Pokazane rezultaty 1 do 1 z 1

Temat: Zwiększanie mocy

  1. #1

    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny Zwiększanie mocy

    Kolejny mój poradnik, tym razem na temat zwiększania mocy w A3 dla osób którzy nie mają możliwości zwiększenia kabelkiem(bo np ecu posiada kości tylko do odczytu).


    Na początku odłączamy klemy od akumulatora(nie jest to wymagane ale wiecie jak to jest....)


    Teraz zdejmujemy wycieraczki. Do tego potrzebny klucz 13 aby odkręcić śruby. Wycieraczki ciężko schodzą ale jak się porusza to powinny zejść. Teraz wyciągany podszybie oraz gumową uszczelkę







    Ściągając podszybie należy odczepić dopływ płynu do spryskiwaczy



    Ecu jest na samym środku pod szybą. Do niego są przyczepione 2 wtyczki z wiązkami kabli. Wtyczki należy odczepić. Do tego potrzebny jest płaski śrubokręt. Ten zaczep którzy na zdjęciu zaznaczyłem należy śrubokrętem w prawo odciągnąć. Podobnie z lewą wtyczką tylko że zaczep w lewo. Ponieważ lewa wtyczka jest dłuższa, trzeba będzie się trochę pomęczyć bo zaczep nie wychodzi od końca ponieważ jest blokowany przez blachę



    Następnie wyjmujemy ecu. Po bokach są takie małe wgniecenia na palce za które ciągniemy. Jak by nie szło to należy włożyć rękę pod szybę i popchnąć od tyłu. Po wyciągnięciu zostanie tylko pusta kieszeń:


    No i sterownik:



    Teraz należy go rozkręcić. Otwieranie może zająć chwilkę bo jest pokrywa jest osadzona na silikonie. Należy delikatnie podważać z każdej strony dopóki puści.
    Jak już się otworzy to zobaczy się 2 scalaki Bosch'a(zależy też jaki sterownik) które mają w sobie wgrane mapy. Je należy wylutować. WAŻNE!! Należy też pamiętać że do jednego jest wgrana mapa w wersji High (H) a do drugiego Low (L). Na zdjęciu poniżej jest tak że ten po lewej jest H a ten po prawej jest L.


    Teraz w miejsca scalaków najlepiej jest wlutować podstawki(gdyby ktoś chciał np w przyszłości powrócić do dawnej ilości koni mechanicznych). Ja nie miałem podstawek i nie miałem jak kupić bo był wieczór więc mam bez.

    Nowe scalaki należy zaprogramować odpowiednią mapą i odpowiednio w wersji H i L(tak żeby nie pomieszać). U mnie aktualnie jest mapa z której zwiększyłem moc z 90KM na 110KM. Oczywiście można więcej ale po co niszczyć sprzęgło i turbinę. Złagodzeniem dla sprzędła jest wgranie mapy przygotowanej pod auto z automatyczną skrzynia biegów. Takie coś ja mam

    Nowe scalaki:



    Nowe scalaki są firmy AMD. Oznaczenie to:AM29F010B. Koszt jednego układu to około 13zł. Najlepiej kupić wersje do wielokrotnego zapisu






    Teraz należy złożyć wszystko pamiętając o silikonie przy zamykaniu ecu. Najlepiej dać nowy aby mieć pewność że woda się nie dostanie.
    Jak już się złoży wszystko to podpiąć klemy i odpalić i jechać... na autostradę


    Sorry za złą jakość zdjęć i błędów w opisie ale wszystko robiłem na szybko.









    zamieszczam link do instrukcji w PDF-ie gdyby fotki wygasły
    http://hostuje.net/file.php?id=44398...40a4d24d3b55ae
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 03-08-15 o 14:40
    KrakOpak.pl || TerazKrakow.pl

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •