Strona 26 z 26 PierwszyPierwszy ... 16242526
Pokazane rezultaty 251 do 255 z 255

Temat: wyciek oleju

  1. #251

    Data dołączenia
    Sep 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CFFB
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Cześć,
    ostatnio w trasie zapaliła mi się kontrolka oleju - od razu zjechałem na parking. Po otwarciu maski - wszystko od strony bagnetu było w oleju. Stan oleju na bagnecie - praktycznie brak.
    Po wyczyszczeniu wszystkiego i wymianie oleju, po odpaleniu auta okazało się, że wyciek pojawia się na przewodzie olejowym zasilającym turbinę (z przodu, od strony podstawy filtra oleju). Tuż za śrubą, gdzie rozpoczyna się przewód jest nieszczelność, z której zaczęło cieknąć. Wymieniłem ten przewód teraz na nowy (wcześniejszy był wymieniany 2 lata temu - wtedy wyciek był z drugiej strony od turbiny). Po odpaleniu samochodu jest ok, nie ma wycieku. Zastanawiam się jednak nad tym co było powodem tej całej awarii. Czy po prostu strzelił ten przewód czy gdzieś powstało za duże ciśnienie i po prostu znalazło sobie tutaj miejsce ujścia?
    Po odpaleniu odkręciłem jeszcze korek wlewu oleju i położyłem swobodnie - trochę "tańczy" pozostawiony tak luźno, ale nie dymi się. Czytałem różne opinie - jedni mówią, że to normalne, inni że tak nie powinno być. Wyciągnąłem też bagnet - tutaj też trochę czuć podmuch powietrza. Jak się przyłoży papier to potrafi bardzo lekko "plunąć" kroplą oleju.
    Wymieniłem jeszcze profilaktycznie odmę, aby wyeliminować tutaj ew. problem z odpowietrzeniem. Dodam że olej wymieniam w stałych interwałach max. 10-12 tys. Nigdy nie było też problemu z braniem czy spalaniem oleju. Od wymiany do wymiany na tym co wlane praktycznie. Silnik 1.9 TDI 110 ASV.

    Proszę doradźcie coś w tej kwestii.

  2. #252

    Data dołączenia
    Jul 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 BFQ
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    https://zapodaj.net/52df66a20b378.jpg.htmlMoże nie do końca sprawa związana z ciśnieniem, ale z olejem. Mam wyciek oleju i zastanawiam się czy tak wyglądająca miska jest ok czy to pęknięcie? Bo na jakiejś aukcji widziałem że pod korkiem jest jakaś dodatkowa część. Jakby podkładka podchodząca pod śrubę.
    Ostatnio edytowany przez KapitanSTS - 13-11-22 o 18:54 Powód: nie widać było zdjęcia

  3. #253
    heko's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    SJZ
    Auto
    Audi 2.0T
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    inny
    Pomógł
    547 razy
    Podziękował
    670 razy

    Domyślny

    Nie widać zdjęcia.
    Nie mam fejsa ani androida!

  4. #254

    Data dołączenia
    Jul 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 BFQ
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Dodałem zdjęcie. Poprawiony post.

    Ok. Temat ogarnięty. Wyciek jest z wału korbowego powyżej, a także ze śruby spustowej.
    Ostatnio edytowany przez KapitanSTS - 20-11-22 o 13:06

  5. #255

    Data dołączenia
    Dec 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Węgrów/Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8 APG
    Pomógł
    38 razy
    Podziękował
    175 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez klamamoto Pokaż post
    u mnie ostatnio pojawił się zaciek z boku silnika w okolicy magistrali wodnej a dokładnie nad i winna okazała się uszczelka napinacza łańcucha rozrządu(ta blaszana bo półksiężyc był suchy)
    wymiana to jakieś 1.5h wraz z uszczelkami pokrywy
    demontaż pokrywy to kilka minut


    jak widać nagaru przez te lata się nazbierało odrobinę(w przyszłym miesiącu i tak zmiana oleju więc płukanka będzie)


    klucz do napinacza to koszt 15zł a bez niego ani rusz


    łańcuch luzuje się na tyle aby wyjąć uszczelki



    po dokładnym wyczyszczeniu wszystkiego składamy w odwrotnej kolejności
    pokrywa wypiaskowana a dodatkowo uszczelniłem od strony turbo silikonem termicznym



    Klama pytanko. Też chcę wymienić uszczelki napinacza rozrządu. Nie wiem czy za mało wkręcam klucz bo mam luz max 2 milimetry i nawet nie jestem w stanie wyjąć starych uszczelek. Czy poza wkręceniem blokady i odkręceniem 3 śrub nad uszczelnieniami coś jeszcze należy odkręcić lub poluzować? Robiłem to już raz w swoim aucie ale za cholery nie pamiętam

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Cytuj Oryginalnie napisane przez klamamoto Pokaż post
    u mnie ostatnio pojawił się zaciek z boku silnika w okolicy magistrali wodnej a dokładnie nad i winna okazała się uszczelka napinacza łańcucha rozrządu(ta blaszana bo półksiężyc był suchy)
    wymiana to jakieś 1.5h wraz z uszczelkami pokrywy
    demontaż pokrywy to kilka minut


    jak widać nagaru przez te lata się nazbierało odrobinę(w przyszłym miesiącu i tak zmiana oleju więc płukanka będzie)


    klucz do napinacza to koszt 15zł a bez niego ani rusz


    łańcuch luzuje się na tyle aby wyjąć uszczelki



    po dokładnym wyczyszczeniu wszystkiego składamy w odwrotnej kolejności
    pokrywa wypiaskowana a dodatkowo uszczelniłem od strony turbo silikonem termicznym



    Klama pytanko. Też chcę wymienić uszczelki napinacza rozrządu. Nie wiem czy za mało wkręcam klucz bo mam luz max 2 milimetry i nawet nie jestem w stanie wyjąć starych uszczelek. Czy poza wkręceniem blokady i odkręceniem 3 śrub nad uszczelnieniami coś jeszcze należy odkręcić lub poluzować? Robiłem to już raz w swoim aucie ale za cholery nie pamiętam

Strona 26 z 26 PierwszyPierwszy ... 16242526

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •