Strona 1 z 33 12311 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 329

Temat: Wymiana zegarów bez FIS na z FIS

  1. #1

    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydzia
    Auto
    A3 TDI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BXE
    Podziękował
    raz

    Domyślny Wymiana zegarów bez FIS na z FIS

    Mam a3 z 2004 roku bez fis.
    Kupiłem zegary z fis z wrzesnia 2006 roku.
    Mam pytanko czy znacie osobę która w województwie kuj-pom (dokładnie Bydgoszcz) założy mi je i zaprogramuje.
    Slyszałem też ,że może być problem bo te zegary po 2006 roku gorzej sie programuja,czy to prawda.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 02-07-15 o 16:46

  2. #2
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    zalezy jakie te zegary maja numer
    masz auto z 2004r wiec na 99% powinienes zalozyc zegary z FIS 8P0 920 930 F
    ( teraz masz na 99% 8P0 920 900 D )

    jesli zegary masz z pewnego zrodla, to usluge taka wykonuje nawet ASO, koszt w Krk przegrania wsadu, pin i immo to 200zl
    jesli nie to musisz znalezc kogos kto zegary po prostu "sklonuje" auto nawet nie wie ze ma inne zegary

    Z tego co wiem da sie zalozyc zegary nowe, nawet te modelowo 2007 ale jest to faktycznie bardziej skomplikowane.

    o wszystkim tym pisalismy juz kilkukrotnie
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  3. #3
    borys1822's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce/Leeds
    Auto
    Audi a3-->S3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    3.2 BUB
    Pomógł
    64 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    jezeli to 2004 3d czyli przed liftem to 90% potrzebujesz zmienic pompe paliwa. Wiem, ze to smiesznie brzmi, ale robilem taki swap koledze. Z nowej pompy trzeba doprowadzic jeden kabelek do zegarow#
    ps. U niego zakladalem co prawda nowe 2009 zegary ale tu bedzie tez ten problem wystepowal

  4. #4
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    Borys ciekawe info, klonowales te nowe zegary ?? wszystko dziala ??

    w przypadku wymiany na te ktorych numer podalem (FIS do TDI z przedlifta) nie trzeba nic robic, oczywiscie nie mamy info o plynie w zbiorniczku spryskiwaczy, trzeba podprowadzic kabel , a rowniez czesto zmienic zbiorniczek na taki z czujnikiem , lub dolozyc sam czujnik
    po 2005r , lub od poczatku produkcji w sportbacku dochodza jeszcze inne zegary w wersji ambiente, tam jest czujnik zmierzchu , nie ma kontrolki zapalonych swiatel na zegarach itd
    dlatego jesli mamy 3d 2003/04/05 w wersji attraction/ambition najlepiej wsadzic 8P0....930 z koncowka F.

    do 2005 roku jest we wszystkich TDI taka sama pompa paliwa z czujnikiem (niezaleznie czy auto z FIS czy nie ) 1K0 9919 050B
    Ostatnio edytowany przez Miro - 22-10-10 o 10:52
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  5. #5
    borys1822's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce/Leeds
    Auto
    Audi a3-->S3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    3.2 BUB
    Pomógł
    64 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Miro Pokaż post
    Borys ciekawe info, klonowales te nowe zegary ?? wszystko dziala ??

    w przypadku wymiany na te ktorych numer podalem (FIS do TDI z przedlifta) nie trzeba nic robic, oczywiscie nie mamy info o plynie w zbiorniczku spryskiwaczy, trzeba podprowadzic kabel , a rowniez czesto zmienic zbiorniczek na taki z czujnikiem , lub dolozyc sam czujnik
    po 2005r , lub od poczatku produkcji w sportbacku dochodza jeszcze inne zegary w wersji ambiente, tam jest czujnik zmierzchu , nie ma kontrolki zapalonych swiatel na zegarach itd
    dlatego jesli mamy 3d 2003/04/05 w wersji attraction/ambition najlepiej wsadzic 8P0....930 z koncowka F.

    do 2005 roku jest we wszystkich TDI taka sama pompa paliwa z czujnikiem (niezaleznie czy auto z FIS czy nie ) 1K0 9919 050B
    przed 11/04 byly inne pompy paliwa wlasnie w deaslu. Najlatwiej sprawdzic czy w w 32 pinowej kostce za zegarami jest kabelek w pinie 25, ktory powinien byc doprowadzony do pompy (pin4 w 5-pinowej kostce)
    Czasami zdarza sie, ze jest kabel juz wsadzony przez fabryke a pompa jest stara. Jesli jest cos w miejscu pinu 25 a chcemy sie upewnic czy jest aktywny (czy pompa jest odpowiednia) wystarczy go wypiac na starych zegarach i odpalic samochod.
    Nie klonowalem zegarow. Wtedy jeszcze nie wiedzialem czy to jest mozliwe. Kolega pojechal do ASO na immo a reszte juz kodowalem sam
    Biale zegary dzialaja w 100% prawidlowo

  6. #6

    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydzia
    Auto
    A3 TDI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BXE
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Jezuniu glupie zegay a tylle roboty.Sprawdze dzisiaj jak mam nr tych zegarów.
    Pochodzenia ie jestem pewien,kupiłem je na allegro,wiec nie wiem co by było gdyby aso stwierdziło że są kradzione,chyba moja wina by nie była.

  7. #7
    borys1822's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce/Leeds
    Auto
    Audi a3-->S3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    3.2 BUB
    Pomógł
    64 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez birut Pokaż post
    Jezuniu glupie zegay a tylle roboty.Sprawdze dzisiaj jak mam nr tych zegarów.
    Pochodzenia ie jestem pewien,kupiłem je na allegro,wiec nie wiem co by było gdyby aso stwierdziło że są kradzione,chyba moja wina by nie była.
    Twoja wina bedzie. Pójdziesz siedzieć na 15 lat
    Roboty jest właśnie mało. Więcej kosztów.

  8. #8
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez birut Pokaż post
    Jezuniu glupie zegay a tylle roboty.Sprawdze dzisiaj jak mam nr tych zegarów.
    Pochodzenia ie jestem pewien,kupiłem je na allegro,wiec nie wiem co by było gdyby aso stwierdziło że są kradzione,chyba moja wina by nie była.

    gdyby to bylo takie proste, to by dawno juz wszyscy robili..
    roboty wcale nie jest duzo




    kradziona rzecz w aucie to normalna paserka, nawet jak bedziesz mial na to dokumenty nawigacja, zegary, panel klimatronika sa przypisane do auta, jesli pochodza z nielegalnego zrodla, a po podlaczeniu do bazy wyjdzie ze auto ma zamontowane ,zgloszone czesci z kradziezy to zajmuja sie tym uprawnione organa..
    to samo co kontrola na granicy czy na terenie niemiec,austrii auta co do legalnosci nawigacji (urzadzenia )

    ale nie o tym ten temat
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  9. #9
    pago's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków/okolice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    18 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Tak jak koledzy piszą, roboty przy tym praktycznie nie ma, jak ktoś się zna na rzeczy i ma odpowiedni sprzęt to 15 minut roboty i masz zegary z pełnym fisem. Jedyny problem, to znaleźć kogoś, kto to zrobi - jak coś to mam osobę z Krakowa co robiła przekładkę u mnie, wszystko działa 100%, a licznik to idealna kopia mojego licznika(immo, vin licznika itp).

  10. #10

    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydzia
    Auto
    A3 TDI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BXE
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    A wiec tak te zegary co mam maja nr 8P0 920 931 inne oznaczenia VDD-024 data 08.09.06
    A przypominam ze auto z 2004 roku,czyli te nie beda pasować?
    Jestem w stanie podjechać nawet około 100km od Bydgoszczy ,wiec jak ktoś z was zna kogoś w tych okolicach (woj kuj-pom) kto by mi zaprogramował to podrzućcie jakieś adres,tel.

Strona 1 z 33 12311 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •