Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokazane rezultaty 31 do 33 z 33

Temat: Filtr paliwa w 1.8T - wymiana

  1. #31
    domel79's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gniezno
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI BMM
    Pomógł
    311 razy
    Podziękował
    12 razy

  2. #32
    rybski's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    AUDI
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T APY
    Pomógł
    10 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Kupiłem 25cm przewodu paliwowego 8mm, i dwie opaski zaciskowe. Jakoś połączyłem stary przewód z filtrem i samochód odpalił i jezdził. Oryginalny przewód zamówiłem w ASO i dopiero jutro będę miał do odbioru. Wczoraj samochód na prowizorycznym połączeniu normalnie jezdził a dzis rano przed praca nie odpalil. Pompowałem i kręciłem 20 minut i nic.

    Macie jakies pomysly jak go odpalic? Skoro wczoraj wszystko bylo ok, paliwo w baku w normie.

  3. #33
    Bartek4012's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Konin
    Auto
    Audi A3 8L
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Cześć.Odświeże temat ,pisząc jak w moim przypadku wyglądała wymiana filtra(filtr marki Kamoka za 22zł). Oczywiście na początku samochód podnosimy na lewarku,filtr znajduję się w tylnej części auta zaraz przy baku , jest połączony przewodem który wchodzi(od baku) do filtra i z drugiej strony wychodzi(do silnika). Przewód paliwowy jest z tworzywa sztucznego i oczywiście największym problemem było dla mnie jego zdjęcie. Próbowałem go zdjąć ręcznie ,szarpałem ,ściskałem i nic,już zaczynałem powątpiewać w powodzenie tej wymiany,aż w końcu zauważyłem,że na tej szybkozłaczce znajduję sie taki plastikowy "przycisk" (był skierowany w góre więc trudno było to zauwazyc), scisnąłem go ,przewód popchnałem lekko do przodu,później kombinerkami zacząłem lekko ciągnać no i zszedł.Oczywiście z filtra wyleciało sporo benzyny,więc uważajcie na to Filtr zdejmujemy ,zakładamy nowy , ja swój zabezpieczyłem plastikowymi spinaczami("tyrtyrki "). Przed odpaleniem kilka razy przekręciłem zapłon,samochód odpalił i finito. Życze powodzenia !
    PS. Na tym filmiku gość pokazuje jak ścisnąć ten przewód

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •