Pokazane rezultaty 1 do 1 z 1

Temat: Czujnik temperatury 1.9 TDI ASZ

  1. #1
    and4tu's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jasło
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny Czujnik temperatury 1.9 TDI ASZ

    Kontrolując średnie zużycie paliwa na FISie stwierdziłem iż spalanie w mieście podskoczyło prawie do 10 litrów a na chwilowym zużyciu ciężko było uzyskać 5l/100km. Diagnoza wskazywała na czujnik temperatury silnika, mimo to iż na zegarach odczyty były prawidłowe i stabilne. Rano gdy silnik był zimny kontrolka świec żarowych gasła po ok 3 sekundach lecz gdy się silnik zagrzał i po ponownym uruchomianiu świece potrafiły nie raz gasnąć po ok 8 sekundach mimo to żę silnik był zagrzany do 80-90 st C.



    Czujnik ten jest cztero pinowy ,dwa kabelki obsługują zegar na desce rozdzielczej a pozostałe dwa wysyłają dane do jednostki sterującej pracą silnika-i jak było w moim przypadku tylko ta część czujnika się zepsuła.
    Wymiana czujnika jest banalnie prosta;odpinamy kostkę elektryczną zsuwamy sprężyne mocującą (nr części 032 121 142),wymieniamy czujnik z nałożonym wcześniej o-ringiem (nr +N 90316802) zabezpieczamy + elektryka i jest już po robocie. Ja do tego zabiegu nie spuszczałem nawet płynu a straty to ok pół litra które się wylałopodczas podmiany czujników.
    A teraz sedno całej sprawy ;patrząc na schemat w komputerze spodziewałem się tego czujnika w trójniku na przewodach (zaznaczone niebieską strzałką) a faktycznie znalazłem go zamocowanego do tylnej części silnika po stronie kierowcy(miejsce zaznaczone pomarańczową strałką i jest mało widoczne)








    zamieszczam link do instrukcji w PDF-ie gdyby fotki wygasły
    http://hostuje.net/file.php?id=3ab24...9e4eed5b1eb83c
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 31-07-15 o 19:05
    and4tu

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •