Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 33

Temat: powietrze ucieka z koła(syczenie z opony)

  1. #1
    Michas's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM
    Pomógł
    raz

    Domyślny powietrze ucieka z koła(syczenie z opony)

    Mam mały, duży problem. Od jakiegoś czasu jezdże na felgach 17. Niestety już 3 razy uchodziło mi powietrze z przednich kół, dwa razy w jednym i raz w drugim. No i oczywiscie kosztowało mnie to juz 40zł (ściągnięcie, sprawdzenie, wyważenie i ponowne założenie no i teraz prawdopodobnie bede musial kolejny raz jechac na sprawdzenie i znowu 20 zł w plecy,nie liczac juz straconego czasu) Zastanawiam się co moze być przyczyną... oczywiście wszystko od tych dziur na naszych drogach no i twarde zawieszenie i niski profil opon robi swoje... Ale chodzi mi po głowie myśl o krzywych felgach ,ale mam nadzieje ze to nie to.

    Problem sie pojawia jak wjade w jakas dziure, niby jest ok, ale potem po kilku dniach okazuje sie ze powietrza w kole jest dużooo za mało. Ciśnienie zamiast 2,1 spada czasami do 0,5 nawet po jednej nocy. Jak pojechalem do wulkanizatora, to tylko sciagneli, przemyli, sprawdzili jest wszystko ok, wywazaja i zakladaja no i oczywiscie powietrze nie schodzi. ale jak tylko pojezdze troche po NH , to zaraz zaliczam jakies dziursko i sytuacja sie powtarza . tak jak pisalem, to juz 3 raz... jak tak dalej pojdzie to chyba spowrotem przesiade sie na 15

    Co może być przyczyną uchodzenia ?? i gdzie albo jak mogę sprawdzić czy felgi są proste ?? czy jest mi w stanie sprawdzić to wulkanizator, czy musze gdzieś jechać do firmy zajmujaca się prostowaniem felg ??
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 12-04-18 o 18:47

  2. #2
    (A)rturo's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bełchatów
    Auto
    E63s W212
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    97 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    a dziury nie ma tak?
    moze opona zle przykleja sie do felgi?
    Było: A3 8l, S3 8l, Evo IX, Evo X; F10; A6 c7 3.0bTDI 380KM@770NM; W212 E63s 700KM@1000NM
    Obecnie: S1000XR | A4 Allroad 8W9 | Jeep WJ 4,7 V8 | Fiat 126p 1982 | -> soon...

  3. #3
    Michas's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    nie no dziur nie ma.... jakiś czas temu najpierw z jednego, potem z drugiego koła uszło powietrze, no to jeździłem do wulkanizatora. ściągnęli , posprawdzali, wyważyli i było wszystko ok, żadnych dziur nie było. Potem chwile jeździłem, autko stało i nic złego się nie działo. Ale pod koniec tygodnia , jak montowałem głośniki zauważyłem że powietrza mam mniej w jednym z kół było coś około 1.5 . Pomyslałem że może się opona jakoś przestawiła więc może jak troche pojezdze to "wskoczy" i bedzie lepiej, ale niestety jak napompowałem wieczorkiem do 2.1 to rano miałem już 0.5 .

  4. #4
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    nie wiem moze to glupie, a "wentylki" trzymaja ??
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  5. #5
    asmo666's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Z GRUBEJ RURY
    Auto
    Nysa SR20DET
    Model
    S3 8P
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez mimuszek
    nie wiem moze to glupie, a "wentylki" trzymaja ??
    wlasnie nie glupie a bardzo prawdopodobne bo ja mialem podobnie - jak walniesz w dziure opona sie ugina i robi sie na chwilke wieksze cisnienie i moze wtedy wentyle Ci puszczaja
    tak zwykle jest jak wentylek jest stary
    www.nissantech.pl

    gdy dał gazu to wał urwoł, bo pod maską było TURBO!!

  6. #6
    Michas's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    wentylki są nowiutkie i raczej trzymają (były dokręcane przy zakładaniu)...sytuacja jest trochę dziwna... bo auto chwile stalo, kilka dni i powietrza zeszło z 2.1 do 1.5 ... ale jak dopompowałem do 2.1 i pojezdziłem troche (miałem nadzieję że moze coś przeskoczyło i jak podjade kilka metrów przód , tyl to się ustabilizuje i będzie ok) to w ciągu jednej nocy praktycznie kilku godzin z 2.1 zeszło do 0.5 ...

  7. #7
    MarekB's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi & VW
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    34 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    wez inna felge (zapas) i sprawdz opone, jeżeli będzie schodzic to sprawdz czy opona nie ma już swoich lat, może jest już lekko "spróchniała" i puszcza
    Odkupię wolny czas, info na PW
    Cześci do Audi i nie tylko

  8. #8
    Michas's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    po pierwsze zapasu nie mam, a jakbym miał to napewno nie byłaby to 17 , po drugie to opony są z 2004 albo 2005 roku tak że napewno nie sa spruchniałe ... audi to nie polonez żeby jezdzić na 10 letnich oponach

  9. #9
    e-mako's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Raciąż
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Michas, musisz zdjąć oponę i niech Ci ją jeszcze raz założą. Smarują felgę taką pastą i ona wtedy bardzo dobrze przylega. Zalecane jest nawet profilaktycznie zdejmować i zakładać oponę raz do roku. Przy okazji Ci ją również wyważą. Parę groszy Ci pęknie, ale problem ustąpi. Jakbyś miał stalowe felgi to przyczyną mogłaby być pęknięta felga. Ale masz alusy więc ta opcja odpada.

  10. #10
    larius's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    The Revenant
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    20 razy

    Domyślny

    e-mako
    Cytuj Oryginalnie napisane przez Michas
    No i oczywiscie kosztowało mnie to juz 40zł (ściągnięcie, sprawdzenie, wyważenie i ponowne założenie no i teraz prawdopodobnie bede musial kolejny raz jechac na sprawdzenie i znowu 20 zł w plecy,
    Chyba tego już próbował...

    Ja bym stawiał na wspomniane wentylki, to sie bardzo rzadko wymienia i może być przyczyną. Albo nawet nie są uszkodzone, a rozkręcone/poluzowane - powinieneś mieć w zakrętce wentyla taki kluczyk do ich dokręcania
    Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig. After a few hours, you realize that he likes it.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •