Strona 7 z 8 PierwszyPierwszy ... 5678 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 61 do 70 z 76

Temat: Problem ze skrzynią 6 biegową TDI

  1. #61

    Data dołączenia
    Jun 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    lubelskie
    Auto
    audia a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Mam skrzynie o oznaczeniu JLU, wczoraj po odpaleniu nie mogłem wbić jedynki i wstecznego, reszta działa. Miał ktoś podobną sytuację? W czym może być problem?

  2. #62

    Data dołączenia
    Apr 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Świętokrzyskie
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez gabber2 Pokaż post
    Mam skrzynie o oznaczeniu JLU, wczoraj po odpaleniu nie mogłem wbić jedynki i wstecznego, reszta działa. Miał ktoś podobną sytuację? W czym może być problem?
    Ja tak miałem jak temperatura spadała poniżej 0. Wymiana oleju w skrzyni na oryginalny powinna pomóc.
    Ostatnio edytowany przez biolly - 19-12-17 o 11:35

  3. Podziękowania dla biolly za pomoc w problemie

    gabber2 (20-12-17)

  4. #63

    Data dołączenia
    Jun 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    lubelskie
    Auto
    audia a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez biolly Pokaż post
    Ja tak miałem jak temperatura spadała poniżej 0. Wymiana oleju w skrzyni na oryginalny powinna pomóc.
    Miesiąc temu wymieniałem olej w skrzyni, zalany był SAE75 i wszystko było ok.

  5. #64

    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tu i tam
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRLB( 150 KM)
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Minimalny luz na wałku głównym skrzyni, albo nie mozesz wbić biegu 1 i R albo jak wbijesz to nie wybijesz jak wysprzeglasz, po zgaszeniu silnika wszytko wchodzi płynnie i „odblokowuje sie”
    Przynajmniej u mnie tak było
    Niektóre warsztaty robią taka milimetrowa nakładkę i tego luzu nie ma. Wychodzi taniej wtedy. Chyba nic nie pokręciłem

  6. Podziękowania dla Tokis za pomoc w problemie

    gabber2 (20-12-17)

  7. #65
    danek7902's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Krosno
    Auto
    Audi A3 8P
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Nie wymieniaj żadnego oleju ani innych rzeczy. Masz luz na wałku sprzęgłowym i trzeba zamontować podkładkę pod seger trzymający łożysko wałka. Wcześniej kup zaślepkę walka w serwisie koszt ok. 25 zł bo jak ją zdemontujesz to juz powtórnie nie założysz. Sama robota to ok. 30 minut, jedynie dorobienie podkładki pracochłonne.
    Ja też tak miałem że 1 i wsteczny się blokowały a na 5 było wycie. Po zamontowaniu podkładki problemy zniknęły i już 2 lata jeżdżę.

  8. The Following 2 Users Say Thank You to danek7902 For This Useful Post:

    gabber2 (20-12-17),Pigzel (20-12-17)

  9. #66

    Data dołączenia
    Jun 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    lubelskie
    Auto
    audia a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Jutro będę ogarniał temat z tym luzem na wałku sprzęgłowym.

  10. #67
    OskiUK's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    17 razy
    Podziękował
    31 razy

    Domyślny

    Odgrzeje swojego kotleta. Jestem świeżo po wymianie dwumasy i sprzęgła. Problem ze zgrzytaniem przy wrzucaniu 5 jakby zaniknął aczkolwiek czasem cicho chrupnie. Martwi mnie cos innego. Przy odpalonym silniku, na luzie gdy puszczam sprzęgło cos stuka:/ Dodam, ze nie wiem czy ten stuk występował przed wymiana sprzęgła. Zwróciłem na niego uwagę dzis, siedząc w aucie z wyłączonym radiem. Sprzęgło wymieniałem całe ze względu na „chrupanie” wysprzeglika, który byl wymieniany pol roku temu. Czy ów stuk moze powodować luz na wałku i czy ów luz mogl rozwalić Wysprzęglik w sześć miesięcy?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  11. #68
    xayanix's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Piotrków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez OskiUK Pokaż post
    Odgrzeje swojego kotleta. Jestem świeżo po wymianie dwumasy i sprzęgła. Problem ze zgrzytaniem przy wrzucaniu 5 jakby zaniknął aczkolwiek czasem cicho chrupnie. Martwi mnie cos innego. Przy odpalonym silniku, na luzie gdy puszczam sprzęgło cos stuka:/ Dodam, ze nie wiem czy ten stuk występował przed wymiana sprzęgła. Zwróciłem na niego uwagę dzis, siedząc w aucie z wyłączonym radiem. Sprzęgło wymieniałem całe ze względu na „chrupanie” wysprzeglika, który byl wymieniany pol roku temu. Czy ów stuk moze powodować luz na wałku i czy ów luz mogl rozwalić Wysprzęglik w sześć miesięcy?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    U mnie w 6-biegowej skrzynii na zimnym silniku bez wciśniętego sprzęgła na luzie było słychać ciche metaliczne dzwonienie, wymieniłem olej w skrzyni i problem całkowicie ustąpił. Polecam zacząć od wymiany oleju, koniecznie na oryginalny.

  12. Podziękowania dla xayanix za pomoc w problemie

    OskiUK (17-01-18)

  13. #69
    OskiUK's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    17 razy
    Podziękował
    31 razy

    Domyślny

    O wymianie oleju mysle, ale nie wiem czy jest sens robic to dwa razy, jesli skrzynia do remontu. U mnie bez wcisnietego sprzegla jest cisza, na wcisnietym tez. Stuk wystepuje tylko przy puszczaniu sprzegla i im szybciej puszcze tym jest glosniejszy.
    Mogę pomoc VCDS, VCP, UHDS, VagTacho, DeJaVu - Poznań i okolice.

  14. #70

    Data dołączenia
    Feb 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi A3 8P
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    inny
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam,

    dołączę się do tematu. Mam problem z 1 oraz wstecznym... ale głównie na rozgrzanym silniku. Tzn. po nocy odpalam samochód i właściwie nie ma problemów ze skrzynią. Problem narasta im więcej w ciągu dnia jeżdżę i tak po około 20-30 km jest coraz gorzej aż dochodzi do sytuacji, że niemalże w ogóle te dwa biegi mi nie wchodzą. Bywa też tak, że wystarczy, że zgaszę silnik i wówczas te biegi wskakują normalnie - dziwne.

    Byłem dwukrotnie w ASO i jedyne co zrobili, to wyregulowali cięgna i uznali, że na ten moment nic więcej robić nie trzeba. Jednak przy drugiej wizucie uznali, że raczej trzeba wymienić sprzęgło, bo wysprzęgla przy samej podłodze i czasami może niewysprzęglać po prostu. Z drugiej strony byłem u innego mechanika, z niemalże zimnym silnikiem, wrzucił ręczny i sprawdzał jedynkę i wsteczny i uznał, że niebardzo widzi, aby coś działo się ze sprzęgłem - łapie, ciągnie, nie ślizga. Dodatkowo przy uszkodzonej dwumasie przy odpalaniu itp. mogę słyszeć jakieś trzaski itp. a u mnie cisza jak w nowym.

    No i jestem w kropce. Czytałem, że ktoś wspominał o głównym wałku skrzyni biegów - czy może to być przyczyna? Czy mogą być też jakieś inne? Zastanawiam się, czy jest sens wymieniać sprzęgło bo może okazać się, że to nie to.

    Silnik: 1.8 TFSI CDAA

Strona 7 z 8 PierwszyPierwszy ... 5678 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •