Strona 13 z 13 PierwszyPierwszy ... 3111213
Pokazane rezultaty 121 do 130 z 130

Temat: utrata mocy w 1.9 tdi

  1. #121

    Data dołączenia
    Jul 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lewa wolna-ostatnie słowa pasażera :)
    Auto
    Audi A3 8L
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Exclamation A3 8L 1.9TDI 2000r

    Hej wszystkim.
    Jechałem sobie z kolegą jego autem jak w temacie ,i nagle stracił na mocy w sensie on mu gaz w podłogę a ona zero reakcji zredukował do zera aż do zatrzymania po czym automatycznie sam zgasł i już wtedy nie chciał zapalić, mimo że rozrusznik wszystko krecił auto nie chciało już dalej odpalić lina i holowanie tak się skończyła nasza wycieczka :/ z racji że był to wieczór i było ciemno zostawiliśmy problem na drugi dzień.. okazało się że ten wężyk od paliwa gdzię płynie od filtra jest w srodku pusty, a raczej pownien być zalany dieslem prawda? teraz takie pytanie co to może być? za wszytkie info z tego tematu bardzo wszystkim z góry dziekuje i pozdrawiam.

  2. #122

    Data dołączenia
    Jul 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ATD

    Domyślny

    Witam wszystkich.
    Dzisiaj zostałem posiadaczem Audi A3 z 2001 roku z silnikiem 1.9 TDI (74kW) - wersja z pompowtryskiwaczami.

    Nie jestem pewien jaki jest kod silnika, jest to AXR lub ATD ale nie jestem pewny, który kod i nie wiem jak to sprawdzić.

    Wraz z kupnem od razu nastało kilka problemów, które mogą oznaczać, że został kupiony trup na którego będzie trzeba wydać z góry drugie tyle co wartość auta

    Na początku gdy silnik nie był rozgrzany (tak mi się wydawało ponieważ wskaźnik temperatury wariuje) to wydawało się, że samochód jedzie żwawo, z przyśpieszeniem - tak jak trzeba.
    Na wjeździe do obwodnicy przycisnąłem auto do ok. 3 tys. na 1,2,3 biegu aby na obwodnice wjechać z odpowiednią prędkością.
    Podczas samego wjazdu nic nie wskazywało, ze coś jest nie tak, Audi jechało normalnie przez pierwsze kilkaset metrów.

    Kilkaset metrów dalej gdy trzeba było przyśpieszyć to auto oczekiwanie nie miało w ogóle mocy, nie chciało przyśpieszyć a pod górke nawet zwalniało!
    Niestety nie jestem w stanie oszacować jaka to była prędkość, ponieważ prędkościomierz zaniża prędkość, na liczniku miałem 70 kmh a miałem wrażenie że jechałem około 100.
    Oprócz tego walnięty jest chyba również wskaźnik temperatury, który raz pokazuje 90c a raz 60-70 oraz wskaźnik paliwa. Przed zatankowaniem była rezerwa a po zatankowaniu 30 litrów było to samo.

    Także główny problem to ten z przyspieszeniem, nie jestem pewny czy to tzw. system awaryjny, ponieważ nie zjeżdżałem i nie gasiłem Audi. Kilka godzin później w porze wieczorowej gdy wyjechałem Audi na ulice to wydawałoby się że wszystko było w porządku także wydaje się że taka sytuacja dzieje sie na rozgrzanym silniku lub po osięgnięciu jakiejś prędkości.

    Nigdy wczesniej nie miałem diesla ale turbo słychać wyraźnie jak się załącza i ładuje - nie mam pojęcia czy to dobry znak, ponieważ myslałem że spadek mocy to oznaka regeneracji lub wymiany turbiny ale gdy ją dobrze i wyraźnie słychać jak pracuje to na pewno wina turbo?

    Nie mam pojęcia co to może być, z tego co czytałem to powodów może być wiele - zawór n75, turbo, EGR, kolektor ssący i jeszcze więcej.
    Od czego zacząć to nie wiem dlatego mam nadzieję, że zasięgnę pomocy od forum. nie wiem co najpierw zrobić, jutro mam zamiar podłączyć się do gniazda OBD i sprawdzić czy są błędy, na dniach wymienić filtry, przeczyścić przepływomierz i zobaczyć czy to coś da.

    Po dojeździe do domu zobaczyłem jak wygląda sytuacja z filtrami, filtr kabinowy - masakra, zasyfiony, już nowszy wyrzuciłem do kosza przy wymianie w innym aucie, filtr powietrza - tak samo - syf, czy to może być przyczyna ww. sytuacji?

    Oprócz tego jest problem z oświetleniem, jest to wersja xenonowa z tego co się zorientowałem ponieważ jest to Audi A3 8L po lifcie i długie świecą dobrze ale krótkie bardzo słabo, to pora na wymiane xenonów? Czy w tej wersji jest przetwornica? Powinna byc a nigdzie jej nie widziałem.

    Jeszcze jedno pytanie dotyczące centralnego zamka, pilot jest z jednym okrągłym przyciskiem, przycisk nie reaguje na centralny zamek, po rozebraniu kluczyka w środku jest sprężynka odbijająca kluczyk oraz bateria i nigdzie nie ma żadnej płytki o ile taka tam powinna być.

  3. #123
    renegat207's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lipiny LBN
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    66 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    - Co do wskazań na liczniku zapewne kupiłeś Audi z wadliwym fabrycznie licznikiem Jaegera, też to kiedyś miałem zaraz po zakupie jedyne trwałe rozwiązanie to zmiana licznika na VDO.
    - Co do utraty mocy to podejrzewałbym układ podciśnienia sterowania turbosprężarką i zaworem EGR. Sprawdź jaką masz pompe wacum (tandem) jeśli masz luka to zapewne masz obluzowany krucieć podciśnienia od wspomagania ukł. hamulcowego i co jest powiązane nieszczelność podciśnienia do sterowania turbiny, EGR i klapy gaszenia.
    - Diagnoza po obd 2 jest nieunikniona inaczej to jak wróżenie z fusów, odczytaj czy są jakieś błędy a tak na poważnie to logi by się przydały statyczne i dynamiczne.
    - Jeszcze jedna ważna rzecz kiedyś miałem,że auto mi traciło moc po ostrym przebutowaniu na autostradzie i postanowiłem przeczyścić smok w baku paliwa jest on w TDI wraz z paliwomierzem z tyłu pod siedzeniem pasażera. Był zasyfiony. Po tym zabiegu jak ręką odjął.

  4. #124

    Data dołączenia
    Jul 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ATD

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez renegat207 Pokaż post
    - Co do wskazań na liczniku zapewne kupiłeś Audi z wadliwym fabrycznie licznikiem Jaegera, też to kiedyś miałem zaraz po zakupie jedyne trwałe rozwiązanie to zmiana licznika na VDO.
    - Co do utraty mocy to podejrzewałbym układ podciśnienia sterowania turbosprężarką i zaworem EGR. Sprawdź jaką masz pompe wacum (tandem) jeśli masz luka to zapewne masz obluzowany krucieć podciśnienia od wspomagania ukł. hamulcowego i co jest powiązane nieszczelność podciśnienia do sterowania turbiny, EGR i klapy gaszenia.
    - Diagnoza po obd 2 jest nieunikniona inaczej to jak wróżenie z fusów, odczytaj czy są jakieś błędy a tak na poważnie to logi by się przydały statyczne i dynamiczne.
    - Jeszcze jedna ważna rzecz kiedyś miałem,że auto mi traciło moc po ostrym przebutowaniu na autostradzie i postanowiłem przeczyścić smok w baku paliwa jest on w TDI wraz z paliwomierzem z tyłu pod siedzeniem pasażera. Był zasyfiony. Po tym zabiegu jak ręką odjął.
    Dziękuje bardzo za odpowiedź, na pewno wezmę pod uwagę te czynniki.

    W załącznikach podsyłam błedy z silnika, hamulców, pomiar ciśnienia turbiny, oraz test zegarów w którym wskazówka od prędkościomierza powinna być na 100 km/h.

    Tutaj raport ogólny aczkolwiek jest już po usunięciu błędów z silnika a został jeden, którego nie da się usunąć bo po usunieciu od razu sie pojawia.

    https://pastebin.com/NcZ5J3f8










  5. #125
    renegat207's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lipiny LBN
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    66 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Odnośnie tego błędu ESP https://www.a3-club.net/forum/showth...1d-01542/page2
    Co do przechodzenia w tryb awaryjny błąd 17965 oznacza najczęściej zapieczone kierownice turbosprężarki lub złe wyregulowanie tego siłownika.

  6. #126

    Data dołączenia
    Jul 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ATD

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez renegat207 Pokaż post
    Odnośnie tego błędu ESP https://www.a3-club.net/forum/showth...1d-01542/page2
    Co do przechodzenia w tryb awaryjny błąd 17965 oznacza najczęściej zapieczone kierownice turbosprężarki lub złe wyregulowanie tego siłownika.
    Czyli z tego co rozumiem powodem braku mocy i przechodzenia w tryb awaryjny jest sztanga lub kierownica turbosprężarki? W sumie to za brak mocy może odpowiadać cały osprzęt turbiny lub sama ona, ale rozumiem że z tego błędu można wywnioskować iż chodzi o te usterki w turbinie? Drogi koszt naprawy lub regulacji?

  7. #127

    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Podkarpacie
    Auto
    Audi a3 (złote)
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Dla potomnych, powodem zaisniałego problemu był przepływomierz.

    Cytuj Oryginalnie napisane przez tubkanobaka Pokaż post
    Witam Panów

    Moja leciwa już a3 97r. 1.9 tdi AGR ma taką bolączkę, że silnik na każdym biegu szarpie (raz muli raz przyspiesza) i co najciekawsze, że jak na luzie przycisnę ją na obroty powyżej 3500 zaczyna jechać (przyśpieszać) normalnie, do momentu wyłączenia silnika i sytuacja się powtarza, co to może być?

    - wymieniony elektrozawór n75
    - wymienione wężyki od turbo do zaworu

    Mój mechanik coś nie bardzo się orientuje to pytam na forum

  8. #128
    borys24so's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skępe
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny Nieszczelność doładowania? Gdzie zatkać a gdzie dmuchać.

    Witam.
    Od kilku miesięcy auto nie ma mocy jakie miało kiedyś. Kilka dni temu jak jej wstawiłem to było słychać fuknięcie i później już przy dodawaniu gazu wyraźny szum powietrza. Okazało się że przewód turbo intercooler jest w dwóch częściach. Skręcony na jakimś metalowym łączniku-rurce i na tym puściła opaska, i przewód spadł. Myślałem, że prędzej może się lekko rozszczelniło i dlatego brakowało mocy. Jednak po skręceniu tego nadal(jak zakupię nową to wymienię żeby była w jednym kawałku) auto nie ma mocy jak kiedyś. W związku z tym chciałbym sprawdzić szczelność układu pompując do układu sprężone powietrze.
    Napiszcie gdzie wpuszczać a gdzie zatkać bym mógł to sprawdzić i jakie ciśnienie podać oraz czy jak jeździłem gdy ta rura spadła to czy mogła się uszkodzić sprężarka?
    pozdrawiam

    Dodano 24.08.2020
    Dolot sprawdzony. Jest szczelny. Odłączenie przepływomierza nic nie polepsza więc można wnioskować, że jest sprawny. Pozostają wężyki podciśnienia, ale kolega powiedział mi, że gdyby, któryś był pęknięty to auto wchodziłoby w tryb awaryjny a tak nie jest.Czy to słuszna uwaga? Na każdym biegu można dać jej w dechę i nie odcina, ale mocy brakuje.
    Zauważyłem natomiast przemieszczające się bąbelki powietrza w wężyku od paliwa. Czy to normalne?
    Ostatnio edytowany przez borys24so - 24-08-20 o 23:09

  9. #129
    renegat207's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lipiny LBN
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    66 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Zrób logi najpierw to coś będzie można z tego wywnioskować. Może być przepływka walnięta, może być czujnik ciśnienia doładowania, może egr zapchany albo nieszczelność w podciśnieniowym układzie sterowania turbiną. Jeżeli przepływka jest uszkodzona to tak jej nie sprawdzisz jak pisałeś tylko oscyloskopem jedynie.

  10. #130
    piteroo21's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żywiec
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    32 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Masz pewność że nie wisi geometria??
    Wystarczy niewiele alby zadymic geometrie i stanie
    ALHandra serial 1,9TDI ALH 90+ ------> 120KM 269Nm------> 140KM 340Nm ------> ------>???

    piteroo21

Strona 13 z 13 PierwszyPierwszy ... 3111213

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •