Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 76

Temat: Problem ze skrzynią 6 biegową TDI

  1. #11
    Pawel_yu's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    SB
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRLB( 150 KM)
    Pomógł
    122 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez RobertGTI Pokaż post
    No i działa...

    A co do sprzęgieł i dwumasów nie kupujcie sachsów, bo sachs leci sobie w hu%^

    rozwin to troche bo wiekszosc ma sachsa/luka i nie narzeka

  2. #12
    RobertGTI's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    ja wiem ze juz sachsa nie kupie napewno i tyle.

    Co moge powiedziec to ze wieksza częśc dwumasów sachsa jest regenerowana i już fabrycznie rozklekotana, o czym nie wiedzą nawet sprzedający! ponieważ zestawy są fabrycznie zapakowane jako nowe sachsa. Żeby ktoś mi nie wyskoczył że z kiepskiego źródła brałem części to po przejrzeniu 10 zestawów w IC (dwumas+sprzęgło) może jedno nadawało się jako tako. Ogólnie porażka. Każdy zwykły użytkownik myśli że właśnie wydał 2,5koła na nowy zestaw który tak naprawdę jest lipny, ale nikt tego nie podejrzewa, bo przecież fabryka pakowała.
    1 zestaw po 3 tysiacach km 11zębów luzu i stuki na boki
    2 zestaw po reklamacji, prosto z pudełka, 8 zębów luzu i stuki na boki
    3 zestaw 6 zębów luzu i stuki na boki, reklamacji nie uznali, a nie mam czasu i zdrowia żeby się z nimi sądzic, poprostu został wielki nie smak do firmy
    Wszystkie 10 zestawów z IC i 3 z foty, różne luzy ale każdy dwumas pukał na boki i to jeszcze za takie pieniądze. W serwisach aso Audi/VW po wymianie dwumas własnie wędruje spowrotem do sachsa na regeneracje.

  3. #13

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gent
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Jezeli chodzi o kolo dwumasowe to sie zgadzam. Mechanik ktory mi to wymienial powiedzial ze musi oddac stare kolo do serwisu.. zastanawialem sie po co... ale juz wiem ze ktos je moze dostac z powrotem tylko po regeneracji. Musze poczekac miesiac az zawitam do Polski.. Wtedy zobaczymy czy po wymianie tego wszystkiego bedzie lepiej.

    Ja za wymiane kola dwumasowego w niemczech zaplacilem 750 euro.... i teraz wszystko robie w polsce.... ehhh..

    Pozdrawiam.

  4. #14
    n0w3y_pl's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Westbury
    Auto
    HOOONDA
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    14 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Mam identyczny problem, u mnie najwiekszym problemem jest zmiana z 1 na R i z R na 1, lecz gdy zmieniam bieg delikatnie i powoli jest ok, jak gdzies chce szybko zawrocic i musze szybko wbic wsteczny i pozniej jedynkek to czasem sa 3 podejscia. Jak bys mogl dokladnie powiedziec ktory walek itm to by bylo super, no chyba ze po rozebraniu ewidetnie widac problem ...

    Bylo 8L 1.9 TDI 110@170
    Bylo 8P 2.0 TDI 140@200/425
    Jest honda civic 2.2 i-ctdi 220/450
    plany - ...

  5. #15
    RobertGTI's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    wałek główny skrzyni biegów, ten "wystający ze skrzyni" na który wchodzi tarcza sprzęgłowa.

    A co do zestawów sachsa to są świetne, w zeszły wtorek założyłem nowy, mam zrobione 300Km na nim i napier*ala jak dłupi. Pełna porażka dla firmy sachs. Jak tylko będe miał samochód zastępczy znowu idzie do reklamacji.

  6. #16
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    pomijajc ze sachs nie iestnieje juz ze dwa lata, bo zostal wykupiony przez LUK

    pomijajc ze wszystko co regenerowane jest oznaczone X

    pomijjac ze jak jest wymieniony komplet z dwumasem i srubami i dobrze wymieniony to nic sie nie dzieje, masa ludzi ma i sobie chwali, a w autach dobrze ponad 400Nm

    Absolutnie nie bronie sachsa, bo sam mam i wolalem zestaw LUK-a, ale wiem ze jak jest wymienione wszystko i dobrze zlozone to dziala bez zarzutu, albo ktos to upala od razu po zalozoeniu, albo mechanicy nie wymieniaja wszystkiego, albo sa do d...y, albo przyczyna jest gdzies indziej
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  7. #17
    RobertGTI's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Miro Pokaż post
    pomijjac ze jak jest wymieniony komplet z dwumasem i srubami i dobrze wymieniony to nic sie nie dzieje, masa ludzi ma i sobie chwali, a w autach dobrze ponad 400Nm
    No wybacz, wiem że posiadasz ogromną wiedzę na temat samochodów, A3 ty bardziej, ale poprostu pojedź sobie do IC, wejdź na magazyn, otwórz pierwsze lepsze pudełko z nowym dwumasem sachsa i sam zobaczysz ;] Ja mogę wziąc mój stary po 200tysiach przebiegu i drugi nowy z IC i nie będą się wiele różnic...
    Nie wyssałem tego z palca, sam oglądałem takie nowe zestawy. 1 na 10 nadaje się do założenia. Tylko że żaden zwykły człowiek nie pomyśli nawet o tym że jak kupuje nową częśc to może byc niesprawna.


    Ja też mam nadzieje że wkońcu trafię dobrą sztukę, i będzie mi długo chodzic
    Ostatnio edytowany przez RobertGTI - 16-11-10 o 15:53

  8. #18
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    To wez teraz LUK-a, ja kupilem w zwyklym sklepie caly zestaw sprzegla + dwumas za 1730zl (cena po znizkach, normalnie ok 2tys ) + 50zl sruby w ASO, ponad 2 lata temu, jezdzi na 200PS mocy i ponad 400Nm momentu, nie dzieje sie absolutnie nic

    Byc moze IC wszystko co ma to regenerowane.. nie wiem
    one sa katalogowo oznaczone z koncowka X i w ASO sa tansze bo oddajesz stary w rozliczeniu.
    nie masz zadnego obowiazku wymieniac sachsa na sachsa czy luk na lukm jesli jest komplet nie ma problemu, chociaz na upartego mozna zalozyc i dwumas LUK do sprzegla Sachs


    A ty wymieniasz tylko dwumas ? sprzeglo zostawiasz zawsze stare ?
    to jedno wykonczy drugie i to szybko
    Ostatnio edytowany przez Miro - 16-11-10 o 16:01
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  9. #19
    RobertGTI's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    nie no zawsze było kompletem wymieniane, dwumas, tarcza docisk, i na początku nawet łożysko.

    Gdybym teraz mógł to napewno bym kupił LUKa

  10. #20

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gent
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Witam. Tak jak mówiłem tak zrobiłem. Wymieniłem komplet: koło, sprzęgło, łożysko, docisk. Iiiiii..... lipa. Biegi wchodzą lepiej nie ma szarpnięc przy ruszaniu na jedynce lub na R. Ale szkrzynia co jakis czas blokuje sie na 1 i R. No i cały czas huczenie na 5. Na 90% szkrzynia do wymiany. Mój poprzedni mechanik przy wyciąganiu półosiek stracił najprawdopodobniej troche oleju, a dokladnie 0.8 litra. Książkowo ma być 2,3 litra. Przy tej ostatniej mechanik spuscil caly olej ze szkrzyni ktorego było 1,5 litra. I to pewnie jest przyczyna calego problemu. Po przedostatniej wymianie kola dwumasowego jezdzilem bez problemu jakies 3 miesiace (tylko to delikatne huczenie na 5). Stopniowo bylo coraz gorzej, czyli tak jakbym zacieral skrzynie. Czyli krotko mowiac musze szykowac jakies 1500 na szkrzynie plus robocizna. Lipa... Przewidywana wymiana poczatek marca. Zobaczymy czy cos sie zmieni do tego czasu. Jak juz bedzie po wszystkim to napisze co i jak.

    Pozdrawiam.

Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •