Strona 10 z 11 PierwszyPierwszy ... 891011 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 91 do 100 z 103

Temat: Szarpanie silnikiem+ gaśnie na zimnym

  1. #91
    ChiNziR's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Krotoszyn
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny Silnik 1.6 16V - zimny słabnie, gaśnie

    Witam!

    Od niedawna mam problem z Golfem MK4 1.6 16V mojej narzeczonej. Otóż gdy auto stoi dłuższy czas, np. całą noc, po jego odpaleniu silnik chwilę pracuje dobrze, potem nagle zaczyna słabnąć - obroty spadają, aż zgaśnie. Nie pomaga delikatne naciśnięcie gazu, można powiedzieć, że to go jeszcze bardziej "blokuje".

    Mocniejsze wciśnięcie gazu i przytrzymanie go np. na 5tys obrotach przez dłuższy moment rozwiązuje ten problem.

    Dodam, iż silnik minimalnie się rozgrzeje - problem znika.

    Co może być tego przyczyną? Czy ktoś z Was miał podobne "objawy"?
    Black A3 1.8T AGU by ChiNziR - second life


  2. #92
    Arkadius88's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Leszczyny
    Auto
    Audi A3 Quattro 1.8T
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARY
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Zabawię się trochę w archeologa i odgrzeję kotleta.. Mam u siebie podobny problem. Po dłuższym postoju (np cała noc) przy obecnych temperaturach oscylujących w granicach 0st. po odpaleniu z rana auto dławi się podobnie jak na filmiku z poprzedniej strony. Odpala "od strzała" ale zachowuje się tak, jakby przylewało go paliwo, albo łapał lewe powietrze. Chcąc wyjechać z podwórka na wstecznym jeśli opuszczę obroty za nisko to znowu się dusi. Po przejechaniu 200-300m problem znika. Wymienione świece/cewki/filtry/czujnik temp, sprawdzona szczelność.. Co jeszcze może być przyczyną? A może to mimo wszystko czujnik temperatury? Czy odpięcie i odpalenie na zimnym bez czujnika coś wyjaśni? Jak powinien się wtedy zachować silnik?
    Z dodatkowych objawów zauważyłem że pomimo tego że mam LPG i PB używane jest tylko do rozgrzania silnika schodzi mi sporo paliwa z baku. Sugerowałoby to że silnik jest przylewany przy odpalaniu. Tak przynajmniej wnioskuję.
    Poradźcie bo ręce mi już opadają...

  3. #93

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Złotoryja
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Witam serdecznie,
    pojawiły się mrozy, pojawił, a w sumie wrócił problem, zeszłej zimy miałem kilka razy podobny przypadek z obrotami jak w tym roku, lecz było to jak temperatura spadał poniżej -15 i wiązałem trochę z brakiem adaptacji przepustnicy, małą ilością paliwa w baku itp. W tym roku problem z skaczącymi obrotami, nie można pojawia się jak tylko na dworze pojawia się ujemna temperatura.
    Rano jest problem przy odpalaniu, czasami trzeba kręcić rozrusznikiem i 2-3 sekundy, przy dodatnich temperaturach tak długo muszę kręcić jedynie jak mam poniżej 1/4 paliwa w zbiorniku po całej nocy stania, dlatego uważam że to długo. Jak odpala, to wskazówka obrotomierza nie dochodzi do 900RPM jak ma to miejsce przy ciepłym silniku lub jak jest na zewnątrz ciepło. Silnik osiąga jakieś 600-700RPM, wciśnięcie pedału hamulca potrafi go jeszcze bardziej dusić - fakt, wspomaganie tez potrzebuje trochę mocy... efekt ten widać na filmiku poniżej, od 24s widać teoretycznie że obroty są w miarę stałe jak było zawsze na ciepłym silniku.


    Świece wymieniłem jakieś 15-20 tyś km temu wraz z rozrządem. Filtry wymieniłem na początku grudnia (olej, powietrze, paliwo). Paliwo zatankowane do pełna - sądziłem że może poniżej 50% baku mógł być przyczyną. Za każdym razem jak tankuje, leję do odbicia pistoletu, tankuję najczęściej na tym samym dystrybutorze, i średnie spalanie sobie wyliczam na podstawie dystansu, przy normalnej jeździe z przewaga autostrad wychodzi mi 8.2-8.8 l/100km.
    Rano po odpaleniu odpinałem przepływkę na rurze między obudową filtra a turbo, po odpięciu żadnej poprawy, natomiast jak wpiąłem go ponownie na pracującym silniku to zgasł. To samo powtórzyłem z wtyczkami jakie są do czujnika znajdującego się w obudowie filtra powietrza (z lewej i prawej strony są wtyki) - po odpięciu nie zauważyłem zmiany w pracy silnika, przy podłączaniu, silnik zgasł.

    Dodam że jakoś w listopadzie jak były przymrozki, stwierdziłem że przeczyszczę przepustnicę i ją zaadoptuję bo dawno tego nie robiłem. Sądziłem że uleczyłem swoje A3. Przepustnica - w sumie nie było sensu jej czyścić, domykała się całkowicie - próbowałem dmuchnąć ustami i był problem także była szczelna. Podczas adaptacji słychać było i widać jak silniczek otwiera klapkę prawidłowo.

    Na domiar złego, po takim starcie na mrozie, w momencie jak silnik zaczyna łapać temperaturę, obroty świrują znacznie bardziej. Jak już jest jakaś temperatura, i wrzucam na luz nagle sie okazuje że obroty oscylują w okolicach 2 tysięcy, czasami jest to spadanie do 2500 i samoistne dodanie gazu do 3000, w trakcie jazdy, czuć szarpanie w takim przedziale obrotów w jakim te obroty skaczą na biegu neutralnym.



    Po takiej akcji, jak już jest temperatura powyżej 60 stopni, co widać na filmiku, jak się zgasi silnik i ponownie uruchomi, problemu nie ma. Do tej pory wystarczyło raz zgasić i odpalić i było ok, dzisiaj dopiero za trzecim razem się uspokoiło.

    Lampka check engine nigdy sie nie zapaliła. Podczas adaptacji silnika nie było żadnych błędów w ECU. Jutro sprawdzę raz jeszcze błędy, pewnie będą jakieś związane z przepływomierzem, gdyż rano go odpinałem.

    Jak robiłem adaptację, sprawdziłem profilaktycznie sondę, jej sygnał zmieniał się cyklicznie między 0.15 a 1.

    Ma ktoś pomysł co sprawdzić? Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy? Ja już wymiękam.

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Witam,
    dzisiaj raz jeszcze zrobiłem adaptację przepustnicy ponieważ zauważyłem jakieś błędy z nią związane. Błędy odczytane z ECU:
    17967 Błąd podstawowego ustawienia przepustnicy, uszkodzona
    1165 Moduł sterujący przepustnicę ISC (Idle speed control actuator - control) (J33

    Czy uszkodzona przepustnica może być przyczyną takiego zachowania się obrotów jak na moich poprzednich filmach?

  4. #94

    Data dołączenia
    May 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Krotoszyny
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny Zimny wariuje

    Witam wszystkich a wiec kupilem sobie w styczniu piekna srebna a3 1.6 w lpg moje drugie autko i nastepnego dnai bylem juz rozczarowany odpalajac auto szarpalo gaslo obroty skakaly jak glupie. Problem mam do dzis dnia wymienilem kable swiecie cewke problem nie zniknal mechanik wstawil mi przepustnice od innej a3 tez nie pomoglo lewego powietrza podobno nie lapei tak twierdzi 2 mechanikow ktorzy mieli to auto, drugi po podpieciu pod kompa ( mowi ze dal za niego 14k) wykazal mu blad sondy lambdy po zalozeniu drugiej kilka dni temu problem zlagodnial na zimnym trzyma troszke lepiej te obroty mimo to silnikiem az buja na cieplym jest idealnie zadnych skokow problem jest i na gazie i na benzynie po zmianie lambdy bledu nie ma na komputerze dodam jescze ze termostat nie trzyma temperatury po przejechaniu 150 km pokazywal 60, leczy gdy przejade 20-30 km w cieply dzien i potem chwile w korku wskazowka sie podnosi czasem nawet do 90. Auto ma swoja moc jak na te 101 km Myslicie ze wymiana sondy na nowa pomoze ? czy to nie sosnda bo podobno zimna nie daje danych na komputer

  5. #95

    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Hajnówka
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    witam, Od dość dawna mam ten sam problem. Auto jak jest zimne przy ruszaniu po zatrzymaniu potrafi się przydławić a bardzo często zgaśnie. Jak się rozgrzeje nie zdarza się aby gasło, choć delikatnie czuć lekkie prawie niewyczuwalne przydławienie. Objaw występuje jak się wciśnie szybciej pedał gazu. Jeśli wciskam bardzo delikatnie wszystko jest okey. Sonda lambda wymieniona, przepływka też kiedyś była wymieniana. Dodam, że auto zbiera się i jeździ wyśmienicie (prócz ruszania na zimnym). Błędów w kompie brak. Uszczelki pod kolektorem ssącym wymienione. Łącznik czy jak go tam zwał między przepustnicą a przepływką nowy. Przepustnica czyszczona. Już nie mam pomysłów gdzie szukać.... Co jeszcze mogę sprawdzić? Co może powodować takie objawy?

  6. #96

    Data dołączenia
    Jan 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi A3 1.6
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    Witam, pozwolicie że się przyłącze.
    A więc tak moja Audi a3 1,6 akl rano gdy odpale silnik to chodzi przez chwilke jak traktor dosłownie, gdy wyjadę na drogę silnik także nie równo pracuje, potrafi strzelić z tłumika ale po przejechaniu pewnego odcinka a następnie chwilowego postoju i ponownego odpalenia silnik pracuje już normalnie oraz bardzo dobrze wkręca się na obroty i moje pytanie do was czy może łapać lewe powietrze chodzi mi głównie o te uszczelki kolektora ssącego? (troszkę już poczytałem zanim napisałem)
    Drugie pytanie to zamierzam wymienić uszczelkę pokrywy zaworów i pytanko takie czy kolektor muszę odkręcić razem z przepustnicą czy ona zostaje? I jakie będę potrzebował nowe uszczelki podczas takiej operacji i na co zwrócić uwagę. Pozdrawiam

  7. #97
    zgredek27's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    CCCO
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARX

    Domyślny

    Hej,
    czy komukolwiek udało się ogarnąć ten temat? 10 stron i dramat :/ u mnie to samo się zaczęło.
    Obecnie:
    B3Q US/B5/B3Q/A3Q 8L/B4Q
    R5/R4 TDI/R5EFI/R4 1.8T/R41.8T

  8. #98

    Data dołączenia
    Mar 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mikołów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny Samochód gaśnie po odpuszczeniu gazu. A3 8L 1.6 AEH

    Witam
    Posiadam Audi A3 1.6 AEH, od samego początku miałem z samochodem problemy, samochód przeszedł generalny remont silnika (góra i dół), dmuchało białym dymem spod korku oleju i bagnetu, ale mechanik poprawił. Jednakże samochód ciągle gaśnie, wcześniej gasł przeważnie gdy było ciepło przy dojeździe do skrzyżowania. Potem stał pół roku, wziąłem się za naprawę, nie da się podpiąć komputera pod samochód, ale w ciemno znajomy, który już miał dokładnie takie auto stwierdził, żebym wymienił przepustnice, dzisiaj ją wymieniłem. Zaadaptowałem ją. Jednak samochód nadal gaśnie, ciężko w ogóle go odpalić, najlepiej dodać gazu przy odpalaniu, inaczej to jest męczarnia. Jeśli już się odpali auto ładnie trzyma 900 rpm. Natomiast gdy dodam gazu (czasami słychać coś jakby strzały, podobne do strzałów z rury, jak to się słyszy na rajdach, tylko, że u mnie pochodzą gdzieś z silnika), odpuszczę gaz, obroty spadają poniżej 1000, zaczyna szarpać, a obroty skaczą od 200 do 1000 czasem zgaśnie, czasem wrócą po kilku sekundach na 900 rpm.
    Ktoś ma jakiś pomysł co może być przyczyną?

  9. #99

    Data dołączenia
    Aug 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    kraków
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny samochód muli i gaśnie podczas jazdy

    witam mam problem audi a3 97 r 1.6 automat podczas jazdy przy dodaniu gazu szarpie i zaczyna gasnąć ostatniu jechałem 30 kilometrów i 3 razy tak sie stało kiedy tak sie dzieje smierdzi tak jak by benzyną przepaloną tak mi sie zdaje nieraz jak zaczyna szarpac i go odcina gazuje i wtedy poszarpie i rusza ale najlepiej jak zgasze go i znów odpale wtedy jedzie i jest na chwile spokój dodam kompyter nie wykazał błedu

  10. #100

    Data dołączenia
    Sep 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny Nierówna praca na zimnym silniku.

    Witam, problem polega na tym, że na zimnym silniku, silnik pracuje strasznie nierówno. Po odpaleniu potrafi nawet zgasnąć. Czasami po dodaniu gazu obroty zamiast rosnąć spadają, jakby się silnik dławił. Podczas jazdy po dodaniu gazu szarpie. Cały problem ustaje jak się już zagrzeje. W lato jak jest ciepło problem ten występuje bardzo rzadko, chyba, że jest wilgotno (po deszczu) to czasami tak się dzieje. Wymieniłem już świece, kable, czujnik temperatury, sondę lambda, sprawdzane było ciśnienie na zaworach, sprawdzany przepływomierz i nic nie pomogło. Ktoś ma pomysł co to może być?

Strona 10 z 11 PierwszyPierwszy ... 891011 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •