Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 46

Temat: Problem z ogrzewaniem na wolnych obrotach

  1. #21

    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szubin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Odświeże temata

    Wymieniłem termostat i nadal to samo, czasami jak coś się odetka to jest ciepło. Warto wymienić nagrzewnice czy coś innego jeszcze monża poradzić ?

    Mam jeszcze jendo pytanie: jak zachowuje się klapka od recyrkulacji (obiegu wewnętrznego), która jest pod filtrem kabinowym (przeciwpyłkowym) ? Czy ona po włączeniu obiegu wewnętrznego powinna zamknąć się szczelnie czy widać prześwit ? Może jakieś foto ktoś ma przy włączonym i wyłączonym obiegu wewnętrznym ?
    Ostatnio edytowany przez dr_nuras - 01-12-10 o 16:44

  2. #22
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    mozna sprawdzic nagrzewnice,trzeba zdemontowac oba weze do jednego podac np waz ogrodowy i puscic wode.jezeli jest drozna to powinno przyzwoicie przeplywac i wyplywac drugim kruccem.mozna tez byc taka sytuacja iz jest zakamieniona i dopiero wieksze obroty powoduja przebicie sie plynu prze chlodniczke.
    mozna tez zrobic maly test tylko potrzebne beda dwa termometry wysokotemperaturowe oraz dwa weze ktorymi zastapimy te zamontowane do chlodniczki.zakladamy weze robimy otwor w nich i wciskamy termometry.nie uruchamiamy nadmuchu,po prostu porownujemy temp na wejsciu i wyjsciu pod obciazeniem i na wolnych obrotach.

    wiem ze to dziwnie czyta sie ale to sa raczej takie troche " partyzancki" metody ale trudno jest radzic jezeli sie nie widzi i nie dotknie
    Who I am? I am a the Champion.

  3. #23

    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łask
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    ja bym zaczął od pompy wody...to nic że jest nowa, mogła być wadliwa...a przed wymianą rozrządu było ok??

  4. #24

    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szubin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Kupiłem auto w czerwcu, latem nie zwróciłem uwagi na ogrzewanie, bo trzeba było się chłodzić, rozrząd wymieniłem gdy na dworze było ciepło i nie umiem stwierdzić czy przed wymianą nie grzało. Jutra stawiam auto do mechanika, który wymienił mi termostat... Przepłukają nagrzewnicę, zobaczymy czy cos wyleci Mają takie samo auta na magazynie, więc podmienia panel climatronika, bo zgłasza mi błąd na vagu czujnika na panelu. Jeśli te operacje nie pomogą to kupie sobie koc z polaru <lol>

    W poniedziałek odbieram auto to podziele się informacjami, bo widziałem że na forum kilku osobom zaczęło wiać zimno na wolnych obrotach.

  5. #25
    lukaszSP's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Będzin
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    panowie mam podobny problem. pisałem juz na forum ale jak do tej pory cisza wiec nie chce zakładac jeszcze raz nowego tematu. otóż wczoraj wymieniłem termostat ponieważ wydawało mi się ze wolno grzeje się silnik. mechanik spuścił sały płyn wymienił ,termostat zakręcił, zalał układ i odalił i czekał. stwierdził ze jest juz zrobione (50zł z wymianą). ale jak wracałem do domu to leciało letnie powietrze z dmuchawy(90stopni tem. silnika) zatrzymale się dotknąłem przewód gumowy co wychodzi z termostatu i był zimny(nie otworzył sie termostat) wiec pojechałem spowrotem do machera. dolał płynu poczekalismy z 15 minut w ciepłym warsztacie i przewód gumowy zrobił sie ciepły.(termostat działa) zadowolony jade do domu i to samo. letnie powietrze z dmuchawy w czasie jazdy.na postoju jest ciepłe ale nie gorące. i co to może byc???zapowietrzona nagrzewniczka??zatkana nie jest bo we wrzesniu sam ja wymieniałem na nowa bo lała. jak to dziadostwo odpowietrzyc????

  6. #26
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    przyczyna moze byc pompa wody wspomniana wczesniej,wirnik jest plastikowy i moze slizgac sie na osce na wolnych obrotach a na wyzszych lapie.teoretycznie powinno byc odwrotnie.trzeba sprawdzic co sie dzieje w zbiorniczku wyrownawczym.druga sprawa to czy dmuchawa pracuje non stop na tych samych obrotach
    Who I am? I am a the Champion.

  7. #27
    lukaszSP's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Będzin
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez PROSTO Pokaż post
    przyczyna moze byc pompa wody wspomniana wczesniej,wirnik jest plastikowy i moze slizgac sie na osce na wolnych obrotach a na wyzszych lapie.teoretycznie powinno byc odwrotnie.trzeba sprawdzic co sie dzieje w zbiorniczku wyrownawczym.druga sprawa to czy dmuchawa pracuje non stop na tych samych obrotach
    jak odkręciłem przewód co wchodzi do zbiorniczka( od powrotu) dodałem gazu to zwiększa cię cisnienie i woda szybko leci. a co do tej drugiej sprawy to nie rozumiem "ruga sprawa to czy dmuchawa pracuje non stop na tych samych obrotach"

  8. #28
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    nie cytuj bo nie ma takiej potrzeby.
    chodzi o to czy dmuchawa pracuje non stop na tych samych obrotach,czy nie zwalnia lub przyspiesza pod wplywme dodania gazu.fakt iz auto moze byc jeszcze zapowietrzone,ale to nastapi samoczynnie i nie przyspieszysz tego w zaden sposob.
    Who I am? I am a the Champion.

  9. #29

    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szklarska Poręba
    Auto
    Audi,Vw Polo 6R
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 BFQ
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Panowie,zauwazylem ze jak auto rozgrzewa sie na postoju to z nawiewow zaczyna leciec cieple powietrze,ale jak dodam gazu to powietrze jest wyraznie cieplejsze,bledow nie ma.Jak dam na LO na postoju przy tem 90s.to leci zimne,a jak dam na HI to leci cieple,gdy dodam gazu to odczowalnie zwieksza sie tem.z nawiewow.Czy tak ma to wygladac?

    Wyczytalem na forum octavi ze silniki BFQ tak maja,podczas jazdy upal,a na postoju troche mniej tego ciepla,ale nie zimno.
    Ostatnio edytowany przez zaako - 03-12-10 o 16:43

  10. #30

    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wroclaw
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Witam! Proszę o pomoc.... wczoraj odpaliłem swoją a3 i z przerażeniem stwierdziłem ,że nie mam ogrzewania- dmuchawa nie działa. Dzień wcześniej było ok. Sprawdzałem bezpiecznik i jest ok. Co mogło się stac? czyżby coś zamarzło( sam. trzymam na dworze)
    Z góry dzięki

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •