Pokazane rezultaty 1 do 5 z 5

Temat: Błędy 01249- 01252, brak mocy

  1. #1

    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny Błędy 01249- 01252, brak mocy

    Witam,

    Z góry przepraszam, że piszę w tej sprawie na tym forum ale wiem, że jest tutaj wielu fachowców, którzy niejednokrotnie pomogli mi rozwiązać problem przy mojej A3 więc może i w tym przypadku będzie podobnie.

    Brat ma Seata Cordobę 1.4 (benzyna/zamontowany gaz) 97 rok. Problem przedstawia się następująco. Samochód zapala dobrze. Podczas jazdy w początkowym zakresie obrotów wszystko wygląda OK. jednakże potem następuje całkowity brak mocy (coś takiego jak w mojej a3 tryb awaryjny) - ja mu gaz a on nic Samochód niby przyspiesza, ale bardzo wolno. Przy VAGowaniu wyszły następujące błędy:

    4 Faults Found:
    01252 - Fuel Injector for Cylinder 4 (N33)
    30-00 - Open or Short to B+
    01251 - Fuel Injector for Cylinder 3 (N32)
    29-00 - Short to Ground
    01250 - Fuel Injector for Cylinder 2 (N31)
    29-00 - Short to Ground
    01249 - Fuel Injector for Cylinder 1 (N30)
    29-00 - Short to Ground

    Po skasowaniu błędy pojawiają się ponownie (ponowny odczyt i znowu te same błędy).

    Czytałem trochę na naszym forum i ludzie piszą, iż problem może być związany z przekaźnikiem pompy paliwa lub z samą pompą. Tylko, że ich objawem (oprócz powyższych błędów) był problem z zapalaniem. W tym przypadku on nie występuje. Wydaje mu się, że problem pojawił się po naprawie skrzyni biegów. Być może gdzieś coś źle podłączył przy składaniu. Macie jakieś pomysły? Z góry dzięki za pomoc.
    Audi A3, 1,9TDI AHF - 110 KM, 5d, 2000 rok

  2. #2
    marcinos80's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    SUWAŁKI
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    19 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    np. 01252 (opcja "szukaj") http://a3-club.net/forum/search.php?searchid=1718529 poczytaj dokladnie inne bledy takze sa opisane na forum.Jesli ci to naprawde nic nie bedzie mowilo to rozwiniemy temat i bedziemy diagnozowali i znajdziemy przyczyne .Pozdrawiam

  3. #3

    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Cześć,

    Czytałem te wszystkie posty, jednakże objawy oprócz kodów błędów są zupełnie inne. Nie ma problemów z odpalaniem. Jednakże ostatnio analizując całą sytuację okazało się, iż błędy pojawiają się tylko wtedy, jeśli samochód jeździ na gazie. Po przełączeniu na benzynę, żadnych błędów nie ma.

    Czy instalacja gazowa robi jakieś zwarcie, czy może po prostu jest źle wyregulowana (zbyt mała/duża dawka gazu)? Co o tym myślicie?
    Audi A3, 1,9TDI AHF - 110 KM, 5d, 2000 rok

  4. #4
    yiabol's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    Kolego z błędów wynika ewidentnie że problem leży po stronie wtrysków paliwa.
    Zacznij od sprawdzenia wtyczek elektrycznych pod maską. (trochę wd40)
    Prosta czynność a w wielu przypadkach pomaga.
    http://www.youtube.com/user/yiabol

  5. #5

    Data dołączenia
    Jun 2021
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    małopolska
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny Kręci nie odpala

    Witam

    Cześć wszystkim forumowiczom. Niedawno stałem się dumny, posiadaczem A3 z 99r. miałem w nim podtopione bezpieczniki od świateł mijania więc zapadła decyzja o ich wymianie. Lutownica w dłoń i do dzieła przewód po przewodzie i do przodu. Po skończonej pracy niespodzianka nie chce odpalić kręci ładnie "śmierdzi benzynką" ale na tym koniec po podpieciu kompa błędy 01249 do 01252. Macie jakieś sugestie co może się dziać?

    Pozdrawiam

    W związku z tym że to mój pierwszy post jeśli umieściłem w złym dziale proszę o przeniesienie.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •