Pokazane rezultaty 1 do 10 z 255

Temat: wyciek oleju

Threaded View

  1. #1
    wojtek19xx's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    warszawa
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    3 razy

    Unhappy wyciek oleju

    Zakładam kolejny temat bo od kupienia audi a3 mam z nim same problemy, silnik 1.6 AVU 102km 2001 rok produkcji. Niedawno oddałem samochód do mechanika ponieważ stwierdziłem iż dziwnie pracuje silnik,"klekotał", były to tzw szklanki popychaczy-nie wiem czy dobrze nazwałem, wymieniłem je, dodatkowo wymieniono odmy, wyczyszczono przepustnicę i zaadoptowano ją, wymieniono również płyn chłodzący G12 na świeży. ponieważ stary strasznie się spienił i mazał, lecz nic to nie dało, dalej się pieni, mechanik na początku podejrzewał chłodniczkę oleju, lecz to nie była ona, odstawił także na bok uszczelkę pod głowicą ponieważ powiedział, że przy uszczelce "przewody sztywnieją" i może ubywać bądź przybywać oleju i płynu chłodzącego, nic takiego nie stwierdziłem, oleju ubywa ale nie straszne ilości. Dodam jeszcze że wymieniłem też czujnik położenia wału korbowego. Za całą imprezę zapłaciłem 1500zł, jak się okazuje to chyba jeszcze nie koniec wydatków. Moim zdaniem ta jednostka 1.6 jest bardzo awaryjna i słaba pod względem jakości i żywotności. Może ktoś coś podpowie, poleci jakiegoś dobrego mechanika w warszawie który zajmuje się tylko audi? Jak zdiagnozować uszczelkę pod głowicą czy jest walnięta? Co się stanie jak będę jeździł i w końcu pójdzie ta uszczelka? Dodam że na VAGU nie wyświetla błędów. PROSZĘ O POMOC BO JUŻ NIE MAM DO NIEJ SIŁY
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 21-09-20 o 13:49

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •