Strona 5 z 13 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 41 do 50 z 130

Temat: utrata mocy w 1.9 tdi

  1. #41

    Data dołączenia
    Mar 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Koszalin
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH

    Domyślny

    Witajcie!
    Problem z moją Audi A3, 1.9TDI silnik: ALH 2000r. Najpierw objawy NOTLAUF.. ale...po kolei.
    Najpierw pojawiały się chwilowe problemy z mocą, zgaszenie silnika oraz odpalenie pomagało aż do czasu, gdy problemy były nagminne, turbinka przestawała gwizdać. VAG pokazał następujące błędy:

    KODY BŁĘDÓW - Silnik Data 23.03.2011 Godzina 15:27:35
    038906012C 1,9l R4 EDC 0000SG 2803
    19561 Nie znany kod błędu
    brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY
    18027 Przekaźnik świec żarowych - przerwa/zwarcie do masy
    brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY
    17957 Zawór regulacji ciśnienia doładowania - przerwa/zwarcie do masy
    brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY
    17849 Zawór recyrkulacji spalin strona 1 - przerwa/zwarcie do masy
    brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY
    17660 Zawór regulacji początku wtrysku - przerwa/zwarcie do masy
    brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY

    Przestudiowałem najpierw masę postów i zabrałem się do roboty
    - wyczyszczone kierownice spalin
    - zmieniony zawór N75 na nowy oryginalny
    - przewody szczelne
    - wyczyszczony EGR
    - sprawdzone masy (pod akumulatorem, na silniku, oraz jedna przed ECU na podszybiu)
    - sprawdzone bezpieczniki
    po tych zabiegach jak już wszystko działa to turbina gwiżdże pięknie. Piszę że "jak już wszystko działa" bo wygląda to tak: podchodzę do zimnego auta.. odpala bez problemu, na wolnych obrotach wszystko ok ale jak dodam gazu to silnik nie pracuje tak jak powinien, gaszę go (gasi się dość gwałtownie) odpalam - załącza się tryb awaryjny.. jadę z 2 km aż się trochę zagrzeje znów gaszę odpalam i teraz mam piękny gwizd turbiny. Często gwizd ustaje (tryb awaryjny) w momencie wpadnięcia w dziurę i znów restart pomaga na dłuższa chwilę. Dodam że coś się jakby gotuje w miejscu przekaźników.

    - Wychodzi więc na to, że gdy auto nie domaga, nie ma prądu na tych podzespołach co wywalił VAG co tłumaczy brak sterowania kierownicami spalin oraz gwałtowne gaszenie silnika. Dodam iż gdy auto nie domaga i hmm przepraszam za nie proffesionalne określenie - loguje na kanale 11? to nie ma reakcji żadnej natomiast gdy auto chodzi dobrze i turbo gwiżdże i loguje na kanale 11 to wyraźnie słychać jak się cyklicznie załącza turbina.

    - podejrzewam wiec coś co jest odpowiedzialne za te podzespoły i tak na forum VW, forumowicz miał taki sam problem, takie same (prawie) błędy z VAG-a podaje link: [http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=58260 na końcu jako rozwiązanie napisał iż jest to bezpiecznik w komputerze...

    Szukam więc pomocy u Was, ja już nie mam pomysłów.

  2. #42
    kowet's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Strzelca Opolskie
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    notlauf - wstępnie zdiagnozowany - auto po czyszczeniu turbo - zobaczymy jaki będzie efekt na autostradzie.

  3. #43

    Data dołączenia
    Jul 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny 130 KM a jedzie jak jakaś 90

    Witam, na wstępie, nie znalazłem żadnego tematu, który by mi pomógł dlatego tworzę nowy, jeśli jednak gdzieś taki lub podobny temat się pojawił to proszę o nakierowanie.

    Otóż posiadam silnik 1.9 TDI ASZ 130KM, problem w tym, że auto nie jedzie jak 130... Największą moc czuć w przedziale 1900-2200 obrotów a później jest spadek. Fakt, dane techniczne mówią, że wtedy jest największa moc ale z drugiej strony turbo ma zmienną geometrię łopatek więc powinno mimo wszystko ciągnąć dalej. Przy wymianie rozrządu, która miała miejsce w tym tygodniu okazało się, że rozrząd był przestawiony o jeden ząb (na górnym i dolnym kole), ustawiliśmy więc tak jak powinno być (blokady itp) i jedyna różnica jest taka, że teraz po przekroczeniu 2200 obrotów spadek mocy nie jest tak mocny (wcześniej wyglądało to tak jakby ktoś wcisnął hamulec a teraz łagodniej słabnie). Nadal auto nie jedzie tak jak powinno.

    Turbina raczej działa bo raz, że ją słychać, dwa bije około 2,2-2,3 bary. Silnik nie przechodzi w tryb awaryjny więc nie przeładowuje. Po odpięciu wężyka od turbiny auto w ogóle nie jechało, rozpędzić pod górkę do 50 km/h to była męka.

    Dawka na biegu jałowym to jakieś 5mg na cykl, jednak coś słyszałem, że powinno być około 3.

    Auto nie wywala żadnego błędu.

    Przepływka przeczyszczona i różnicy nie widać, najlepiej pewnie byłoby jeszcze podmienić ale niestety w okolicy żadnej 130 nie mam.

    Zostaje jeszcze n75? Gdzie szukać jeszcze przyczyny lub co można jeszcze sprawdzić?

  4. #44
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    xDestiXx
    Cytuj Oryginalnie napisane przez basstii Pokaż post
    Witam

    Zamieszczam informacje pomocną dla mających problem ze spadkiem mocy, lub całkowitym brakiem mocy.
    W moim przypadku silnik 1.9 TDI ASZ stracił całkowitą moc, turbina przestała pracować a nigdy nie miałem z nią problemów i chodziła rewelacyjnie. Jak się okazało po dość szczegółowej diagnostyce przyczyną okazał się czujnik ciśnienia w kolektorze ssącym. Czujnik dawał wadliwe pomiary co skutkowało brakiem mocy w moim przypadku. Może się okazać również ze czujnik wskazuje złe pomiary i samochód traci moc przy wyższych prędkościach.
    W zależności od mocy silnika taki czujnik należy wymienić. W moim przypadku czujnik miał nr 0 281 002 401. Wymieniłem na czujnik o tych samych numerach firmy Bosch koszt 170 zł. Po zamontowaniu czujnika autko odzyskało dawną moc, a nawet powiedziałbym ze chodzi lepiej.

    Pozdrawiam

  5. #45

    Data dołączenia
    Jul 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    A czy uszkodzony czujnik ciśnienia nie powinien wywalić błędu? Błąd czujnika pojawił mi się jedynie po odpięciu wężyka od turbo a tak to zero błędów.

  6. #46
    monlag1's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wodzisław
    Auto
    Audi A3 253KM/486Nm
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    61 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez xDestiXx Pokaż post
    A czy uszkodzony czujnik ciśnienia nie powinien wywalić błędu? Błąd czujnika pojawił mi się jedynie po odpięciu wężyka od turbo a tak to zero błędów.
    zrob logi

  7. #47
    PiotrekA3_8L's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olsztyn/Wielbark
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    I jak? Wymieniałeś ten czujnik? Pomogło coś? Mam podobny problem i nie wiem czego się złapać... W moim ASZ taka utrata mocy zdarza się średnio raz na dwa tygodnie, jeżdżę ponad 1k w miesiącu, praktycznie codziennie po 20km, 2/4 razy w tygodniu po 100km. Za pierwszym razem zbagatelizowałem problem. Zatrzymałem się na parkingu, zgasiłem silnik, odpaliłem po kilku sekundach i wszystko wróciło do normy. Dziś zdarzyło mi się to już 4/5 raz, za każdym razem restart silnika pomaga, ale zaczyna mnie to już martwić i drążę temat. Robiłem właśnie tą 100km trasę i po jakichś 95 kilometrach auto straciło moc, a wyglądało to tak - jadę na 6 biegu 130/140 km/h i musiałem zwolnić do jakichś 20/30, żeby przepuścić pojazdy z przeciwka (rowerzysta), po czym rzucam kierunek, but na dwójce a auto śmieje mi sie w twarz i rozpędza się jak teściowa po Wigilijnej kolacji... w międzyczasie byłem w dwóch sklepach, ale silnik nawet dobrze nie ostygł. Dwa razy zdarzyło mi się to dokładnie po przejechaniu 10km, nawet na tym samym parkingu stawałem. Trudno mi teraz powiedzieć, czy występuje to po przewaleniu jakiejś prędkości obrotowej, bo zdarza się to na tyle rzadko i nieoczekiwanie, że trudno mi wyłapać (choć w to wątpię, moim zdaniem to zależy od jego widzimisie). Auto kupiłem we wrześniu, na miejscu sprawdzałem oryginalnym VCDSem turbo, wtryski itd, jedyny błąd jaki był to od termostatu. Jeszcze w wakacje wyczyściłem sobie EGR. Widziałem delikatny wyciek oleju na intercoolerze, ale skutki raczej nie byłyby takie. Przy wymianie rozrządu wyciągałem połowę przewodów od powietrza, żeby wyjąć łapę, też profilaktycznie przeczyszczone.

    Mam wielką nadzieję, że to ten czujnik ciśnienia wszystko pierdzieli. Liczę, że wypowiesz się czy wymiana pomogła. Pozdrawiam.

  8. #48
    monlag1's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wodzisław
    Auto
    Audi A3 253KM/486Nm
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    61 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez PiotrekA3_8L Pokaż post
    I jak? Wymieniałeś ten czujnik? Pomogło coś? Mam podobny problem i nie wiem czego się złapać... W moim ASZ taka utrata mocy zdarza się średnio raz na dwa tygodnie, jeżdżę ponad 1k w miesiącu, praktycznie codziennie po 20km, 2/4 razy w tygodniu po 100km. Za pierwszym razem zbagatelizowałem problem. Zatrzymałem się na parkingu, zgasiłem silnik, odpaliłem po kilku sekundach i wszystko wróciło do normy. Dziś zdarzyło mi się to już 4/5 raz, za każdym razem restart silnika pomaga, ale zaczyna mnie to już martwić i drążę temat. Robiłem właśnie tą 100km trasę i po jakichś 95 kilometrach auto straciło moc, a wyglądało to tak - jadę na 6 biegu 130/140 km/h i musiałem zwolnić do jakichś 20/30, żeby przepuścić pojazdy z przeciwka (rowerzysta), po czym rzucam kierunek, but na dwójce a auto śmieje mi sie w twarz i rozpędza się jak teściowa po Wigilijnej kolacji... w międzyczasie byłem w dwóch sklepach, ale silnik nawet dobrze nie ostygł. Dwa razy zdarzyło mi się to dokładnie po przejechaniu 10km, nawet na tym samym parkingu stawałem. Trudno mi teraz powiedzieć, czy występuje to po przewaleniu jakiejś prędkości obrotowej, bo zdarza się to na tyle rzadko i nieoczekiwanie, że trudno mi wyłapać (choć w to wątpię, moim zdaniem to zależy od jego widzimisie). Auto kupiłem we wrześniu, na miejscu sprawdzałem oryginalnym VCDSem turbo, wtryski itd, jedyny błąd jaki był to od termostatu. Jeszcze w wakacje wyczyściłem sobie EGR. Widziałem delikatny wyciek oleju na intercoolerze, ale skutki raczej nie byłyby takie. Przy wymianie rozrządu wyciągałem połowę przewodów od powietrza, żeby wyjąć łapę, też profilaktycznie przeczyszczone.

    Mam wielką nadzieję, że to ten czujnik ciśnienia wszystko pierdzieli. Liczę, że wypowiesz się czy wymiana pomogła. Pozdrawiam.
    typowy notaluf-odciecie turbiny wynikacje z przeladowania lub niedoladowania. Po zgaszeniu silnika i ponownym uruchomieniu wszystko wraca do normy dopoki zas nie wystapi notaluf. Na 90% turbo na stol i do czyszczenia.Na poczatek do sprawdzenia wezyki czyli szczelnosc w ukladzie podcisnienia,aktuator no i dobrze bylo by logi zrobic na poczatek.

  9. #49
    PiotrekA3_8L's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olsztyn/Wielbark
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Przy wymianie oleju na początku robiłem mu płukanie silnika, bezpiecznie 8 minut zamiast 10 LqMl, bo niektórzy pisali, że uszczelki puszczają itd... ale to raczej na turbo nie ma znaczenia?

    PS. Trzeba to robić na gwałt? Są jakieś skutki uboczne tego? Chociaż w najbliższym czasie sporo wolnego jest, to myślę, że ją wyciągnę w garażu.

  10. #50
    domel79's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gniezno
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI BMM
    Pomógł
    311 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    notaluf będzie pojawiał się coraz częściej
    cała operacja czyszczenia turbo z demontażem i montażem to kwestia 2 h

Strona 5 z 13 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •