Strona 5 z 9 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 41 do 50 z 88

Temat: [8L] Zwiekszenie mocy w 1.8T

  1. #41

    Data dołączenia
    Aug 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    6 razy

    Domyślny

    Zawsze można zrobić całą resztę, a turbo zostawić i zobaczyć jak się będzie sprawowało. Różnica i tak będzie duża, ale wtedy już nie warto się nastawiać na takie skrajne wyniki 😀

    Wysłane z mojego ONEPLUS A6000 przy użyciu Tapatalka

  2. #42

    Data dołączenia
    Nov 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dolnośląskie
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARX
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Turbo raczej nadaje sie do regeneracji bo przy 6krpm utrzymuje ledwo 0,75B. Chcąc nie chcąc muszę je zregenerować lub przerobić na hybryde więc na jedno wyjdzie

  3. #43
    respect2's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wietrzychowice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARX
    Pomógł
    30 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Ori k03s gora trzyma max 0,7-0,8b tak ze nie konoexznie jest do regeneracji. Setup ktory opisales jest najlepsza opcja pod wzgledem przyrostu w miare za rozsadne pieniadze. Czyli przerobienie twojej na hybryde (polecqm geremi vag garage) wtryski, unikaj akurat 430cc bo najwiecej ich jest w chiinskich podrobach. W kazdym razie szukaj minimum 410cc. Obowiazkowo nowa pompa paliwa. Dp3" i jak najluzniejszy wydech (unikaj tlumikow komorowych, tylko przelotowe). Obowiazkowo sztywny tip nie koniecznie 3" ale jak mozesz to pchaj plus obudowa przeplywki z s3 i pucha powietrza z s3. Fmic 230x550x65 wchodzi i jako tako chlodzi, tylko nie z rdzeniem tube and fin. Przejscie na k04-23 jest slabym pomyslem. Jak juz to na k04-064 z tfsi, przynajmniej efekt bedzie
    1.8T + K04-064 tfsi 359KM/471Nm

  4. Podziękowania dla respect2 za pomoc w problemie

    Janek93 (07-07-20)

  5. #44

    Data dołączenia
    Nov 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dolnośląskie
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARX
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Dzięki za konkretną podpowiedź. Chodzi mi właśnie po głowie hybryda tylko nie wiem czy na kole od k04-023 czy od k04-064, wtryski chce kupić nowe ori bosch 440cc, pompa jest nowa, dp jest 2,5" i raczej wolałbym go zostawić, wydech jak znajde kogoś to wleci przelot 2,5", puszka i obudowa przeplywki od s3 jest konieczna? chciałem kupić tipa z kwasu pod tą puszkę co mam, fmic wezmę z fmic.eu który nazywają "rdzeniem 2 typu", a na k04tfsi nie chce przechodzić bo szkoda mi wydać tyle kasy w auto które ma 18 lat , poza tym k04tfsi to już raczej przydałyby się kute korby a to też odpada ze względu na brak "fachowców" w mojej okolicy.

  6. #45
    respect2's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wietrzychowice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARX
    Pomógł
    30 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    zadzwon do geremi vag garage w sprawie turbiny, polecam go. Lub skontaktuj sie na FB. Sam smigałem na hybrydzie od niego i znajomy zrobił na hybrydzie od niego k03s ze srodkiem 064 285KM/400Nm. Na prawde duzo ludzi jezdzi na tych hybrydach. Chcąc zrobic jak najwiecej z tego setupu, koniecznie odetkaj wydech zakladajac tłumik, tłumiki przelotowe, inaczej bedzie to wąskim gardłem. Szkoda ze DP masz taki cienki, to jest najwazniejsza czesc wydechu. Ale taj jak pisałem, tłumiki przelotowe. Kup tipa pod 3", ta sama kasa co 2,75, kup samą obudowę przeplywki z s3 albo jakas najtansza jak tylko sie da i przełóz do niej swój wkład. Wtedy konieczna jest obudowa filtra powietrza s3. To juz nie duzy koszt a warto. Dobrze wtedy z niej zrobic wax/waks boksa. Wszystkie te drobne rzeczy mają wpływ na osiągnięcie wyzszej mocy. Pamietaj, setup jest tak mocny jak jego nasłabszy element
    1.8T + K04-064 tfsi 359KM/471Nm

  7. #46

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Dużo osób jeździ na jego hybrydach i jeszcze więcej narzeka, że padają jak muchy, gwarancja do bramy i się nie znamy, potem zero kontaktu. Na forum a4 można poczytać kilka wątków o tych zacnych hybrydach.

  8. #47
    respect2's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wietrzychowice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARX
    Pomógł
    30 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    hybrydy innych firm tez padają, peruny robia raz dobrze a innym razem po odpale olej puszczaja, zalezy kto w danym dniu był w robocie, a gwarancje czy masz czy nie masz to i tak jakbys nie mial, bo albo katowane, zle wystrojone lub niepoprawny montaz tak ze te gwarancje na hybrydy traktujmy z przymruzeniem oka. A tak poza tym to nie przesadzaj tak z tymi fauckupami geremiego.
    1.8T + K04-064 tfsi 359KM/471Nm

  9. #48

    Data dołączenia
    Aug 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    WX
    Auto
    Inne
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    13 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez respect2 Pokaż post
    kup samą obudowę przeplywki z s3 albo jakas najtansza jak tylko sie da i przełóz do niej swój wkład. Wtedy konieczna jest obudowa filtra powietrza s3. To juz nie duzy koszt a warto. Dobrze wtedy z niej zrobic wax/waks boksa.
    Pamiętaj o kalibracji wskazań przepływki po zmianach obudowy/wkładów

  10. #49

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Puławy
    Auto
    Audi
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    52 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez respect2 Pokaż post
    a gwarancje czy masz czy nie masz to i tak jakbys nie mial, bo albo katowane, zle wystrojone lub niepoprawny montaz tak ze te gwarancje na hybrydy traktujmy z przymruzeniem oka.
    No pewnie, kto bogatemu zabroni co 2 miesiące turbo wymieniać za gruby hajs. Pogratulować podejścia.
    Ostatnio edytowany przez przemo88 - 08-07-20 o 16:14

  11. #50
    respect2's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wietrzychowice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARX
    Pomógł
    30 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez przemo88 Pokaż post
    No pewnie, kto bogatemu zabroni co 2 miesiące turbo wymieniać za gruby hajs. Pogratulować podejścia.
    Czepiasz sie a argumenty masz słabe, kazdej firmie przytrafiaja sie fuckupy, nawet tym "najlepszym", co przytoczylem w poprzedniej mojej wypowiedzi, gdzie turbo pusciło olej od razu. Co do gwarancji to chyba nie do konca zrozumiales przekaz, wiec napissze prosciej : co ci z gwarancji jak i tak ci nie uznaja, zawsze znajdą powod zeby nie przyznac, taki los uzytkowników hybryd. Jezdziłem na trzech hybrydach i wszystkie przy odcieciu wysterowane na max mozliwosci. Nigdy zadna nie wybuchła więc juz tak nie panikuj.

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Cytuj Oryginalnie napisane przez vwbacardi Pokaż post
    Pamiętaj o kalibracji wskazań przepływki po zmianach obudowy/wkładów
    No raczej sam tego stroił nie będzie
    1.8T + K04-064 tfsi 359KM/471Nm

Strona 5 z 9 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •