Pokazane rezultaty 1 do 9 z 9

Temat: Auto szarpie/muli na benzynie na LPG ok

  1. #1

    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Brzeg
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Exclamation Auto szarpie/muli na benzynie na LPG ok

    witam mam problem z moja A3 otóż od kilku dni mam problem z autkiem który polega na tym ze występuje szarpanie na benzynie. Jest ono do momentu kiedy obroty będą ok 2200 później jakoś leci ale właśnie jeszcze przy 3500 obrotów było większe przyspieszenie takie znacząco było je czuć a teraz nie ma!! ??

    Ma ktoś jakieś pomysły????
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 09-01-16 o 17:09

  2. #2
    pila24's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZBI
    Auto
    sczała
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    57 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Sprawdź układ zapłonowy zaczynając od cewki poprzez przewody i koncząc na świecach.
    Również układ paliwowy-pompa,wtryski-może zasyfione są.

  3. #3
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    masz instalacje lpg?
    Who I am? I am a the Champion.

  4. #4

    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Brzeg
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    tak mam LPG ale gaz normalnie moze dlatego ze zanim sie wlaczy to juz auto rozgrzanie bo wlacza sie po 30* i wlasnie nie wiem wsumie zanim odpali to jeszcze dosyc dlugo rozrusznik kreci

  5. #5
    pila24's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZBI
    Auto
    sczała
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    57 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Możliwe ze zle ustawiony gaz rozjechal Ci mape benzyny,odlacz akumulator na kilka minut i po tym przejedz sie na benzynie-napisz czy pomoglo.

  6. #6

    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Brzeg
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    sprawdze w sobote tylko po odlaczeniu aku nie trzeba bedzie adaptowac przepustnicy?? bo kiedys po wymianie mi auto gasło i po przejechaniu kilkunastu km zaczeło chodzic ok

  7. #7
    pila24's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZBI
    Auto
    sczała
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    57 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    po podlaczeniu aku przekrec stacyjke i odczekaj minute az przepustnica przestanie wydawac odgłosy,powinno byc ok wtedy-ja tak zawsze robie i nigdy nie mam problemow z obrotami na wolnych po odlaczeniu aku.

  8. #8

    Data dołączenia
    Dec 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3 8L 2000r
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    raz

    Angry Auto przestało jeździć na benzynie, na LPG jedzie.

    Witam posiadam audi a3 1.8 125 km silnik AGN instalacja lpg BRC. Jeździłem wczoraj normalnie dziś odpalam auto wszystko ok. Żeby przełączył się na gaz trzeba 40stopni więc czekam 30 sekund i jadę w drodze mi się zawsze przełącza na lpg ruszyłem z 1 wrzucam 2 na benzynie gaz naciskam a on zaczął się dusić i strzelać z pod maski nie chce wejść na obroty stoczyłem się na bok poczekałem az się zmieni na lpg i normalnie zaczął jechać w drodze powrotnej zmieniłem z lpg na benzyne i znów to samo auto przestało jeździć na benzynie wyświetlił mi się check podpiąłem kompa błąd jedyny to P135 czy to może mieć coś wspólnego? Dodam ze jak na benzyne przełącze i stoje na luzie to silnik normalnie chodzi tylko jak dodam gazu to się dusi odpala normalnie na benzynie jestem zielony w tych sprawach ale jeszcze sprawdziłem przepływke odpiąłem przepływke auto zaczeło normalnie jechać nie dusiło się na benzynie ale zgasło mi po odpuszczeniu gazu powinno być? Chociaż jak by to była przepływka to czemu na lpg normalnie jedzie?

    Od razu mowie ze nic nie wymieniałem bo stało sie to dziś nie wiem za co sie wlasciwie wziąć bo z motoryzacji to ja zielony.
    Ostatnio edytowany przez Akro - 04-09-19 o 10:23

  9. #9

    Data dołączenia
    Jul 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gorzów
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny 1.6 mpi(bse)Nie chodzi na benzynie, zalewa.

    Cześć.

    Mam problem a a3 8p 1.6mpi (BSE), samochód posiada gaz, przy odpalaniu samochodu na benzynie kiedy temperatura jest max w okolicach 20st. silnik odpala i pracuje równo jednak podczas jazdy jest straszny muł i czuć że silnik jest zalewany, przy wyższych temp. jak odpali pochodzi chwile i gaśnie jak uda się wkręcić na obroty to strzela w kolektor i czuć tak samo benzynę i tak trzeba czekać aż przerzuci na gaz wtedy silnik pracuje idealnie, sprawdziliśmy sondy są sprawne, zakręcałem butlę żeby wyeliminować zalewanie gazem, sprawdzałem wtryski do menzurek podają jednakowe ilości paliwa i ładnie rozpylają żaden nie leje, przepływki tu nie ma, odpinałem też czujnik temp. ale nic to nie daję.
    Samochód na gazie chodzi bardzo ładnie jednak na benzynie nie da się jechać.
    Macie jakieś pomysły bo nie wiem już co myśleć, będę jeszcze sprawdzał ciśnienie na listwie dam znać jak będę znał wynik.

    Pozdr.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •