Strona 7 z 9 PierwszyPierwszy ... 56789 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 61 do 70 z 88

Temat: [8L] Zwiekszenie mocy w 1.8T

  1. #61
    respect2's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wietrzychowice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARX
    Pomógł
    30 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Akurat na tym logu boost przyfalowal. Ale zadane ma 1.2 i raczej tego sie trzyma. W kazdym razie hybrydq jest wydajna i trzyma boost do konca co czuc ppdczas jazdy bo auto nie puchnie tylko rowno ciagnie do odcinki. Ps to ze w peaku przy 3tys ma 1.4 nie ma zadnego zwiazku z moca. Po prpstu hybrydy maja to do siebie ze na wejsciu w boost ciezko je opanowac i peakuja.
    1.8T + K04-064 tfsi 359KM/471Nm

  2. #62

    Data dołączenia
    Jun 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gołdap
    Auto
    Audi a3 8l 1.8t quattro
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUQ

    Domyślny Cel +-400nm

    Witam wszystkich, mam ogólne pytanie w swoim audi a3 8l quattro 1.8t auq celuje w plus minus 400nm, mam już zamotowane wtryski 453ccm, pompę paliwa 4bar 110l/h, regulator 4bar, cewki z tfsi świece ngk PFR7Q, centralny fmic, sztywny tip z osłoniętym stożkiem od ciepła z silnika, dp 3' z całym wydechem też na 3 calach, pamiętam też że dwumas jest wywalony i wstawiony jest sztywny zamach tylko nie pamiętam jego dokładnego wymiaru. Wiem że napewno turbo nie podoła temu myślę o hybrydzie zrobionej na k03-052 z wnętrzem z k04-64. Potrzebuję opinii czy te 400nm jest do osiągnięcia czy jeszcze coś poza turbo muszę zrobić, też ciekawi mnie jakie czasy mogę osiągnąć po tej modyfikacji? Pozdrawiam

  3. #63
    Smolak99's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mrągowo
    Auto
    A3 1.8T
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AQA

    Domyślny

    Witam, powoli przygotowuje się do planowanego od dawna projektu, o którym założę oddzielny temat. Jakie możecie polecić turbo do a3 1.8t quattro, cel 450/500 koni, znalazłem coś takiego ma ktoś jakieś opinie na jego temat?
    https://fmic.pl/turbo/42384-5806-jrs...087-turbo.html

  4. #64
    heko's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    SJZ
    Auto
    Audi 2.0T
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    inny
    Pomógł
    547 razy
    Podziękował
    670 razy

    Domyślny

    Tanio coś.
    Nie mam fejsa ani androida!

  5. #65
    respect2's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wietrzychowice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARX
    Pomógł
    30 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Smolak, te moce o ktorych piszesz w 1.8t robia z auta juz kaleke, na daily zaczyna to sie nie nadawac, bo pojemnosc mala i turbo wstaje pod berlinem. Powinienes zdawac sobie z tego sprawe i szukac konkretnego turba ale proponujac chinskie gowno widze ze nie do konca. Te wszystkie chinczyki nadaja sie do driftu, pozno to wstaje i nie konoecznie jest w stanie utrzymac boost wysoko. Zeby to w miare wczesnie wstawalo to najlepiej robic strokera, a turbo ktore zrobi ta moc i bedzie nadawalo sie powiedzmy jeszcze jako tako na daily to np garrett gt25-600. Cos z Precision mozna szukac. To wszystko kwoty blisko 2000$, ale niestety moce w ktore celujesz to juz etap bez kompromisow. Chyba ze nie zalezy ci na mocy uzytkowej ponizej 4500obr to pakuj chinola. Moze i zrobi moc ale nie zdziw sie jak takie samo auto z moca 400ps zrobi na drodze z ciebie wiatrak
    1.8T + K04-064 tfsi 359KM/471Nm

  6. #66
    Versir's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubelskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Podziękował
    2 razy

    Question Potrzebuje rady fachowca.

    Witam serdecznie,z góry przepraszam jeśli to nie ten dział na taki temat lub treścią naruszam jakiekolwiek ustalenia forumowe. Mam nadzieję że nie zaśmiecę tym postem forum (jeśli już to przepraszam) i z góry proszę o wyrozumiałość.Nie znalazłem tematów aby rozwiać wszelkie moje wątpliwości.No dobra,przechodzę do senda.

    Jestem posiadaczem audi a3 8l 2002r 1.8T AUM. Jest to fabryczne 150km. Chciałbym zacząć od początku modyfikacje zaczynając od zawieszenia które mam dość mocno rozwalone(ściąga trochę na bok,wibracje podczas hamowania,głośny stukot zawieszenia na dołkach. Jestem strasznie zielony na temat co wymienić itp. jednak postanowiłem wymienić całe zawieszenie łącznie z systemem kierowniczym oraz tarczami i szczękami. Bardzo bym prosił osobę która się zna aby wskazała mi jakie części warto brać pod uwagę,skąd zamawiać,(czy jest sens gwintowanych amortyzatorów) czytając wiem,wydaje Ci się że chce pójść na łatwiznę i mieć wszystko na tacy ale kurde ogromną ilość czasu spędziłem na przeglądaniu części,nie wiem czym się kierować i jaki zestaw kupić aby mieć wszystko dobrze dopasowane.

    Dla osoby która poświęci swój czas,wskaże i pomoże z chęcią odwdzięczę się w postaci jakiejś nagrody na przysłowiowe "piwo" czy tam "flaszkę".Następnie chciałbym ją zmodyfikować pod względem osiągów,celuje coś koło 225-250km.
    Prosiłbym najlepiej o całą listę rzeczy które warto wymienić,nawet mimo względu na aktualne podzespoły,poszedłbym do mechanika się doradzić,ale nie mam w okolicy zaufanego,boję się że będzie próbował mnie naciągnąć i ogólnie wolałbym mieć pewność zamawiając sam,o jakość i sens wymiany akurat na te a nie inne części.
    Do tego również planuje wymianę rozrządu,ustawienie zaworów,być może sprawdzenie serca pod względem kompresji gdyż silnik przy mojej dynamicznej jeździe pobiera dość sporo oleju.
    Jeszcze raz proszę o zrozumienie,przepraszam jeśli coś naruszyłem regulaminowo oraz z góry dziękuję z całego serduszka.

    Serdecznie pozdrawiam


    @Edit Dziękuję za przeniesienie
    Ostatnio edytowany przez Versir - 24-07-20 o 19:01

  7. #67
    respect2's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wietrzychowice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARX
    Pomógł
    30 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Nie jestem fachowcem ale cos moge podpowiedziec. Przede wszystkim za duzo na raz chcesz wiedziec,
    bo kazdy aspekt mozna na kilka sposobow ogarnac. Zawieszenie czyli sworznie tulejki itd zrob na lemforderze. Nie kupuj sportowego zawieszenia bo to do jazdy sie nie nadaje. Bierz gwint, z budzetowych to fk street, dosc komfortowy, duzo lepiej wybiera nierownosci niz mts czy ta technix. Zrob swap zaciskow hamulcowych na poczatek przod z s3 lub szukaj jarzm z oznaczeniem 451, one pozwola ci zamontowac tarcze wieksze (312mm ) z s3. Tarcze zimmerman sport z, czyli wiercone + klocki ferrodo premier powinny styknac lub tez zimmermann. Silnik, sprawdzic szczelnosc dolotu, podcisnienia, odme Szczegolnie część pod kolektorem ssacym (moze byc przyczyna poboru oleju). Do podniesienia mocy test przelewowy pompy paliwa ( bo wiekszosc jest juz zajechana), na 225ps dobrze by bylo zrobic wydech ptzelotowy i fmic. Na wieksze moce cxyli 240-260 trzeba do zestawienia dorzucic wtryski z s3, turbo przerobic na hybryde. Na 260-280 wszystko co wczesniej opisalem tylko wtryski jeszcze wydajniejsze (np 440cc). To tak w duzym skrócie
    1.8T + K04-064 tfsi 359KM/471Nm

  8. Podziękowania dla respect2 za pomoc w problemie

    Versir (25-07-20)

  9. #68
    heko's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    SJZ
    Auto
    Audi 2.0T
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    inny
    Pomógł
    547 razy
    Podziękował
    670 razy

    Domyślny

    Pierwsze pytanie czy kolega zdaje sobie sprawę z kosztow jakie może nieść za soba chęć takich modyfikacji. Warto to na wstępie dobrze przeanalizować bo często przy modach okazuje się, ze trzeba zrobić jeszcze to i tamto co niesie za soba dodatkowe wydatki.
    Centralny intercooler to taka podstawa przy wszelkich modach bo nic z mocy jak motor spuchnie i nie ma czym jechac. Co do przelotu to niekoniecznie, kwestia jakie się ma oczekiwania od wydechu bardziej. Zawiecha tak jak kolega wyzej napisał jak najbardziej elementy Lemforder, zawiecha gwintowana jest całkiem spoko tez z AP. Hamulce na początek set z S3 przód tył 312/256 na dobrych gratach poradzi takie moce.
    Na forum jest/było sporo AUMów, przeszukaj dział „Moje auto” i poczytaj jakie modyfikacje robili ich właściciele i jakie osiągali moce. Takie informacje moga sporo pomoc i naprowadzić w temacie podnoszenia mocy.
    Ogólnie to powodzenia, oby udało się zrealizować pomysł

    Ps. skąd z lubelskiego jesteś?

  10. Podziękowania dla heko za pomoc w problemie

    Versir (25-07-20)

  11. #69
    Smolak99's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mrągowo
    Auto
    A3 1.8T
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AQA

    Domyślny

    Zdaje sobie sprawę wiadomo, szukałem coś przykładowego.Do projektu powoli się zbieram także jest czas. Będę szukał dalej. Dzięki

  12. #70

    Data dołączenia
    Jul 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    krakow
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam, ja zamierzam na sam początek zmienić wsad komputera z obecnego 1.8t AUM na wsad bliźniaczy 1.8t AUQ moje pytanie brzmi czy można zrobić to w ten sposób żeby można było przełączać się mapami z poziomu tempomatu? W przyszłości planuje mody na większą moc.

Strona 7 z 9 PierwszyPierwszy ... 56789 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •