Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 33

Temat: powietrze ucieka z koła(syczenie z opony)

  1. #11
    uczeszsie's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    peżo
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    u mnie jest podobna opcja , jak auto stoi dluzej niz tydzien to powoli powietrze schodzi. Jak jest codziennie eksploatowane to nie ma takich opcji

  2. #12
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    z nikąd
    Auto
    nie istotne
    Silnik
    inny

    Domyślny

    ja miałem taką sytuacje w Hondzie. Flegi były 215/40/16. Jedna felga z tyłu była delikatnie przykrzywiona od strony wewnętrznej. Było dokładnie tak jak piszesz - nabijałem do 2,0-2,1 (czy jakoś tak) a po jakimś czasie spadało do 0,6 i od znowu trzeba było dobijać.
    Ja bym stawiał właśnie na krzywą felge, bo dziure by Ci wyłapali raczej, z wentylkami to samo.

    a sprawdzić u wulkanizatora teoretycznie możesz. Wystarczy na wyważarke wsadzić koło, włączyć i przyglądać sie uważnie (wewnętrznej części). Tyle że to łopatologiczny sposób troche, ale jak jest krzywa to powinieneś wyłapać/zauważyć

  3. #13

    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Piaseczno
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Wydaje mi sie ze przy wywazaniu byloby widac ze felga jest krzywa. Ja tak mialem, nawet nie wywazali tylko odrazu powiedzieli zeby prostowac. Jednak jesli by sie okazalo ze krzywa felga - to cena 100 zl za sztuke 17'

  4. #14
    e-mako's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Raciąż
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Michas
    wentylki są nowiutkie i raczej trzymają (były dokręcane przy zakładaniu)...sytuacja jest trochę dziwna... bo auto chwile stalo, kilka dni i powietrza zeszło z 2.1 do 1.5 ... ale jak dopompowałem do 2.1 i pojezdziłem troche (miałem nadzieję że moze coś przeskoczyło i jak podjade kilka metrów przód , tyl to się ustabilizuje i będzie ok) to w ciągu jednej nocy praktycznie kilku godzin z 2.1 zeszło do 0.5 ...
    Ale od wpadnięcia w dziurę na drodze wentylki i w dodatku nowe? ?
    Tu coś musi być z felgami Może mają jakieś mikropęknięcie To nie jest normalne Ale wymienić wentylki można przecież nie są drogie

  5. #15
    Michas's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    wentylki są nowiutkie, wymieniane przy zakładaniu (zresztą robię to przy każdej zmianie opon), dokręcone, opony były przed założeniem smarowane....

    wydaję mi się że gdyby felga była krzywa to wulkanizator zauważył by że coś jest nie tak i na pewno mnie o tym poinformował. w końcu dwa razy juz byłem, ściągali opone, czyścili felge, sprawdzali od wewnątrz opone , smarowali tym specjalnym preparatem opone i zakładali na felge, sprawdzali gdzie ucieka powietrze... z tego co sobie przypominam to powietrze uciekało blisko rantu .. ale po całej operacji zakładania i wyważania, problem znikał... pojawiał się po najechaniu na jakąś dziurę...

    bede musiał podjechać znowu, bo wlasnie patrzyłem na koło i znowu powietrza mało ... nic mi innego nie pozostaje jak poproszenie wulkanizatora o bardzo dokladne sprawdzenie felgi i opony... może on w końcu dojdzie co może być przyczyną uchodzenia powietrza

  6. #16
    (A)rturo's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bełchatów
    Auto
    E63s W212
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    97 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Michas, zmien wulkanizatora i pewnie to pomoze
    Było: A3 8l, S3 8l, Evo IX, Evo X; F10; A6 c7 3.0bTDI 380KM@770NM; W212 E63s 700KM@1000NM
    Obecnie: S1000XR | A4 Allroad 8W9 | Jeep WJ 4,7 V8 | Fiat 126p 1982 | -> soon...

  7. #17
    mucka38's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zakopane-Myszków
    Auto
    -było :( Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Opony czasem sa wadliwe , nawet nowe . Jesli felgi sa proste , wentylki trzymaja , to musi byc uszkodzenie na gumie , musisz sprawdzic naprawde dokładnie opony .
    Zachucały góry
    Zasumiały lasy
    Ka sie zapodziały starodowne casy

  8. #18
    Coolfon's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wolbrom/Kraków/Katowice
    Auto
    Audi A3 ABT
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Ja miałem identyczną sytuację. Schodziło mi powietrze non stop. Okazało się że po wewnętrznej stronie felgi na rancie uciekało. Gość psikał jakąś pianą i zauważył. Przesmarowali jakimś czarnym lepikiem (nie wiem co to było) i spokój.
    Srebrny pocisk ...



  9. #19
    Michas's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    ok dzięki, czyli każe im wiecej tego smaru dać może to pomoże.... co do wulkanizatora to po naprawie było ok, przez dluzszy czas.... aż do momentu jak wjechałem w kolejne dziursko ... historia niestety lubi się powtarzać

  10. #20

    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    AUDI A3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 BVZ

    Domyślny Uszkodzenie opony - prośba o ocenę

    Witam, powoli przymierzam się do zmiany opon na zimówki. Nie podoba mi się jednak to co zauważyłem na jednej z nich, prawdopodobnie doszło do uszkodzenia podczas zmiany na letnie ( jestem pewien że wcześniej tego nie było). Została naderwana stopka, drutówka jest cała ale nie wiem czy ta opona nadaje się do dalszej eksploatacji... Co o tym sądzicie, śmigalibyście na takiej?

    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...4a36d6b98.html
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...301ece6c5.html
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...0ba883663.html
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...431fc538f.html
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 28-04-16 o 21:06

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •