do Emalii i fidek89:

W benzynkach obstawiał bym świece, kable....najczęstsze przyczyny.........hmmm w najgorszym wypadku cewki albo wtryski.
Zaczął bym od podpięcia pod VAGa....... będzie jakiś pogląd na zachowania elektroniki i czujników.........

Tak przytoczę coś odnośnie benzyniaków, miałem kiedyś leona 1.8T, silnik miał takie dziwne wahania obrotów i szarpania............ po sprawdzeniu VAGiem okazało się, że wina leżała w cewce zapłonowej na jednym z cylindrów. Wymieniona została na nową, ale w podróbie ze względu na sporą rozbieżność cenową. Po tym zabiegu jeszcze się pogorszyło.........zrobiłem szybką podmiankę na oryginał od kumpla.......i to był strzał w 10. Podróba okazała się zwykłym śmieciem........na szczęście udało mi się zwrócić.......i musiałem kupić oryginalną za spory kawałek kasy......

Chciałem tym przykładem pokazać, jak ważny jest układ zapłonowy w benzynowych silnikach, o którym dużo ludzi zapomina, lub też kupuje marne podróby, które prędzej czy później okażą się gorsze niż zepsuty osprzęt markowy.............Zanim pójdzie się w głębsze koszty, warto zacząć diagnozę od tych z pozoru błahych podzespołów, lub też zainwestować kilka złotych więcej w części markowe, a to z pewnością bardziej się opłaci i oszczędzi sporo kasy.............