Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 31 do 40 z 41

Temat: Szarpanie przy nagłym dodawaniu i odejmowaniu gazu

  1. #31

    Data dołączenia
    Aug 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Toruń
    Auto
    Audi A3 8L
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Witam klubowiczów. Zgodnie z zaleceniami moderator klamamoto, kontynuuje temat i proszę o pomoc.

    Sprawa wygląda następująca: Od pewnego czasu ( ~5 miesiący ) zauważyłem szarpnięcia ( pojedyncze ) podczas puszczania gazu, dodawania gazu. Dzieje się tak tylko przy gwałtowniejszym operowaniu gazem. Dodatkowo obroty nagle spadają o jakieś 50 - 100. Jak lekko i powoli nim operuje to wszystko jest ok. Pierwsze co przyszło na myśl mechanikowi to poduszka skrzyni. I została ona wymieniona na nową, ale problem pozostał.

    Problem dokładnie można zauważyć na filmiku ( nie moje autorstwo )



    W zawieszeniu nie ma luzów, autko normalnie przyspiesza. Na postoju nic nie stuka, nie szarpie. Pozostałe poduszki silnika wg mechaniką są ok.
    Ostatnio edytowany przez kawa1989 - 23-04-16 o 17:11 Powód: Aktualizaja opisu

  2. #32

    Data dołączenia
    Jun 2016
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Fiesta
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kawa1989 Pokaż post
    Witam klubowiczów. Zgodnie z zaleceniami moderator klamamoto, kontynuuje temat i proszę o pomoc.

    Sprawa wygląda następująca: Od pewnego czasu ( ~5 miesiący ) zauważyłem szarpnięcia ( pojedyncze ) podczas puszczania gazu, dodawania gazu. Dzieje się tak tylko przy gwałtowniejszym operowaniu gazem. Dodatkowo obroty nagle spadają o jakieś 50 - 100. Jak lekko i powoli nim operuje to wszystko jest ok. Pierwsze co przyszło na myśl mechanikowi to poduszka skrzyni. I została ona wymieniona na nową, ale problem pozostał.

    Problem dokładnie można zauważyć na filmiku ( nie moje autorstwo )

    nie cytuje się całego posta bo nie ma takiej potrzeby, zasada jest taka sama na wszystkich forach
    odpowiada się stosując cytowanie selektywne bez zdjęć i filmów


    W zawieszeniu nie ma luzów, autko normalnie przyspiesza. Na postoju nic nie stuka, nie szarpie. Pozostałe poduszki silnika wg mechaniką są ok.

    Witam. Co prawda jestem właścicielem innego auta ale mam identyczne objawy i już nie mam siły co może być tego przyczyną. Czy twój problem został rozwiązany? Jeśli tak to co było powodem takich objawów?
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 22-06-16 o 14:13

  3. #33
    wodzio12321's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wodzisław Śląski
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam, również mam taki problem jak na filmiku. Przypuszczam że mogą to być zużyte przeguby wewnetrzne, mam krzyżaki, jak poruszam przegubem to czuc luz. Może ktoś potwierdzić moje przypuszczenia ?

  4. #34

    Data dołączenia
    Oct 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Działoszyn
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    W 1.6 miałem podobną sytuacje z szarpaniem (przy otwarciu przepustnicy jednorazowe szarpnięcie, a przy puszczaniu kilka gwałtownych szarpnięć na niższych biegach, na wyższych jedno wyczuwalne) i właściwie to się okazało, że przepływomierz był niepodłączony

  5. #35

    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kalisz
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    19 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    U mnie identyczny problem jak u kawa1989. Jeszcze niedawno po swapie silnika z 1.8 na 1.8T tego nie było co bardzo mnie pozytywnie zaskoczyło gdyż na starym silniku myślałem, że to normalny objaw. Postaram się wymienić poduszkę skrzyni. Łapa pod silnikiem wydaje się OK. Obawiam się, że może to być problem gdzie indziej, np przeguby czy też coś w skrzyni. Dwumas wymieniałem na nowy Sachsa więc to odpada... Komuś udało się zdiagnozować podobny problem?

  6. #36
    Muzone's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Toruń
    Auto
    Audi A3 8L
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF

    Domyślny

    A no to ja też aż się dopiszę, bo jest zupełnie to samo. 8L 1.6 silnik, dodam gazu czy puszczę gaz to jest taki efekt jakbym strzelał ze sprzęgła, zaczyna to troszkę już denerwować, zastanawiałem się nad poduchą od skrzyni, ale wygląda na sprawną, a szkoda wywalać 60 złotych skoro i część jest dobra.

  7. #37

    Data dołączenia
    Mar 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pińczów
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Ja od nie dawna też mam podobny problem, pojedyńcze szarpnięcie przy dodawaniu gazu i 2-3 szarpnięcia przy odjęciu na niższych biegach bardziej odczuwalne. Na zimnym silniku szarpnięcia nie występują. Problem ten zaczął się po pokonaniu trasy 1000km. W Niemczech zatankowałem benzynę z oznaczeniem E10 które jest biopaliwem. Jakiś czas temu dolałem zwykłej 95, ale problem pozostał. Na VAG-u miałem błąd 00561 ze zbyt bogatą mieszanką, ale go skasowałem i od tamtego momentu nie ma błędów (3 tygodnie temu). Czyściłem przepustnicę i ją adaptowałem, dałem nowy filtr powietrza. Spalanie na biegu jałowym na ciepłym silniku jest na poziomie 0,8 l/h, na razie nie mam gdzie zrobić logów dynamicznych,ale jak będę miał okazję to je wykonam. Wydaję mi się, że to sonda lambda mi świruje, ale to tylko moje domysły, nie wiem czy padająca turbina lub niedrożna odma mogą dawać takie objawy. Mój silnik to 1.8t AGU.

  8. #38

    Data dołączenia
    Apr 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gliwice
    Auto
    Audi A3 8L
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8 APG
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Czy komuś udało się rozwiązać opisywany problem szarpania? Pytam ponieważ spotkałem się z tym samymi szukam jakiś podpowiedzi...

  9. #39
    Slawek189's Avatar
    Data dołączenia
    May 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Toruń
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Ktoś się uporał z problemem?

  10. #40

    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kalisz
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    19 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Nie mam ochoty wymieniać połowy auta, ale wg mnie mogą to być przeguby wewnętrzne albo zewnętrzne (luzy na półosiach), któraś z poduszek pod silnikiem bądź jakiś luz w skrzyni...

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •