Strona 19 z 20 PierwszyPierwszy ... 917181920 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 181 do 190 z 196

Temat: [8P] Coś zamiast RNS-E/ BNS 2 din

  1. #181

    Data dołączenia
    Sep 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CBAB
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    17 razy

    Domyślny

    Panowie, czym jako alternatywę rnse warto się na dzień dzisiejszy zainteresować ?
    Pewnie coś z androidem ? Co możecie polecić ?

    Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

  2. #182
    acinr_PL's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZST
    Auto
    Limousyne quattro stronic 2015
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CUNA (184 KM)
    Pomógł
    205 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Tylko dopowiem, że jeśli chcesz uzyskać dobrą jakość dźwięku to nie polecam żadnego radia na androidzie.

  3. #183

    Data dołączenia
    Sep 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CBAB
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    17 razy

    Domyślny

    Dzięki za wskazówkę 🙂

    Czy posiada ktoś może to radio ?
    Erisin ES7947A
    Może ktoś coś powiedzieć na temat tego radia ?
    Ostatnio edytowany przez Caporeira - 09-08-19 o 21:11

  4. #184

    Data dołączenia
    Nov 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)

    Domyślny Poszukiwana kierownica 2PF lub inna podobna

    Witam
    Chciałbym coś zmienić w aucie i padło na kierownicę, może być bez multifunkcji bo i tak takowej teraz nie posiadam, szukałem czytałem i dowiedziałem się tyle że to czego szukam ma oznaczenie 2PF.
    Taką informację znalazłem na tym forum pod tym linkiem : https://www.a3-club.net/forum/showth...id=2&styleid=5
    problem w tym że nie mogę nigdzie takiej znaleźć, jeśli już to ceny np. na allegro zaczynają się od 1800 zł. a chciałbym do 1 tys zł coś zrobić, jeśli nie kierownica poniewaz będzie to za duży wydatek to może radio ? obecnie na aliexpress jest oferta radia które ma 4gb ramu i 64 rom'u co wydaje mi się ze powinnoś śmigać nie zależnie od procesora ( wykorzystywał bym głównie do spotify, okazjonalnie do google mapsów ) proszę o poradę i wyrozumiałość to mój pierwszy post tutaj i ogólnie gdziekolwiek

  5. #185

    Data dołączenia
    Jun 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    mazowsze
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.4T CAXC

    Domyślny

    Witam,

    Postanowiłem wymienić Audi Concert w swojej niuni na radio z Androidem. Radyjko 7" PX6 4/64GB. Sporo czasu spędziłem na typowaniu odpowiedniego modelu (końcówka mocy, odbiornik radiowy itp). Dzisiaj, po 2 tygodniach, dopieściłem wszystko do końca. Nie do końca wiem od czego zacząć. Na początku byłem negatywnie nastawiony i chciałem zwrócić sprzęt ale w miarę upływu czasu i eliminacji niedogodnień efekt końcowy jest zadowalający. Nawet bardzo.

    @acinr_PL: jakość dzwięku zdecydowanie lepsza niż fabryczne radio.

    Początkowe problemy:
    - zakłócenia w głośnikach - okazało się, że z WiFi
    - słaby dzwięk w tylnych głośnikach i dominacja przednich nie do zmiany.
    - ogólnie interfejs Android. Ograniczenia systemowe, 4 zdefiniowane ekrany "startowe", itp, itp.

    "maj frend" niezbyt pomocny z uwagi na barierę językową (eng) i wziąłem sprawy w swoje ręce..

    Jak sobie poradziłem:
    - zakłócenia - ten model nie ma zewnętrznego konektora do anteny WiFi - jest tylko przewód 10cm wychodzący z kostki radia bezpośrednio tuż obok drugiego od BlueTooth (antena też) dlatego aby nie tracić gwarancji sztucznie ograniczyłem emitowane pole elektromagnetyczne poprzez owinięcie przewodu kilkukrotnie folią luminiową. Zapewne na płycie głównej radia dało by się dolutować konektor do anteny ale jak wspominałem nie chciałem tracić gwarancji. Zasięg WiFi i tak jest mało istotny ponieważ - o tym póżniej..
    - tylne głośniki. Tutaj, jak wyczytałem w sieci, są dwa problemy - instalacja BOSE albo non-BOSE. W A3 sterowanie dzwiękiem z tyłu odbywa się porzez wysterowanie wzmacniacza w instalacjach non-BOSE. Dzwięk na przód jest standardowo tylko z radia głównego wzmocniony. W instalacjach BOSE dzwięk jest wysterowywany ze wzmacniacza na przód i tył. Teraz co zrobić aby odzyskać kontrolę nad tyłem? Trzebe zmienić metodę podłączenia i zastosować konwerter High/Low RCA. Polega to na tym, że sterowanie z radia (RR+, RR-, RL+, RL-) dać na wejście konwertera a wyjście konwertera dać już standardowo na RR+, RR-, RL+, RL- w kostce auta - wejście wzmacniacza tylnego z subwoofer'em. I nagle magia - wszystko działa - fader itp. !
    - interfejs - tutaj konieczny jest wybór tzw car launcher" - ja wybrałem Agama Car Launcher.


    Wracając do WiFi. Ten "Head Unit" nie ma wbudowanego modemu 4G. Obsługa internetu jest konieczna jeśli chcemy słuchać np muzyki z neta. Można to zrealizować na kilka sposobów za pomocą WiFi oczywiście.
    1. uruchomić HotSpot w telefonie i za każdym razem radio się połączy i będzie sieć
    2. zakupić dodatkowy modem 4G na kartę SIM.

    Wszystko to i tak będzie w obrębie auta dlatego też zasięg WiFi nie jest istotny (to w kontekście izolacji anteny)

    Ja postanowiłem zrealizować punkt 2 ponieważ mam wolną kartę SIM. I tutaj UWAGA! Konieczne jest dokupienie modemu z WiFi od razu na pokładzie. Tak. "maj frendy" dokładnie o tym nie informują ale radio obsługuje 4G LTE tylko "dając" zasilanie na USB do zewnętrznego modemu z WiFi i właśnie w ten sposób jest realizowana łączność radyjka z internetami. Czekam na przesyłkę a na razie pkt1.


    Do radia dostałem też kamerkę cofania i właśnie udało mi się to zamontować. Roboty z tym co nie miara była ale warto bo radyjko przy wstecznym automatycznie włącza podgląd.

    Co jeszcze planuję? - podłączenie moduły TPMS (czujniki w kołach - wewnętrzne) i integrację z radyjkiem . Jestem na etapie wyboru i zamawiania..

    Na koniec - sterowanie z kierownicy też działa (moduł dekodera CAN bus jest)



    Jak macie jakieś pytania to z chęcią opowiem o mojej przygodzie.

  6. #186
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez amatorek Pokaż post
    Co jeszcze planuję? - podłączenie moduły TPMS (czujniki w kołach - wewnętrzne) i integrację z radyjkiem
    przeciez w a3 ( poza sporadycznymi amerykancami 8P ,czytaj " bialy kruk " )jak i innych PQ35 ( golf 5 platform ) wszystko oparte jest o uklad ABS , nie ma zadnego osobnego modulu i zadnych czujnikow..
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  7. #187

    Data dołączenia
    Jun 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    mazowsze
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.4T CAXC

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Miro Pokaż post
    przeciez w a3 ( poza sporadycznymi amerykancami 8P ,czytaj " bialy kruk " )jak i innych PQ35 ( golf 5 platform ) wszystko oparte jest o uklad ABS , nie ma zadnego osobnego modulu i zadnych czujnikow..

    To jest taki zestaw czujników montowanych w feldze a moduł to odbiornik na częstotliwość 433MHz, który się podpina po USB do radyjka i wówczas aplikacja TPMS na Android wizualizuje dane z opon. Jest ciśnienie i temperatura w oponie. Są jeszcze czujniki zewnętrzne - nakręcane na zaworek ale zewnątrz. (na znanym chińskim portalu TPMS proponuję wpisać )

  8. #188
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    nie musisz mi nic proponowac

    teraz rozumiem, myslalem ze chcesz wykorzystac fabryczny modul TPMS i czujniki na felgach ktorych po prostu w a3 fizycznie nie ma
    a sa np w a4 ,

    tyle.
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  9. #189

    Data dołączenia
    Jun 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    mazowsze
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.4T CAXC

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Miro Pokaż post
    nie musisz mi nic proponowac

    teraz rozumiem, myslalem ze chcesz wykorzystac fabryczny modul TPMS i czujniki na felgach ktorych po prostu w a3 fizycznie nie ma
    a sa np w a4 ,

    tyle.
    spokojnie - nie obraź się proszę; niezbyt dokładnie się wyraziłem z tym modułem na samym początku. Nie mam pojęcia o fabrycznych zestawach i nawet bym się nie zdziwił jakby były. Nie znam się na tym. Odkrywam wszystko na nowo

    - - - Aktualizacja postu - - -

    aa i jeszcze jedna rada - jak ktoś zamierza kupić modem 4G to proszę uważać na zakresy obsługiwanych częstotliwości. Najlepiej wybrać taki, który ma ich najwięcej - w szczególności B20. Można się zdziwić jak zasięg będzie kiepski bo modem nie obsługuje danego zakresu.

  10. #190

    Data dołączenia
    Apr 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CFFB

    Domyślny

    Chciałbym zakupić radio z Chin na androidzie.

    Jakie są Wasze opinie ??

    Warto się w to pchać?

Strona 19 z 20 PierwszyPierwszy ... 917181920 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •