Strona 1 z 26 12311 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 255

Temat: wyciek oleju

  1. #1
    wojtek19xx's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    warszawa
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    3 razy

    Unhappy wyciek oleju

    Zakładam kolejny temat bo od kupienia audi a3 mam z nim same problemy, silnik 1.6 AVU 102km 2001 rok produkcji. Niedawno oddałem samochód do mechanika ponieważ stwierdziłem iż dziwnie pracuje silnik,"klekotał", były to tzw szklanki popychaczy-nie wiem czy dobrze nazwałem, wymieniłem je, dodatkowo wymieniono odmy, wyczyszczono przepustnicę i zaadoptowano ją, wymieniono również płyn chłodzący G12 na świeży. ponieważ stary strasznie się spienił i mazał, lecz nic to nie dało, dalej się pieni, mechanik na początku podejrzewał chłodniczkę oleju, lecz to nie była ona, odstawił także na bok uszczelkę pod głowicą ponieważ powiedział, że przy uszczelce "przewody sztywnieją" i może ubywać bądź przybywać oleju i płynu chłodzącego, nic takiego nie stwierdziłem, oleju ubywa ale nie straszne ilości. Dodam jeszcze że wymieniłem też czujnik położenia wału korbowego. Za całą imprezę zapłaciłem 1500zł, jak się okazuje to chyba jeszcze nie koniec wydatków. Moim zdaniem ta jednostka 1.6 jest bardzo awaryjna i słaba pod względem jakości i żywotności. Może ktoś coś podpowie, poleci jakiegoś dobrego mechanika w warszawie który zajmuje się tylko audi? Jak zdiagnozować uszczelkę pod głowicą czy jest walnięta? Co się stanie jak będę jeździł i w końcu pójdzie ta uszczelka? Dodam że na VAGU nie wyświetla błędów. PROSZĘ O POMOC BO JUŻ NIE MAM DO NIEJ SIŁY
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 21-09-20 o 14:49

  2. #2
    Grabek's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wyszków
    Auto
    OOOO
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    283 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    sprawdzić cisnenie sprężania, a potem przeprowadzić próbę olejową, będzie się można z niej dowiedzieć czy: zuzyte są np. pierścienie lub uszczelka albo zawory. Nie da rady sprawdzić czy to jest tylko uszczelka, jedyny sposób to zdjać głowicę...
    Części na sprzedaż do: Audi TT 8N BAM A3 8P Sportback R32 S-line Audi A3 8L 1,8T 3d Audi A3 8L 1,8T 5d Audi S3 8L 1,8T

  3. #3
    atal's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pomorskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    26 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Dobry mechanik powinien stwierdzic czy to uszczelka po oleju, płynie i próbie z dodatkiem barwnika, samo podciśnienie w zbiorniczku płynu już o czymś świadczy. Nie obwiniaj że 1.6 są słabe, po prostu kupiłeś przysłowiowe "padło"
    6,3l/100km w trasie, prawie jak TDI

  4. #4
    wojtek19xx's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    warszawa
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    dodam że dziś po przejechaniu około 20km i odkręceniu korka wlewu oleju znajduje się na nim biały osad jaki lekko płynny, to przez tak krótki dystans czy oznaka uszczelki? no i pojawił się wyciek oleju z miski olejowej nieoczekiwanie

  5. #5
    Grabek's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wyszków
    Auto
    OOOO
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    283 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    no wychodzi, że to uszczelka, pasuje zdjac głowicę, a jak cos poważniejszego to zmienić silnik, bo pewnie nie bedzie się opłacało remontować
    Części na sprzedaż do: Audi TT 8N BAM A3 8P Sportback R32 S-line Audi A3 8L 1,8T 3d Audi A3 8L 1,8T 5d Audi S3 8L 1,8T

  6. #6
    Blowy's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.4 TFSI - CXSB (125 KM)
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Maź pod korkiem oleju przy obecnej pogodzie jest normalną rzeczą, warto dodać, że A3 posiada tzw. separator oleju który dodatkowo zbiera wilgoć. W silnikach gdzie wlew oleju jest bezpośrednio na pokrywie zaworów efekt ten jest dużo mniejszy.

  7. #7
    Zachodniopomorskie neoeinz's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    Passat B5fl
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    27 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    wez pierw pojezdzij wiecej km i sprawdz czy masz dalej osad na korku, bo 20km to nic
    .......

  8. #8
    Grabek's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wyszków
    Auto
    OOOO
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    283 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    tu poszukaj, wiem, ze z warszawy też były wpisy, nawet jest jakiś jeden co sporo soób sie serwisuje z forum u niego
    http://www.a3-club.net/forum/showthr...ight=warsztaty
    Części na sprzedaż do: Audi TT 8N BAM A3 8P Sportback R32 S-line Audi A3 8L 1,8T 3d Audi A3 8L 1,8T 5d Audi S3 8L 1,8T

  9. #9
    wojtek19xx's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    warszawa
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    wracając do tematu mojego proszę o wypowiedzi co byście robili na moim miejscu, gdzie naprawiali od czego zacząć gdzie szukać?

  10. #10
    wojtek19xx's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    warszawa
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    dzieją się cuda wianki, wczoraj odkryłem po przejechaniu się autem że cieknie olej ze skrzyni biegów chyba a dokładniej za filtrem oleju przy łączu skrzyni i miski olejowej, mechanik powiedział mi przez telefon że może to być zimering korbowodu czy coś takiego, koszt około 500zł, dobiło mnie to całkowicie.

Strona 1 z 26 12311 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •