Pokazane rezultaty 1 do 8 z 8

Temat: samochód gaśnie

  1. #1

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kamień Pomorski
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny samochód gaśnie

    Witam proszę was o pomoc. Moje audi a3 1996r. gaśnie po przejechaniu około
    1,2 km. przez co muszę się zatrzymać i samochód i odpalić na nowo następnie już po przejechaniu kolejnych km przełącza się na gaz i jest wszystko ok. Chyba jak jest zimny to tak się dzieje. Nie wiem jaka jest tego przyczyna
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 09-01-16 o 16:59

  2. #2
    dolek7's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mysłowice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC

    Domyślny

    A czy jak gaśnie po 1,2 km to w tym momencie przełancza ci się na gaz czy gaśnie na benzynie. Jak masz starszą instalacje może być to wina parownika. Membrana do wymiany.
    A3 8P S-line 1,9 tdi

  3. #3
    kamil17932's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Krakow
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    a nie masz czasem jakiegos zabezpieczenia zaplonu?

  4. #4
    pila24's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZBI
    Auto
    sczała
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    57 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Aku masz sprawny?bo przy zbyt niskim napieciu instalka gazowa odlaczy wtryskiacze beny w momencie przejscia na gaz ale nie uruchomi wtryskiwaczy gazowych i auto zgasnie.
    Mialem taki przypadek u siebie.Podladuj aku i pojezdzij,wtedy zdaj ponowną relacje.

  5. #5
    Zanislaw's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Racibórz
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Witam,
    Od jakiegoś czasu zaczęły się problemy z obecną instalacją gazową.
    - Sterownik AG Compact Typ CT 4
    - Reduktor Tomasetto Alaska AT09
    - Listwa wtryskowa Valtek 3ohm

    Jest to moje pierwsze auto także przy zakupie moja wiedza odnośnie instalacji gazowej była zerowa, gaz to gaz. Podzespoły jak widać z niższej półki.
    Obecnie problem jest taki, że podczas jazdy przy dojerzdzaniu np. do skrzyżowania wciskam sprzęgło w celu wrzucenia niższego biegu gaśnie silnik. Problem nie występuje za każdym razem ale obroty spadają do 400-600rpm gdy dojeżdzam/zwalniam (chce hamować silnikiem) jest to bardzo irytujące. Nie ma reguły czy zimny czy ciepły. Błędów na kompie brak. DOdatkowo na LPG auto jest strasznie zamulone. Gazownik wyregulował i problem pojawia się 20 x rzadziej a na dodatek spalanie spadło z 12l do 10l. Dynamika minimalnie lepsza ale na benzynie wrażenie +50KM wiecej i problem z gasnącym silnikiem nie występuje. Nie posiadam ksiązki serwisowej także wiem jedynie że instalacja gazowa została założona w lutym 2012 i jest użytkowana przez 1100 godzin co przy średniej prędkości 50km/h wychodzi że na instalacji jest najeżdzone około 55tys km i tu pytanie do Was. Bawić się w regenerowanie/czyszczenie listwy i reduktora czy wymienić na coś lepszego? A jak wymienić to co polecacie ? Listwa typu Matrix HD 344 nie wchodzi w grę ze względu na cenę i wydajność. Silnik 1.6 8v jest prostą konstrukcją i taki Matrix nawet połowy potencjału nie pokaże no chyba że mam złe podejscie to mnie poprawcie. Jeżeli koszt zamknąłby się w 400zł (listwa+reduktor) byłoby elegancko maxymalnie mam na wydanie 500zł.

    Pozdrawiam

  6. #6

    Data dołączenia
    Jul 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lewin Brzeski
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny gaśnięcie

    Pacjent A3 8L 1.8 125kuca benz+gaz. Czasami (najczęściej jak zrobię krótki odcinek, zgaszę i odpala za chwilę znowu) odpala chodzi 1-2 sek. obroty schodzą do 0 i czasem wskoczy na normalne, a częściej gaśnie.
    Często jest tak, że po odpaleniu po 2-3 sekundach przeskakuje na gaz i wtedy szwankuje, ale często też na zimnym na benzynie (trzeba trochę przejechać żeby się gaz załączył) i też czasem zgaśnie, ale zdecydowanie rzadziej
    I z tymi "żabkami" również na obu paliwkachDzisiaj jeszcze była sytuacja, że na "zimnym" (ponad godzina stania) odpaliłem, zgasł, odpaliłem, pojechał i obroty nie chciały zejść poniżej 1,6tys. normalnie jest minimalnie poniżej 1tys. po 2 minutach wróciło do normy. Co to może być? Przepustnica? Świece i kable?
    Drugi problem, na biegach od 1-3 (na 4 raczej minimalnie) jak dam gazu i puszczę dosyć gwałtownie robi coś podobnego do "żabki", tylko nie aż tak bardzo, taki skok jest lekki? Na niskich biegach to dosyć normalne z racji dużych przełożeń, ale na 3 też??

    Filtr gazu wymieniany na dniach, filtr paliwa od kupna nie wymieniany (22tys. przejechane) na dniach rozrząd i chciałem "przy okazji".

  7. #7

    Data dołączenia
    Jun 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Legnica, Dolnośląskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    zaczalbym od podpięcia vaga bez tego to jak wrozenie z fusow, moim zdaniem przepustnica ale dalej wroze z fusow

  8. #8
    Rumek's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2018
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Secemin
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny Przełączanie na LPG. Problem.

    Witam, mam pewien problem z przełączaniem na gaz, na zimnym silniku jak odpalę auto i pochodzi troche na benzynie i przełączy się automatycznie na gaz wtedy zaczyna świrować, obroty falują(niekiedy gaśnie sam zaraz po przełączeniu na LPG), jak chce dodać gazu to przydusza go (obroty sekundowo spadają a potem znów do góry). Jak na zimnym przelączy sie na gaz, i odrazu chce wcisnąć pedał gazu mocno to zgaśnie.
    Wymieniłem filtry gazu. Gaz to STAG4, ma już z 6 lat. A3 1.6 AKL.
    Dodam że na benzynie w ogóle nie ma takiego problemu. A i na ciepłym silniku jak przełaczy na gaz to także nie świruje.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •