Strona 6 z 13 PierwszyPierwszy ... 45678 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 51 do 60 z 130

Temat: utrata mocy w 1.9 tdi

  1. #51
    monlag1's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wodzisław
    Auto
    Audi A3 253KM/486Nm
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    61 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez domel79 Pokaż post
    cała operacja czyszczenia turbo z demontażem i montażem to kwestia 2 h
    ambitny plan na 2h....wrecz awykonalny w tym czasie
    Ostatnio edytowany przez monlag1 - 26-01-17 o 18:49

  2. #52
    PiotrekA3_8L's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olsztyn/Wielbark
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Wiem mniej więcej, wydaje mi się że dłużej bo tata mówił "cały dzień", może przesadził lekko, już robiłem takie rzeczy, a raczej pomagałem. Tata jest mechanikiem, ale raczej dawniejszej daty i z elektroniką na co dzień się nie styka. Też turbo sugerował, chciałem jeszcze tutaj dopytać, żeby się upewnić, bo dużo doświadczonych użytkowników z konkretnym modelem itd... No ok, skoro mówicie, że to pomoże, to myślę, że między świętami a sylwestrem się za to zabiorę. Z pewnością jeszcze się tu odezwę po jakimś czasie, mam nadzieję, że nie po to, aby prosić o dalszą pomoc Dziękuję bardzo chłopaki i życzę Wesołych, Rodzinnych świąt i szczęśliwego Nowego

  3. #53

    Data dołączenia
    Dec 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Krosno
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)

    Domyślny

    witam, panowie mam taki problem. wydaje mi sie czasami ze trubina nie oddaje powietrza, silnik traci momentalnie na mocy, z 3,5 tys, przechodzi na 1,5 i nie jedzie. silnik 1.9tdi 90 mapowany na 120 kod ALH. Po zgaszeniu i ponownym odpalaneniu wszystko wraca do normy.

  4. #54
    PiotrekA3_8L's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olsztyn/Wielbark
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Obiecana relacja z efektów czyszczenia turbo. Wszystko dokładnie wymyte i do tej pory problem nie wrócił, a koło 1000 już zrobiłem. Myślę, że będzie spokój. Sprawdzona dodatkowo pod kompem po złożeniu, dmucha dokładniej niż przy wyjeździe z fabryki

  5. #55
    monlag1's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wodzisław
    Auto
    Audi A3 253KM/486Nm
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    61 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez PiotrekA3_8L Pokaż post
    Wszystko dokładnie wymyte
    A czy byly rysy i wzery?zeszlifowales wszystko na gladko? Samo mycie i czyszczenie z sadzy nic Ci wtedy nie da, efekt bedzie krotkotrwaly.

  6. #56

    Data dołączenia
    Jul 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Ok, logów nie zrobiłem bo niestety nie miałem takiej możliwości. Zmieniłem przepływomierz - bez zmian, zmieniłem czujnik ciśnienia (nr części 038 906 051 C - mam nadzieję, że to o ten chodziło) - bez zmian, wyczyściłem EGR - bez zmian, wyczyściłem kolektor dolotowy, który mimo wszystko nie był bardzo zawalony - bez zmian, jutro biorę się za n75, jeżeli to nie pomoże to już zostaje chyba jedynie wyciągnięcie turbo i sprawdzenie geometrii, chociaż uważam, że tutaj wszystko jest ok bo gdyby nie było to by nie dawała takiego ciśnienia jakie daje...

    Najgorsze jest to, że nie wywala ŻADNEGO błędu...

  7. #57
    monlag1's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wodzisław
    Auto
    Audi A3 253KM/486Nm
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    61 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez xDestiXx Pokaż post
    tutaj wszystko jest ok bo gdyby nie było to by nie dawała takiego ciśnienia jakie daje...
    zapieczona geometria moze Ci dac wlasnie miedzy innymi doladowanie po sufit......

  8. #58

    Data dołączenia
    Jul 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    No ale gdyby było coś z doładowaniem nie tak to nie powinno wchodzić w tryb awaryjny? No ale tak jak mówiłem, najpierw n75, później turbo, gorzej jak i jedno i drugie będzie dobre bo wtedy to już zero pomysłów do czego się przyczepić...

    EDIT:
    Po wstępnej diagnozie ustaliłem, że jest nieszczelność albo na gruszce albo na wężyku, później podjadę na kanał i dokładnie to sprawdzę.


    EDIT2:
    Jak się okazało czujnik ciśnienia został zmieniony nie potrzebnie. Przyczyną mułowatości auta była uszkodzona gruszka. Po wymianie gruszki auto nareszcie jedzie lepiej jednak jest szansa, że geometria się gdzieś delikatnie przycina i będę musiał jeszcze trochę pojeździć i dobrze przedmuchać turbo
    Ostatnio edytowany przez xDestiXx - 07-02-17 o 20:18

  9. #59
    PiotrekA3_8L's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olsztyn/Wielbark
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez monlag1 Pokaż post
    A czy byly rysy i wzery?zeszlifowales wszystko na gladko? Samo mycie i czyszczenie z sadzy nic Ci wtedy nie da, efekt bedzie krotkotrwaly.
    Spoko, dokładnie wiem jak wyczyścić dobrze turbo ale nie było nawet większych rys, wszystko zrobione jak należy i śmiga ok. Myślę, że "tfu, tfu", jak na 220 tys. jest w dobrym stanie. Przy pozostawieniu nierownosci efekty moze nie tyle sa krotkotrwale, co duzo wczesniej niz powinny objawy powroca, bo sadze maja wiekszy opor i latwiej zbiora sie ponownie.

    Desti, mimo wszystko wyczysc swoje turbo, jezeli nigdy tego nie robiles. W naszych ASZ warto wykonywac takie dzialania, o te silniki trzeba juz jakos dbac

  10. #60

    Data dołączenia
    Oct 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Podziękował
    raz

    Domyślny Brak mocy, szarpie 1.9TDI

    Ruszyłem dziś autem po tygodniowym postoju. Po przejechaniu kilkuset metrów kilka razy nim szarpało ale przeszło. Po kilku km stracił moc i zaczęło szarpać mocniej po czym zaczęła mrugać kontrolka świec. Po powrocie do domu zrobiłem logi statyczne:
    00542 - Needle lift Sensor (G80)
    30-10 - Open or Short to B+ - Intermittent
    00542 - Needle lift Sensor (G80)
    27-10 - Implausible Signal - Intermittent
    00550 - Start of Injection Regulation
    17-00 - Control Difference
    Jeśli to ważne ok 2 tys temu był wymieniany rozrząd i korygowany kąt wtrysku (jest blisko niebieskiej linii)

    Silnik 1.9TDI 90KM 1998, pomożecie rozgryźć co to?

Strona 6 z 13 PierwszyPierwszy ... 45678 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •