Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 79

Temat: Klapa bagażnika

  1. #21

    Data dołączenia
    Feb 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kalisz
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Mam podobny problem.Kilka dni temu po otworzeniu bagażnika nie mogłem go zamknąć,kiedy zatrzaskiwalem klape zamek nie łapał.Myślałem ze zamek jest trafiony ale dzisiaj sciągnołem tapicerkę wypiołem cięgienko od zamka i zatrzasnołem bez problemu ale otworzyć musiałem od środka(tzn. składajac fotele i dostając się od bagażnika).Myslę że to jakiś problem z elektroniką ale nie wiem od czego zaczać.Miał ktoś podobny,lub taki sam problem?Proszę o pomoc

  2. #22

    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dąbrowa G
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    127 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kangur8 Pokaż post
    Myslę że to jakiś problem z elektroniką ale nie wiem od czego zaczać.
    Dobrze myślisz, siłownikiem zamka klapy steruje moduł komfortu i od niego zacznij (podłącz Vaga i sprawdź czy zapisały się jakieś błędy w sterowniku, ewentualnie sprawdź sam siłownik)

  3. #23
    Wielkopolskie pstryq's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań miasto doznań :)
    Auto
    VW Passat B8
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    36 razy
    Podziękował
    24 razy

    Domyślny

    zwróć uwagę czy fis pokazuje Ci zamkniętą/otwartą klapę prawidłowo

  4. #24

    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    A3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.6 BLF
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    U mnie w zeszłym roku przerabiałem problem sygnalizacji niedomkniętej klapy bagażnika. Ostatecznie okazało się, że była to zaśniedziała wtyczka modułu komfortu (towarzyszyły temu inne, dodatkowe symptomy, o których wspomniałem kilkanaście postów temu). Zapytacie: skąd tam wilgoć? A z pękniętej rurki płynu spryskiwaczy, która biegnie sobie słupkiem D i pękła na łączniku. Teraz wszystko jest już naprawione i śmiga.
    W razie czego służę dalszymi wyjaśnieniami.
    Stare chińskie przysłowie: Jeśli wieczorem swędzi Cię dupa, to rano będzie Ci śmierdział palec

  5. #25

    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    tomaszów maz.
    Auto
    audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Panowie - mam podobny problem - nie moge otworzyc klapy ani z kluczyka ani manualnie tzn . od srodka bagaznika , z kluczyka ani od strony zewnetrznej , dodam ze fis pokazuje otwarty bagaznik . Prosze o porade

  6. #26
    kuebk's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Berlin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    143 razy
    Podziękował
    32 razy

    Domyślny

    A poszukac, poczytac to juz nie laska?

  7. #27
    Golem1's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    253 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Mario rozumię że próbowałeś otwierać awaryjnie klapę od środka i mimo to nie dało się otworzyć, to może spróbuj ściągnąć tapicerkę z klapy i dostać się do zamka.

  8. #28
    Remik's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMM
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny

    troche inne pytanie , czy w 3d klapa z 2006 roku rozni sie czyms od tej po RM2010?

  9. #29

    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Trójmiasto
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 AXW

    Domyślny Klapa bagaznika reczne otwieranie

    Cytuj Oryginalnie napisane przez carbon_dioxide Pokaż post
    Podłączam się pod ten temat, również mam podobny problem. z reguły otwiera się normalnie jakby nigdy nic, a nieraz strzela focha i tylko przyciskiem z kluczyka da się otworzyć.
    Może ktoś uporał się z czymś podobnym


    Witam. Dzis przerabialem temat klapy. Mialem tak ze moglem ja otworzyc tylko i wylacznie przyciskiem na pilocie. Demontowalem tylni prawy boczek w bagazniku zeby dostac sie do modulu komfortu bo czytalem ze moga byc piny zamokniete gdyz jest tam dojscie powietrza od strony zderzaka. Po zdemontowaniu wszystko bylo suche i czyste. Widac bylo na dole to ujscie powietrza przez cos na podobizne skrzeli. Ale pokusilem sie o zdemontowanie oslony klapy bagaznika. Opis jest do znalezienia na forum. Cala oslona siedzi dosc mocno na ok 8 zaczepach. Trzeba zaczac od 2 na rogach klapy i dalej po kolei pomagajac sobie srubokretem sciagac kolejne gdyz trzymalo u mnie bardzo mocno. Gdy juz sie z tym uporałem to dostalem doscie do silniczka wycieraczki, klamki od wewnatrz i calego okablowania klapy. W pewnym momencie gdy probowalem recznie wciskac klamke raz czy dwa zadzialala. Od razu stawialem na to ze nie ma gdzies styku. Po sprawdzeniu kostek od klamki az do silownika stwierdzilem ze wszystko wyglada normalnie i nie jest zawilgocone np od wody przedostajacej sie przez wycieraczke tylniej szyby czy tym podobne. U mnie wszystko bylo suche i wygladalo normalnie. Postanowilem zdemontowac klamke. Przymocowana jest na 2 sruby torx od wewnatrz. Jest tam ciezkie dojscie wiec sie niezle nameczylem ale po odkreceniu klamki i wyjeciu jej z klapy od wewnatrz ukazal mi sie czarny kawalek plastiku z pomaranczowym sensorem/stycznikiem oraz przymocowany do niej kawalek blaszki. Gdy naciskalem sama ta blaszke klapa normalnie sie odryglowywala. Wiec u mnie wyrobiona byla sama klamka ta co chwytamy gumowa jak chcemy otworzyc bagaznik. Zabralem sie za nia i ja rozdzielilem na 2 czesci. Odgialem troszke blaszke zlota od klamki aby lepiej sprezynowala i odbijala oraz nadlalem troszke plastiku na goraco gwozdziem nad plastikowy bolec od klamki, ktory mial dociskac blaszke na sensorze wewnatrz. Po zalozeniu wszystko smiga jak nowe i znow mozna recznie otwierac klape. Zalozenie wszystkiego oczywiscie w odwrotnej kolejnosci do demontazu. Niestety nie mam zdjec bo mialem za slaba baterie w komorce zeby kliknac zdjecie. Mam nadzieje ze cos komus ten opis pomoze.

  10. #30
    WIELKA BRYTANIA DanioUk's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skelmersdale-Rybnik
    Auto
    Audi S8 A6 80 cabrio
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    258 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    A to w 8P jest osobny moduł który steruje klapa????
    1.6 AKL 101KM
    1.8T APY 209KM ???

Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •