Strona 8 z 10 PierwszyPierwszy ... 678910 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 71 do 80 z 91

Temat: Kierownica multifunkcyjna

  1. #71

    Data dołączenia
    Dec 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Stargard
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Cześć, wiem że temat odkopany ale mam jedno pytanie, mianowicie, zakładając że już podłączyłem multifunkcje do sterownika a sterownik do wtyczki i mam gołe przewody które mam puścić w stronę radia? Dobrze rozumuję? Jeśli tak to jak to podlaczyc do modułu sterowania niefabrycznym radiem. Mam w głowie zarys jak to wygląda ale to jest dla mnie nie jasne

  2. #72

    Data dołączenia
    Mar 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi A3 8L 02r. 1.6 102KM
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam wszystkich. Chciałbym zamontować u Siebie w A3 8L 2002r. kierownicę multifunkcyjną, lecz jestem trochę zielony w tym temacie, lecz z tego co mi się zdaje temat założenia multifunkcji jest podobny w A6 C5 i trochę informacji znalazłem. Dokładniej, co mi potrzeba do podłączenia multifunkcji jeśli jej fabrycznie nie mam? Wiem tyle że posiadam taśmę kierownicy o numerach 1J0 959 654 AC lecz nie wiem czy nie trzeba jej wymienić na taką z końcówką "M: lub "AG?". Na pewno do wymiany kierownica na taką z multifunkcją, ale czy musi być taka tylko z A3 8L czy np. może być wyglądowo taka sama z A6 C5 albo A4 B6? Pytam bo jest tańsza na aukcjach, no ale jeśli nie to zakupię taką od A3 8L. I co jeszcze dodatkowo potrzeba, jakie kable albo przekaźniki? Prosiłbym o nakierowanie.

  3. #73
    renegat207's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lipiny LBN
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    66 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Masz wszystko na 6 str https://www.a3-club.net/forum/showth...unkcyjna/page6.
    Potrzebujesz kierownicę ze sterownikiem w środku dodatkowo przekaźnik/sterownik po CAN i wtyczki (instalację). Taśmy nie musisz zmieniać jeśli masz ESP.

  4. #74

    Data dołączenia
    Mar 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi A3 8L 02r. 1.6 102KM
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam, tak jak wcześniej pytałem o multifunkcję tak teraz wszystko założyłem - kierownica poliftowa z a6 c5 z przyciskami do tipa + taśma + przekaźnik + wiązka. Wszystko podłączone, kierownica się podświetla, ściszać/podgłaszać muzykę się da, ale zmieniać utworów już nie, wtedy nie reaguje. Dodam że radio to navi BNS z A4 B7 przycięte żey pasowało do A3 8L. Dodam jeszcze że próbowałem w VAGU połączyć się z kierownicą lecz niestety nie chce się połączyć. Czym to może być spowodowane?

  5. #75
    renegat207's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lipiny LBN
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    66 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    A podłaczyleś linie k-line do sterownika multi? W sterowniku multi masz też kilka opcji kodowania i podejrzewam,że masz nie tą opcje. W navi BNS też musisz ustawić odpowiednie kodowanie.

  6. #76

    Data dołączenia
    Mar 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi A3 8L 02r. 1.6 102KM
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Ale steriwnik powinien komunikować się po canie a nie k-line. a jakie ustawić kodowanie w radiu w vagu? Bo o to Ci chodzi? Standardowo mam ustawione 0012212.

  7. #77
    renegat207's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lipiny LBN
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    66 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Komunikacja po CAN- jest od wersji 8P w 8L jest po K-line. Masz podpowiedzi w VCDS bo wszystko zależy od modelu radia/navi.
    podłącz linie CAN do sterownika multi i wtedy sprawdź kodowanie.

  8. #78

    Data dołączenia
    Mar 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi A3 8L 02r. 1.6 102KM
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Podłączyłem linie K-line od przekaźnika pinu nr. 6 do wtyczki do OBD, i w końcu nawiązało połączenie z kierownicą, udało się vagiem połączyć, tylko teraz jak to zakodować? Próbowałem już kilka nr. z internetu ale niestety za każdym razem to samo - poniżej wstawiam zdjęcia o co chodzi

    https://zapodaj.net/be502d8212649.jpg.html - Takie mam okno menu w vagu jak wejde w kierownicę
    https://zapodaj.net/4c6d38348a328.jpg.html - Tutaj jak próbuję wpisać kod
    https://zapodaj.net/df9e869dd60c2.jpg.html - Takie okno z napisami wyskakuje mi po próbie wpisania kodu
    https://zapodaj.net/15cc70cb5154f.jpg.html - Takie mam błedy radia, ale to chyba normalne bo nie mam anteny ani modułu GPS do radia ani telefonu
    Ostatnio edytowany przez dideq - 24-01-20 o 19:45

  9. #79
    renegat207's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lipiny LBN
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    66 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Podejrzewam, że za słaby kabel i program. Spróbuj vcds lite.

  10. #80

    Data dołączenia
    Mar 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi A3 8L 02r. 1.6 102KM
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Próbowałem VCDS lite wcześniej i to samo niestety, może spróbować na VCDS Release? Jest to chyba bardziej rozbudowana wersja.

Strona 8 z 10 PierwszyPierwszy ... 678910 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •