powinienes to bedziesz ja zapychal. TDI-ka musisz od czasu do czasu zdrowo przedmuchac zeby ta zmienna geometria chodzila w pelnym zakresie(oczywiscie tylko na rozgrzanym silniku). N75 mozesz sprawdzic podmieniajac z blizniaczym N18. Ogolnie n75 to tylko 5% przypadkow kiedy winna lezy po jego stronie jesli chodzi o niedoladoawania i przeladowania wiec on raczej jest sprawny.

  8. #118

    Data dołączenia
    Oct 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    leżajsk
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    a czy po tych logach mozna odczytac przyczyne duzego spalania? 6,5l to norma przy normalnej spokojnej jezdzie, mam jeszcze golfa 4 ahf 110km po programie na 140km i przy takiej samej jezdzie i trasach golf pali mi 5,5 nawet nieraz do 5 mozna zejsc

  9. #119
    Czary's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    KOS
    Auto
    Audi quattro
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez slawko333 Pokaż post
    a czy po tych logach mozna odczytac przyczyne duzego spalania? 6,5l to norma przy normalnej spokojnej jezdzie, mam jeszcze golfa 4 ahf 110km po programie na 140km i przy takiej samej jezdzie i trasach golf pali mi 5,5 nawet nieraz do 5 mozna zejsc
    Bo golf jest po programie i dlatego ma niższe spalanie. Jak ogarniesz program w a3 to będzie podobnie.

  10. #120

    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Podkarpacie
    Auto
    Audi a3 (złote)
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Cool Szarpie, brak mocy, po wcisnieciu na gazu powyżej 3500 wraca do normy, 1.9tdi AGR

    Witam Panów

    Moja leciwa już a3 97r. 1.9 tdi AGR ma taką bolączkę, że silnik na każdym biegu szarpie (raz muli raz przyspiesza) i co najciekawsze, że jak na luzie przycisnę ją na obroty powyżej 3500 zaczyna jechać (przyśpieszać) normalnie, do momentu wyłączenia silnika i sytuacja się powtarza, co to może być?

    - wymieniony elektrozawór n75
    - wymienione wężyki od turbo do zaworu

    Mój mechanik coś nie bardzo się orientuje to pytam na forum
    Ostatnio edytowany przez tubkanobaka - 04-07-19 o 21:35

Strona 12 z 13 PierwszyPierwszy ... 210111213 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •