Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 68

Temat: Malowanie/lakierowanie koszty

  1. #21
    Kromeczka's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    okolice Krk
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    malowanie całego auta mija sie całkowicie z celem, no chyba ze masz całe obite dlaczego sie nie opłaca? bo na kazdym malowanym elemencie gdybys nawet przejechal i otarl sie o mala gałązke to widac kazda ryske, bo lakier nie jest tak twardy jak ten oryginalny
    A co do foli to sam bym sobie taką zapodał gdybym miał tylko jakieś własne fundusze

  2. #22

    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi S3 8L
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Malowanie nie opłaca sie rowniez z tego powodu iz trzeba rozebrac całe auto , wszystkie plastiki a nie zawsze potem jest to dobrze spasowane i piszczy i zgrzypi . A kolor samochodu nie jest znowu taki zly. Wrzucisz ładna biała fele , przyciemnisz szyby i bedzie git

  3. #23
    Kromeczka's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    okolice Krk
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez pavko Pokaż post
    Malowanie nie opłaca sie rowniez z tego powodu iz trzeba rozebrac całe auto , wszystkie plastiki a nie zawsze potem jest to dobrze spasowane i piszczy i zgrzypi .
    W sumie masz racje, dlatego warto oddac auto do blacharza, zeby dobrze spasowal wszystkie elementy, bo nawet gdybys chcial kiedys sprzedac swoje autko i przyjedzie ktos kto sie chodz troche zna, to zobaczy ze strzeliny nie sa takie jakie powinny byc

  4. #24
    n0w3y_pl's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Westbury
    Auto
    HOOONDA
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    14 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Kromeczka Pokaż post
    malowanie całego auta mija sie całkowicie z celem, no chyba ze masz całe obite dlaczego sie nie opłaca? bo na kazdym malowanym elemencie gdybys nawet przejechal i otarl sie o mala gałązke to widac kazda ryske, bo lakier nie jest tak twardy jak ten oryginalny A co do foli to sam bym sobie taką zapodał gdybym miał tylko jakieś własne fundusze
    Czy ty wogule wiesz co mowisz? nie gadaj ze jak juz sie pomaluje to nigdy nie bedzie jak fabryka... lakierów samochodowych sa setki i tak samo jak w samochodach sa dobre typu merc/bmw/audi/ ( Firmy lakierów PPG,Nexa,Dupoint,itp ) a sa tez badziewne ktore sie bardzo latwo rysuja, schodza platami itp. Wszystko zalezy komu oddasz robote.

    Bylo 8L 1.9 TDI 110@170
    Bylo 8P 2.0 TDI 140@200/425
    Jest honda civic 2.2 i-ctdi 220/450
    plany - ...

  5. #25

    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Małopolska
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN

    Domyślny

    Według mnie to juz nie jesteśmy w epoce gdzie jezdziły duże fiaty czy polonezy gdzie nie było dobrych lakierów czy warsztatów lakierniczych. Czy malować całe auto to zależy w jakim stanie masz obecnie lakier jeśli bardzo porysowany i zniszczony to może warto całe malować ale jeśli chodzi o 2 elementy to bym je tylko wymalował ale w profi zakładzie lakierniczym. Tylko niech dobieraja ci lakier z elementów metalowych bo jak dobiera ze plastikowych to wyjdzie ci inny odcien lakieru.

  6. #26

    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    1.8T
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    47 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez marcin1982 Pokaż post
    Według mnie to juz nie jesteśmy w epoce gdzie jezdziły duże fiaty czy polonezy gdzie nie było dobrych lakierów czy warsztatów lakierniczych. Czy malować całe auto to zależy w jakim stanie masz obecnie lakier jeśli bardzo porysowany i zniszczony to może warto całe malować ale jeśli chodzi o 2 elementy to bym je tylko wymalował ale w profi zakładzie lakierniczym. Tylko niech dobieraja ci lakier z elementów metalowych bo jak dobiera ze plastikowych to wyjdzie ci inny odcien lakieru.
    Ja nie widziałem jeszcze osobiście żeby ktoś dobierał lakier ze zderzaka raczej dobiera się z klapki wlewu paliwa.

    Ginekologiem nie jestem, ale zerknąć mogę

  7. #27

    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Małopolska
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN

    Domyślny

    A wiec kolego czasami klapki wlewu paliwa sa plastikowe i wychodzi inny odcien na aucie miałem taki problem w poprzednim aucie czyli Seat

  8. #28

    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    1.8T
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    47 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez marcin1982 Pokaż post
    A wiec kolego czasami klapki wlewu paliwa sa plastikowe i wychodzi inny odcien na aucie miałem taki problem w poprzednim aucie czyli Seat
    Są plastikowe klapki?? wow nawet nie wiedziałem. U mnie lakiernik bral kolor po kodzie i robił przejścia pomiędzy elementami, fajnie to wyszło.

    Ginekologiem nie jestem, ale zerknąć mogę

  9. #29
    pawel1380's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    Audi A5 3.0TDI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez n0w3y_pl Pokaż post
    Czy ty wogule wiesz co mowisz? nie gadaj ze jak juz sie pomaluje to nigdy nie bedzie jak fabryka... lakierów samochodowych sa setki i tak samo jak w samochodach sa dobre typu merc/bmw/audi/ ( Firmy lakierów PPG,Nexa,Dupoint,itp ) a sa tez badziewne ktore sie bardzo latwo rysuja, schodza platami itp. Wszystko zalezy komu oddasz robote.
    Nigdy nie wymalujesz auta tak jak w procesie technologicznym produkcyjnym.
    Z tego co mi mówił jeden z najlepszych lakierników w Krakowie różni się to sposobem utwardzania lakieru.Jest metoda termiczna i chemiczna.W związku z tym to prawda że auto wymalowane u lakiernika będzie miało bardziej miękki lakier niż w fabryce.I będzie się bardziej rysował.To potwierdza moje spostrzeżenia.

  10. #30
    netes's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    -
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    85 razy
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    pawel1380, lakiernikiem nie jestem, ale zdaje się, że obecnie większość lakierów utwardza się chemicznie, a nie termicznie. Poza tym n0w3y_pl jest chyba lakiernikiem z tego co kojarzę, więc wie co mówi. Wszystko zależy od jakości lakieru i samego lakiernika.

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •