Strona 11 z 13 PierwszyPierwszy ... 910111213 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 101 do 110 z 130

Temat: utrata mocy w 1.9 tdi

  1. #101
    renegat207's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lipiny LBN
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    66 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Ja sam naprawiałem gwint w głowicy bo oczywiście wcześniej mechanik dokręcał śruby na "oko" zamiast kluczem dynamometrycznym. Rozwiercasz otwór pod odpowiednią średnicę i wkręca się tzw. sprężynki stalowe a potem wkręcasz normalnie szpilki.

  2. #102
    mundek84's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom/Wrocław/Smolec/Kłodzko
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez MartiA3 Pokaż post
    brak mocy? stawiam jednak na turbinę...;-/
    za stawiam na zacinającą się sztangę przy turbo i poziom oleju, dodatkowo jeszcze upocenia przy turbo
    Audi A3 1.9 TDI 1999r.
    VW PASSAT B6 2.0 TDi BKP 140KM (170KM) 4Motion Estate

  3. #103
    borys24so's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skępe
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez panus1 Pokaż post
    Słabi Ci twoi mechanicy skoro tyle czasu z tym walczą, Jeżeli mówisz o szpilce mocującej kolektor do silnika to tak jest ona wkręcana w blok. Przy ukręceniu najlepiej jest napawać nakrętkę na pozostałość szpilki i odkręcić po uprzednim nagrzaniu jej. Nowe szpilki do dostania w ASO po ok 4zł/szt. Niech nie daj Boże nie montują szpilek do tego nieprzeznaczonych.
    Btw. Łącznej roboty przez ogarniętego mechaniora to myślę że w 6 godzin powinien się wyrobić ze wszystkim łącznie z węzykami
    Słabi to mało powiedziane. Byłem w pracy gdy zadzwonił, że może mi auto pod dom podprowadzić bo skończył. Ucieszyłem się , ale na chwilę bo stwierdził, że jakieś gwizdy są w okolicach intercoolera i że może na rurze jest jakaś nieszczelność. Po chwili, że to może turbina, ale po jakimś czasie może się ,,ułoży,,. Spytał jeszcze czy mi śmierdziała ropa w aucie bo czuć i gdzieś w silniku (nie pamiętam jak to miejsce nazwał) zauważył wilgoć od ropy. Zagotowałem się bo nic takiego się nigdy nie działo. W pracy wysiedziałem jeszcze 2 godziny i się zerwałem z niecierpliwości żeby zobaczyć co on tam wyczarował.
    Gdy zacząłem jechać to od samego początku przy wciskaniu gazu głośny, wyraźny dźwięk. Nie był to wcale gwizd tylko jakiś metaliczny, świst, zgrzyt czy ch.. wie jak to nazwać. Do tego w kabinie smród spalin Poczułem gorąco na twarzy a z uszu poleciała para. Myślałem, że to turbo świeżo regenerowane. Gdy wróciłem z przejażdżki to zajrzałem pod maskę na pracującym silniku i zacząłem macać koło EGRa. Wiało jak skur....
    Oto co ujrzałem
    Oto co ujrzałem

    Powiedzcie czy te moje przejażdżki dość energiczne mogły zaszkodzić turbinie przez ten niedokręcony przewód? Jutro zadzwonię do niego żeby przyjechał i mi to na miejscu zrobił. Ciekawe jak tam niżej jest to wszystko poskręcane. W ogóle to tam nie widać otworu do śruby. Czy to po poluzowaniu tej jednej śruby, która jest da się narychtować żeby otwory się zgrywały?

  4. #104
    monlag1's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wodzisław
    Auto
    Audi A3 253KM/486Nm
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    61 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Od dolu wkreca sie dwie sruby,ktorych tu nie ma(albo tylko jedna jest ,tyle ze niedokrecona).Na dodatek powinna tam byc podkladka wiec sprawdz to.Tą rurka ide spaliny do egra,wiec stad ten swad w kabinie i gwizdy.Turbinie to nie zaszkodzilo.Skrec tą rurke i bedzie wszystko smigac.

  5. #105
    borys24so's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skępe
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez monlag1 Pokaż post
    Od dolu wkreca sie dwie sruby,ktorych tu nie ma(albo tylko jedna jest ,tyle ze niedokrecona).Na dodatek powinna tam byc podkladka wiec sprawdz to.Tą rurka ide spaliny do egra,wiec stad ten swad w kabinie i gwizdy.Turbinie to nie zaszkodzilo.Skrec tą rurke i bedzie wszystko smigac.
    Tak jest tam tylko 1 śruba a druga, której na filmie nie widać jest niedokręcona.
    Nic przy tym nie będę robił sam. Raz, że nie mam śruby a dwa to nie uwierzyłby jak bym mu powiedził a tak to zobaczy. Rano wezwę go żeby przyjechał i skręcił to jak należy. Ciekawe jeszcze gdzie ta sruba się poniewiera. Mam nadzieję, że nie u mnie pod maską gdzieś.
    Tak czy inaczej dzięki za info. W dzień dam znać czy jest ok.

  6. #106

    Data dołączenia
    Jan 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Płock !
    Auto
    Audi z Q
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    51 razy
    Podziękował
    25 razy

    Domyślny

    I przy takiej robocie powinno sie zakladac nowe uszczelki wszędzie: pod kolektor, przy EGRze, przy turbinie. W tym miejscu powinna być uszczelka taka metalowa gdyż jest tam wysoka temperatura (spaliny). Przykręcane to jest 2 śrubami jak napisał już kolega na klucz imbusowy.

  7. #107
    borys24so's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skępe
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Możecie powiedzieć co to za otwór z gwintem taki żółty widoczny w 48-50 sekundzie filmu? Środek ma czysty tak jakby było coś tam prędzej wkręcone. Są chyba 2 takie otwory.


  8. #108
    monlag1's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wodzisław
    Auto
    Audi A3 253KM/486Nm
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    61 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez borys24so Pokaż post
    Możecie powiedzieć co to za otwór z gwintem taki żółty widoczny w 48-50 sekundzie filmu? Środek ma czysty tak jakby było coś tam prędzej wkręcone. Są chyba 2 takie otwory.
    Tym sie nie przejmuj,moj alh tez tak mial (puste niewykorzystane otwory z gwintem).Lepiej napisz czy po wymianie turbiny,dokreceniu rurki pod egr-em, wszystko ok?

  9. #109
    borys24so's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skępe
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Tak. Wszystko w porządku. Auto buja się jak należy. W tryb awaryjny nie wpada z tym, że jechałem z rodzinką więc za mocno jej nie wstawiłem. Będzie okazja to ją przegonie. Dymku też zero. Będę miał chwilę jutro to jeszcze podepnę laptopa i zobaczę czy jakieś błędy się pokarzą.



    Generalnie wszystko ok. Nie kopci i nie odcina. Idzie jak należy.
    Ostatnio edytowany przez borys24so - 06-02-18 o 09:22

  10. #110

    Data dołączenia
    Oct 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    leżajsk
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    raz

    Domyślny brak mocy przez 2km

    witam, szukalem ale nieznalazlem podbnego tematu, auto jak rano odpale, niema wogole mocy przez ok 2km, tak jakby mial z 50KM, po przejechaniu tych 2 km moc wraca, auto odpala normalnie, nic nieszarpie czy jakies innne niepokojace objawy, bledow w sterowniku brak, jedyne co mi sie nasuwa na mysl to n75, tylko wydaje mi sie ze powinno wywalic bleda o braku doladowania
    auto to a3 8l asz

Strona 11 z 13 PierwszyPierwszy ... 910111213 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •