Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 39

Temat: Awaryjne otwieranie maski.

  1. #1
    will0w's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bieruń
    Auto
    a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny Awaryjne otwieranie maski.

    Mam problem dotyczacy mojego Audi. Mianowicie dzisiaj zorientowalem sie, ze nie moge otworzyc maski. Byc moze linka wyskoczyla ze swojego miejsca w ktorym powinna byc, lub cos z nia zwiazane. Ciagnac za wajhe nie osiagam nic. Odkrecilem wajhe, ciagne z pomoca sily, no ale boje sie ze ciagnac zbyt mocno moglbym cos urwac. Czy znacie jakis sposob na otworzenie maski?
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 04-07-15 o 16:54

  2. #2
    borys1822's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce/Leeds
    Auto
    Audi a3-->S3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    3.2 BUB
    Pomógł
    64 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    masz dwie opcje. Grzebac od spodu i dostac sie do zamka jakos lub sprobowac delikatnie grill ze zderzaka i wtedy masz ladne dojscie. W 8l jest to wykonalne to w 8p tez bedzie.

  3. #3
    will0w's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bieruń
    Auto
    a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez borys1822 Pokaż post
    masz dwie opcje. Grzebac od spodu i dostac sie do zamka jakos lub sprobowac delikatnie grill ze zderzaka i wtedy masz ladne dojscie. W 8l jest to wykonalne to w 8p tez bedzie.
    Probowalem odhaczyc grill, ale tak jak w przypadku wajhy z linka, boje sie ze go uszkodze. Wszystko bylo by ok, gdyby nie kontrolka plynu chlodniczego, ktora zaskoczyla mnie na trasie. A ciezko dzisiaj raczej bedzie o jakis warsztat, wiec probowalem sam cos zrobic, lecz bez zadnego pozytywnego rezultatu.

  4. #4
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    od spodu tak, od grilla nie wiem, teoretycznie wyciagany jest do tylu (zeby zdjac grill trzeba sciagnac zderzak)

    ale..
    mogl sie uszkodzic nie zamek a sam wlacznik stykowy w zamku, i "centralny zamek" traktuje go jak zamkniete auto

    pierwsze co bym zrobil, to jedna osoba ciagnie "otwarcie" klapy w kabinie a druga naslu****e przy masce/grillu/zamku czy cokolwiek slychac, bokiem przedzialu silnikowego idzie linka/ciegno az do zamka....

    nie mozna tez ciagnac na calego bo linke urwiesz, ona jest laczona zaraz po "wejsciu" do komory silnika, przy pewnej dozie pecha moglo sie rozwalic wlasnie to laczenie, wtedy mozna linke wyciagnac w dol, ale to wszystko z kanalu.
    mozna zrobic tez tak ze jeden ciagnie a drugi probuje dociskac klape w miejscu zamka...moze pomoc, nie musi

    w ASO awaryjne otwarcie tez odbywa sie od spodu, z kanalu
    Ostatnio edytowany przez Miro - 02-11-10 o 08:40
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  5. #5

    Data dołączenia
    Oct 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CBAA

    Domyślny

    nom to psikus u mnie nie chciała się zamknąć ostatnio a powiedz mi jak ciągniesz za wajchę to czujesz opór że coś trzyma czy chodzi luźno ?

  6. #6
    will0w's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bieruń
    Auto
    a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Kamykck Pokaż post
    nom to psikus u mnie nie chciała się zamknąć ostatnio a powiedz mi jak ciągniesz za wajchę to czujesz opór że coś trzyma czy chodzi luźno ?
    Z pomoca garazu z kanalem udalo mi sie otworzyc klape, demontujac rury z chlodnicy i wciskajac moja smukłą raczke w strone zamka, przy okazji podswietlajac i odbijajac swiatlo lusterkiem (ot, taki pomyslowy dobromir ze mnie). Okazalo sie, ze wyskoczyla mi linka z zaczepu przy zamku. A co do oporu przy ciagnieciu linki, lekki byl. Ale to nie to samo co teraz.

  7. #7

    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    Rozładował mi się akumulator, przy okazji wyszło na jaw, że nie da się włożyć kluczyka do żadnego z zamków Czy znacie jakiś delikatny sposób na otwarcie maski? Szukałam po necie gości od awaryjnego otwierania samochodu ale krążą o nich nieco niepochlebne opinie (technika siła x gwałt, odciąganie drzwi, porysowane elementy itp.)
    Ze zrozumiałych względów nie chcę narażać mojego cuda na taki wstrząs.
    Będę wdzięczna za odpowiedź

  8. #8
    shybby's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gołdap
    Auto
    audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Wlej WD40 do zamka i próbuj, stopniowo coraz dalej, tylną klapę sprawdzałaś ?

  9. #9

    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    hey

    WD40 przerobiłam - klucz wchodzi do 1/3 zamka i nie ma efektów. W bagażniku z kolei ktoś musiał wcześniej próbować robić to na siłę bo wcisnął plastik zasłaniający szczelinę do środka. Lipton na maksa
    Zastanawiałam się czy da się odblokować maskę od spodu lub demontując grill...

  10. #10
    shybby's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gołdap
    Auto
    audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    miałem zapchany zamek i mi WD pomogło , 1/2 kluczyka to delikatnie wbijałem i wyciągałem, warto spróbować od spodu
    Dodano:
    Cytuj Oryginalnie napisane przez will0w Pokaż post
    Z pomoca garazu z kanalem udalo mi sie otworzyc klape, demontujac rury z chlodnicy i wciskajac moja smukłą raczke w strone zamka, przy okazji podswietlajac i odbijajac swiatlo lusterkiem (ot, taki pomyslowy dobromir ze mnie). Okazalo sie, ze wyskoczyla mi linka z zaczepu przy zamku. A co do oporu przy ciagnieciu linki, lekki byl. Ale to nie to samo co teraz.
    koledze się udało
    Ostatnio edytowany przez shybby - 12-05-11 o 14:07 Powód: Automatyczne łączenie postów

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •