Strona 2 z 11 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 103

Temat: Szarpanie silnikiem+ gaśnie na zimnym

  1. #11

    Data dołączenia
    Sep 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Przemyśl
    Auto
    BMW 120d
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Moim zdaniem sonda, popros kogos kumatego zeby pomierzyl Ci napiecia na niej czy dynamicznie pokazuje, jesli ledwo sie wahaja to napewno bedzie do wymiany. Tylko trzeba gdzies np w autodacie znalezc wartosci jakie sa dla tego danego silnika zalecane.

  2. #12
    kondifilu's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mielec
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    a idzie to sprawdzić poprzez vag-a?

  3. #13
    Blowy's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.4 TFSI - CXSB (125 KM)
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Kolego zapoznaj się z moim wątkiem. Miałem identyczne problemy co ty jak i wielu innych użytkowników, jak na zimnym telepie to na 90% łapie lewe powietrze.

    http://www.a3-club.net/forum/showthr...ektorem&page=2

    P.S.

    - Z tego co wiem sonda nie pracuje na zimnym silniku
    - Przepływke i tak lepiej podmienić, pojedź na szrot i niech ci pożyczą na 1h żeby kasy nie wydawać bez sensu.

    Chcieli mi wymienić pół silnika a było to lewe powietrze, dokładnie sprawdź cały dolot
    Ostatnio edytowany przez Blowy - 12-10-10 o 19:40

  4. Podziękowania dla Blowy za pomoc w problemie

    kondifilu (14-10-10)

  5. #14
    kondifilu's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mielec
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    dzisiaj sprawdzę te uszczelki pod kolektorem natomiast czy one też mogą być objawem tego że auto tak szarpie że dochodzi do tego że czasem zgaśnie na zimnym??
    Na ciepłym dodam że aut się trochę uspokaja natomiast nadal czuć chwilowe szarpnięcia.

    I apropo jak fachowo nazywają się te uszczelki i czy wymienić tylko te dolne czy te od góry podchodzące też??

  6. #15
    Blowy's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.4 TFSI - CXSB (125 KM)
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    No jest to możliwe skoro jest niepoprawna mieszanka czyli za dużo powietrza przez co paliwo nie spala się tak jak powinno. Przepływomierz wylicza dawkę powietrza a sonda ją odbiera ( tak najprościej tłumacząc ) jak jest jakaś nieszczelność w układzie to właśnie sonda wariuje i jak wywala błąd na vagu to wcale nie oznacza ,ze jest uszkodzona tylko często przez lewe powietrze świruje. U mnie na uszkodzonych uszczelkach telepało na maksa i jak się silnik rozgrzał to telepanie ustępowało w 80%.

    Jak nie masz Etki to kolega PROSTO podał nr uszczelek w moim temacie. Jak pojedziesz do aso AUDI,WV czy Skody i powiesz ,ze chodzi o uszczelki pod kolektor ssący na łączeniu z blokiem silnika to będą wiedzieć o co chodzi. Uszczelki kosztują kilka złoty za sztukę a potrzebne są cztery więc nie wydatek a warto to zrobić bo i tak prędzej czy później puszczą.

  7. Podziękowania dla Blowy za pomoc w problemie

    kondifilu (14-10-10)

  8. #16
    etanol's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko Biała/Gliwice/Tarnowskie Góry
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    85 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    nei wiem jak jest w autach grupy Vag ale kiedyś miałem fiata w benzynie i tam był silniczek krokowy jeszcze w przepustnicy. Czy w tych autkach tez tak macie? sorry za głupie pytanie ale nie wiem

  9. #17

    Data dołączenia
    Oct 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    jedz najlepiej do elektromechanika i niech Ci go podepnie pod kompa koszt jakis 30zl i sie dowiesz co w trawie piszczy, po co kombinowac jak mozna odrazu sie dowiedziec

  10. #18
    kondifilu's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mielec
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    ale ja już miałem auto pod kompem sam mam zresztą dostęp do vag-a i nie wyrzuca żadnych błędów jedynie poduszkę powietrzną pisze że prawy napinacz czy coś takiego więc prawdopodobnie wtyczka ale jeżeli chodzi o silnik to nic nie wyrzuca.

  11. #19
    Mateusz_A3's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wałbrzych
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    ja mam ten sam problem kolego tylko mi auto nie gaśnie ale obroty czasem wariują na postoju , wymieniony rozrząd , kable , świece, czyszczona przepustnica, filtry i zero zmian. Ale przy włączonej klimie obroty są ok nawet na postoju więc nie wiem co jest grane . Komputer tez nie wykrywa żadnych błędów nie wiem co to może być jest to denerwujące , będę walczyć dalej z tym A ty pisz co tam jakby Ci się udało. Pozdrawiam!

  12. #20
    kondifilu's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mielec
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Panowie i Panie porada użytkownika "BLOWY" prawdopodobnie jest trafna i już w pewnym stopniu widoczna huraaaaaaaa Wymieniłem uszczelki pod kolektorem ssącym stare były sztywne jak plastiki, przy okazji przeczysciłem kilka elementów obudowy i teraz auto na ciepłym silniku wogóle nie drga, nieszarpie, chodzi ciszej. Tak więc uszczelki wymienione i teraz tylko czekam na poranek zobaczymy co wtedy się stanie czy będzie tak jak przedtem czy już spokojnie Prawdopodobnie to była przyczyna )0 Jak tak to wisze piwko BLOW-emu za pomoc Jutro około 9 rano dam znać czy usterka naprawiona czy nie

Strona 2 z 11 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •