Strona 4 z 7 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 31 do 40 z 68

Temat: Malowanie/lakierowanie koszty

  1. #31
    pawel1380's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    Audi A5 3.0TDI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    netes rozumiem że kolega jest lakiernikiem.Można wymalować świetnie ale jakości fabryki nie osiągniesz.Wynika to właśnie z procesu produkcyjnego.No chyba że ktoś ma sprzęt o którym ja nie wiem i nie słyszałem.Będę wdzięczny za kontakt.

  2. #32
    uzx's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez lawina Pokaż post
    Są plastikowe klapki?? wow nawet nie wiedziałem. U mnie lakiernik bral kolor po kodzie i robił przejścia pomiędzy elementami, fajnie to wyszło.
    W 8P jest plastik.

  3. #33

    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    1.8T
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    47 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    JA też lakiernikiem nie jestem ale ja mam kładziony lakier od nowa i powiem wam że nic mi się nie rysuje czy odchodzi płatami . Chodz racją jest że orginalny lakier jest najlepszy.

    Ginekologiem nie jestem, ale zerknąć mogę

  4. #34
    pawel1380's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    Audi A5 3.0TDI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez lawina Pokaż post
    JA też lakiernikiem nie jestem ale ja mam kładziony lakier od nowa i powiem wam że nic mi się nie rysuje czy odchodzi płatami . Chodz racją jest że orginalny lakier jest najlepszy.
    W ogóle nie o to chodzi.Tobie się wydaje ze sie nie rysuje.Rysuje sie bardziej niz wyprodukowany w fabryce.A rysuje się każdy.O odchodzeniu płatami w ogóle nie mówię bo takiego partactwa nie biorę pod uwagę.
    Żeby Ci to czarodziej malował każdy kto umie rozpoznać malowanie powie Ci że to nie fabryka.
    Taka prawda.A jeśli ktoś mówi inaczej to dla mnie trochę bajeruje.

  5. #35
    yellowBee's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Wałbrzych
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Witam!!
    Mam w swojej A-trójce do poprawki blacharsko-lakierniczej lewy tylni błotnik, dach no i prawe drzwi i słupek tylni z prawej strony jest w jaśniejszym odcieniu. Prawa jaśniejsza strona mi tak bardzo nie przeszkadza jak dach i ten błotnik, mimo to że jak auto jest umyte i wypolerowane rzuca się ten jaśniejszy lakier w oczy. Pytanie moje jest do was takie czy bardziej by mi się opłacało pomalować ją całą czy tylko ten dach i błotnik??? Nie wiem czy to jest do końca prawda ale kolega mi mówił, że po takim polakierowaniu całego auta będzie mi rdza wychodziła.... Czy to prawda????
    Z góry dziękuje za odpowiedzi i porady

  6. #36
    gawronp's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    lodz/wroclaw
    Auto
    tylko audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BGU
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    oczywiscie ze element malowany czy tam cale auto,pierwszy lepszy lakiernik zauwazy,zreszta nie jest to jakas trudna sprawa,uwazam ze malowanie calego auta to glupota,chyba ze sie kupi bardzo tanio auto po jakims gradobiciu,a juz zmiana lakieru na inny,zeby to fajnie zrobic to trzeba wszystko z auta wyrzucic i pomalowac calosc,komore silnika bagaznik itd.

  7. #37
    n0w3y_pl's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Westbury
    Auto
    HOOONDA
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    14 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez pawel1380 Pokaż post
    W ogóle nie o to chodzi.Tobie się wydaje ze sie nie rysuje.Rysuje sie bardziej niz wyprodukowany w fabryce.A rysuje się każdy.O odchodzeniu płatami w ogóle nie mówię bo takiego partactwa nie biorę pod uwagę. Żeby Ci to czarodziej malował każdy kto umie rozpoznać malowanie powie Ci że to nie fabryka. Taka prawda.A jeśli ktoś mówi inaczej to dla mnie trochę bajeruje.
    jak to czytam to nie wyrabiam. Lakier wyprodukowany w fabryce ? KOLEGO - wszystkie aktualne lakiery samochodowe i czy to uzywane w fabryce czy w autoryzowany servisie naprawczym czy to w badziwnym zakladzie lakierniczym sa utwardzane chemicznie jak i temperatura! wiec nie ma zadnej równicy w sposobie utwardzania lakieru!

    druga sprawa - jak tobie sie wydaje, skąd firma vw/audi/peugeot/ itp itd biorą lakiery samochodowe ? własna produkcja ? nie, używają tych samych lakierów co w autoryzowanym servisie naprawczym i innych warsztatach które używają lakierów z najwyższej polki.

    to tak samo jak ludzie mowia ze olej z aso jest najlepszy lol.

    Co do tego ze lakier potrafi odchodzic platami - partactwo ? kolejne opowieści kogoś kto sie nie zna.

    wszystkie lakiery maja inny skład chemiczny, sa problemy z niektórymi ze nie wiążą sie dobrze z lakierem bazowym i wtedy potrafi odchodzić, lecz nigdy nie spotkałem sie z tym problemem ożywając dobrej jakości lakierów, lecz mentalność polaków jest taka " a nie da sie taniej ? " problem w tym ze materiały ( porządne ) kosztują, gdy ktoś je jednak używa to jest za drogi, jak jest tani to partacz...

    Cytuj Oryginalnie napisane przez pawel1380 Pokaż post
    netes rozumiem że kolega jest lakiernikiem.Można wymalować świetnie ale jakości fabryki nie osiągniesz.
    no tak, takiej cytryny ponownie sie nie da osiągnąć
    Ostatnio edytowany przez n0w3y_pl - 12-01-10 o 22:26

    Bylo 8L 1.9 TDI 110@170
    Bylo 8P 2.0 TDI 140@200/425
    Jest honda civic 2.2 i-ctdi 220/450
    plany - ...

  8. #38
    Stacho's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radzionków
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    20 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez n0w3y_pl Pokaż post
    no tak, takiej cytryny ponownie sie nie da osiągnąć
    A z tym to różnie bywa Oczywiście nie mówie ze zawsze bo z lakierowaniem to jak sam wiesz nie zawsze wychodzi jak by sie chciało ale jest to do osiagniecia. I czasami trzeba sie troche namęczyć zeby znalesc jakiś błąd na lakierowanym elemencie.

  9. #39
    n0w3y_pl's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Westbury
    Auto
    HOOONDA
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    14 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    to byl akurat zart, ze tak zle lakieru sie ponownie nie da wylac

    ostatnio malowalem swoje auto, nie spieszylem sie, zajelo mi to caly dzien ( sama zabawa w kabinie ) dopiero co byly wymienione wszystkie filtry i umyta kabina, na aucie nie ma grama syfu a dzieki temu ze uzywalem wg mojej opini najlepszego lakieru jakie to mozliwe auto jest wylane idealnie, delikatra cytrynka, duzo mniejsza niz fabryczna, lecz tak sie niestety maluje jak malujesz do siebie, no chyba ze klient jest gotó zaplacic odpowiednie pieniadze za odpowiednia robote.

    Bylo 8L 1.9 TDI 110@170
    Bylo 8P 2.0 TDI 140@200/425
    Jest honda civic 2.2 i-ctdi 220/450
    plany - ...

  10. #40
    yellowBee's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Wałbrzych
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Yyyy dobra Panowie ale dalej nie uzyskałam odpowiedzi na moje pytania....

Strona 4 z 7 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •