Strona 15 z 33 PierwszyPierwszy ... 5131415161725 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 141 do 150 z 329

Temat: Wymiana zegarów bez FIS na z FIS

  1. #141

    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BXE
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Nie mam jeszcze nowego licznika, napisałem do nich orientacyjnie za ile by mi zamontowali nowy licznik i dostałem taka odp po podaniu nr VIN.
    Czyli wychodzi na to ze mnie zrobił Pan z ASO w wała

    BTW to podejdzie ?
    http://img10.allegroimg.pl/photos/or...3/4006629339_1

  2. #142
    patnet's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Częstochowa
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Prescott Pokaż post
    Nie mam jeszcze nowego licznika, napisałem do nich orientacyjnie za ile by mi zamontowali nowy licznik i dostałem taka odp po podaniu nr VIN.
    Czyli wychodzi na to ze mnie zrobił Pan z ASO w wała

    BTW to podejdzie ?
    http://img10.allegroimg.pl/photos/or...3/4006629339_1
    Ten z linka na 99% nie podejdzie bez zmiany pompy, druga sprawa unikaj liczników z zerwanymi naklejkami jest duża szansa że coś było kombinowane lub ktoś specjalnie che ukryć numery
    Tak jak już wcześniej pisałem do nowszego licznika będziesz musiał najprawdopodobniej zmienić p.paliwa aby licznik poprawnie pokazywał stan paliwa w zbiorniku
    Jeśli chcesz mieć FIS bez zmiany pompy musisz szukać licznika o numerach 8P0 920 930 F (nie może być inna literka)
    Z praktyki wiem że jest ciężko znaleźć ten konkretny symbol bo występował tylko w pierwszych rocznikach, sam szukałem pół roku ale się udało.


    Możesz jeszcze zmienić licznik na poliftowy z białym podświetleniem wygląda super jednak wtedy też trzeba kombinować z p.paliwa

    Co do samej usługi kodowania licznika to na 100% można zakodować nowy licznik w twoim samochodzie !
    Pamiętaj tylko o jednej ważnej sprawie jak będziesz kupował licznik to koniecznie weź fakturę lub inny dokument potwierdzający pochodzenie licznika, ASO sprawdza licznik w bazie VIN i jeśli wyjdzie że pochodzi z kradzionego pojazdu będą kłopoty, ja przy zmianie licznika podpisywałem chyba z 5 dokumentów.

    Poczytaj ten temat kilka postów wyżej dodałem zdjęcie p.paliwa możesz sprawdzić pod tylną kanapą jaką pompę masz u siebie czy są wszystkie kable we wtyczce czy jednak brakuje jednego tak jak w większości roczników 2004

  3. Podziękowania dla patnet za pomoc w problemie

    Prescott (27-02-14)

  4. #143
    Remik's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMM
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez patnet Pokaż post
    Ten z linka na 99% nie podejdzie bez zmiany pompy, druga sprawa unikaj liczników z zerwanymi naklejkami jest duża szansa że coś było kombinowane lub ktoś specjalnie che ukryć numery
    wez mnie nie baw kolego , licznik siedzial u mnie od nowosci wiec prosze tu nie posadzac mnie o jakies kombinacje , a druga sprawa moim zdaniem licznik podejdzie. Pompe tak czy inaczej bedzie musial wymienic jezeli chce fisa. pozdro
    Ubezpieczenia OC/AC w bardzo atrakcyjnych cenach oraz warunkach zapraszam do kontaktu

    GG : 8326452
    email : remik83@gmail.com

  5. Podziękowania dla Remik za pomoc w problemie

    Prescott (27-02-14)

  6. #144
    patnet's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Częstochowa
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Remik Pokaż post
    wez mnie nie baw kolego , licznik siedzial u mnie od nowosci wiec prosze tu nie posadzac mnie o jakies kombinacje , a druga sprawa moim zdaniem licznik podejdzie. Pompe tak czy inaczej bedzie musial wymienic jezeli chce fisa. pozdro
    Ja rozumie że twój licznik jest OK tym bardziej że jesteś użytkownikiem tego forum, napisałem tylko żeby uważać na takie liczniki bo sam miałem kilka sztuk z allegro i wiem jakie cuda są z nimi robione.
    Na giełdzie w Gliwicach jak szukałem licznika to co drugi miał skrobane naklejki z numerami choć i tak to nic nie daje bo VIN jest zapisany w liczniku.
    Co do pompy to nie masz racji nie trzeba wymieniać jeśli się kupi licznik o numerach jakie podałem wcześniej

  7. Podziękowania dla patnet za pomoc w problemie

    Prescott (27-02-14)

  8. #145

    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BXE
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Rano sprawdze p. paliwa, jeśli dobrze rozumiem to jak mam wszystkie kable we wtyczce to podejdzie inny niż 8P0 920 930 F ??
    A myślałem że to będzie prosta sprawa żeby znaleźć licznik z FISem

  9. #146
    patnet's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Częstochowa
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Dokładnie tak jeśli masz wszystkie kabelki to możesz kupić zegary z innym symbolem
    Widziałem ostatnio zegary z auta 2004r na tablica.pl za 400zl Legnica ale tam tez na nich nie ma naklejki i trzeba by podłączyć pod komputer żeby sprawdzic numer licznika

  10. #147

    Data dołączenia
    Jul 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnów
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Jesli mam coś*doradzic to szukajcie sobie robitych Audiczek i ludzi którzy sprzedają z nich części. Ja swój licznik kupiłem za 300 zł + jeszcze gosciu dorzucił mi za 40 zł uchwyt na napoje ktore na allegro lataja po 80-90 zł.

    Poszukaj sobie rozbitych audiczek z 2004 np i szukaj te które miały fis i wiesz ze licznik na pewno bedzie dobry Oczywiscie może być*tak że będziesz miał moduł pod kierownicą do wymiany by manetka do sterowania fisem działała Żeby sprawdzic sobie jaki masz modul pod kierownicą wystarczy odkręcic dolne zaślepki pod kieronicą*i będzie taka czarna kostka w którą wchodzi 2 żółta kostka z samochodu. Wtedy zczytujesz z tej kostki oznaczenie i na poprzedniej stronie podałem końcówki które maja sterowanie pod komputer a które nie maja

    (pisze na szybko z tel).
    pzdr

  11. Podziękowania dla kapecq za pomoc w problemie

    Prescott (28-02-14)

  12. #148

    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BXE
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    No to wyglada na to że nie musze kupować licznika z symbolem F
    http://imageshack.com/a/img62/174/f1gr.jpg

    Wielkie dzięki za pomoc

  13. #149
    patnet's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Częstochowa
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Czyli sprawa jasna Możesz szukać licznika z inna literką i najprawdopodobniej będzie pasował licznik który pokazywałeś wcześniej
    Co do zmiany manetki to lepiej zrób to sam lub w jakimś warsztacie bo ASO liczy dużo za takie usługi

  14. Podziękowania dla patnet za pomoc w problemie

    Prescott (03-03-14)

  15. #150
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Remik Pokaż post
    Pompe tak czy inaczej bedzie musial wymienic jezeli chce fisa.
    nie pisz takich rzeczy, bo ktos przeczyta i uwierzy


    z tym szukaniem z rozbitkow 2004 bylbym ostrozny

    pierwsze modele 2004 ( produkcja 2003 ) mialy 930 C, ktory stosowany byl bardzo krotko i byl modelem awaryjnym,
    zostal zastapiony 930F, ktore byly produkowane az do 2006roku

    zmiana pompy byla prawdopodobnie powyzej numeru nadwozia 8p-4-200 >>
    do tego czasu byly dwa rodzaje zegarow z FIS, F i G

    jaka mamy pompe , jaki mamy aktualnie wskaznik i jaki podejdzie mozna sie przeciez dowiedziec po VIN w ETce

    jesli tu kolega ma nowa pompe, to w ogole nie bawilbym sie w czerwone zegary, tylko wkladal biale
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  16. Podziękowania dla Miro za pomoc w problemie

    Prescott (03-03-14)

Strona 15 z 33 PierwszyPierwszy ... 5131415161725 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •