Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 11

Temat: 00470 Combination comfort Databus in Single Wir

  1. #1
    Zyzio's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa / Ryki
    Auto
    Stage4+ CS
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Pomógł
    80 razy
    Podziękował
    12 razy

    Question 00470 Combination comfort Databus in Single Wir

    Problem rozwiązany, okazało się że wilgocią podeszły kable od prawych przednich drzwi, trzeba było zdjąć osłonkę z gumki, wyciągnąć wtyczkę, osuszyć, psiuknąć płynem od zabezpieczeń styków i po zawodach, mam nadzieję że komuś przyda się cenna rada. Na przyszłość radzę zrobić to z pozostałymi wtyczkami od drzwi. Czytałem, że taki problem zdarzał się w modelach 2004-2006.

    cześć Koledzy,
    od dłuższego czasu borykam się z problemem rozładowującego się akumulatora, od jakiegoś czasu zauważyłem ze po wyciągnięciu kluczyka nie wyłącza się radio RNS [( szumią głosniki i chodzi zmieniarka ) gaśnie ekran ale słychać ze wentylator z tyłu nadal pracuje] oraz nie gaśnie trójkącik awaryjnych.
    Kiedyś jak było wszystko ok to wszystko się wygasało i przechodziło w stan uśpienia, teraz niestety jest taki problem że tego nie robi.

    Po podłączeniu komputera przez Can wywala błąd na Gateway'u:

    00470 Combination comfort Databus in Single Wire
    011 - Open Circuit
    - pełnego loga podam później bo jest u kolegi na komputerze.


    Bezpieczniki wszystkie sprawdzone, te w desce rozdzielczej z lewej strony, wszystko z nimi OK.

    Odłączyłem radio w nadziei, że coś się poprawi, ale to nie rozwiązało problemu. Trójkąt awaryjnych nadal się świeci, po 2 dobach aku jest pomimo odłączonego radia zdechnięty. Teraz na weekend będziemy coś kombinować i szukać problemu stąd piszę na forum bo być może ktoś spotkał się z podobnym problemem i może coś podpowiedzieć.

    Dodam że problem pojawił się jakoś w połowie października i od tamtego czasu jeżdzę z wyłączonym radiem i jak na dłużej auto zostawiam w garażu to zdejmuję klemę. Jest to dość męczące i na dłuższą metę tak się nie da więc trzeba owy problem rozwiązać.

    Braliśmy też pod uwagę że problem mógł powstać poprzez mycie samochodu na "karszerze", stąd mogłem coś zalać bądź jakiś element dostał wilgoci.
    W serwisie Audi / VW / Skody powiedzieli mi że problemu należy szukać "na podszybiu tu gdzie wycieraczki, bo tam znajduję się cała instalacja od Gateway'a" tak powiedział mi gość który ma jakieś pojęcie.

    Z góry serdeczne dzięki za wszelkie podpowiedzi i sugestie gdzie może tkwić problem.
    Ostatnio edytowany przez Zyzio - 06-12-10 o 14:41

  2. #2

    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dąbrowa G
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    127 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Cześć, odświeżę temat w związku z identycznym błędem w moim samochodzie, podejrzewam że coś nie tak jest z połączeniem sterownika przednich wycieraczek lub z samym sterownikiem. I stąd moja prośba aby ktoś kto posiada Vaga sprawdził jaką wartość ma w czwartym okienku (zaznaczonym) 24 bloku pomiarowego borda (09). Dzięki.


  3. #3

    Data dołączenia
    Apr 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olsztyn
    Auto
    Audi A3 8L
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny A3 8P 2009 3D błąd 00470 [19] magistrala Can

    Witam!

    Chciałem zapytać co oznacza ten błąd. W aucie był zakładany alarm seo perfect can. Ale to raczej zbieg okoliczności. Z zaobserwowanych objawów gdy wystepował błąd nie działał radiowy zegarek. Radio zglasza czasem błędy głośników basowych przednich bo tylko te są. Auto nie generuje innych błędów. Po za głośnikami w module radia ale te błędy nie powracają od razu. Natomiast 00470 w [19] powraca od razu

    Wnioskuję z przeczytanych do tej pory informacji ze to wiązki drzwi. Znajomy co montował alarm zaizolował i powiedział że kabel can był w drzwiach kierowcy cały. Reszta popękana ale zaizolował

    Wysłane z mojego SM-N915FY przy użyciu Tapatalka

  4. #4

    Data dołączenia
    Apr 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olsztyn
    Auto
    Audi A3 8L
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Olsztyniak90 Pokaż post
    Witam!

    Chciałem zapytać co oznacza ten błąd. W aucie był zakładany alarm seo perfect can. Ale to raczej zbieg okoliczności. Z zaobserwowanych objawów gdy wystepował błąd nie działał radiowy zegarek. Radio zglasza czasem błędy głośników basowych przednich bo tylko te są. Auto nie generuje innych błędów. Po za głośnikami w module radia ale te błędy nie powracają od razu. Natomiast 00470 w [19] powraca od razu

    Wnioskuję z przeczytanych do tej pory informacji ze to wiązki drzwi. Znajomy co montował alarm zaizolował i powiedział że kabel can był w drzwiach kierowcy cały. Reszta popękana ale zaizolował

    Wysłane z mojego SM-N915FY przy użyciu Tapatalka
    Przerwany kabel CAN w wiązc drzwi pasażera.

    Wysłane z mojego SM-N915FY przy użyciu Tapatalka

  5. #5

    Data dołączenia
    Feb 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    localhost
    Auto
    Audi 2009
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CBAB
    Podziękował
    raz

    Domyślny 00470 - problem z can (komfort)

    mam podobny problem

    00470 - Grupowa magistrala danych układu komfortu w jednoprzewodowym trybie pracy
    011 - Przerwa w obwodzie

    dodam że po wejściu w drzwi kierowca/pasażer bodajże kanał 3 - stan can skacze ciągle jedno/dwukanałowy
    a już tyle drzwi mają stan OK (can, dwukanałowy), próbowałem odpiąć wiązki drzwi kierowcy i sprawdzać pasażera ale nadal jest problem też skacze 1/2- wire (sytuacja odwrotna tak samo).
    moduł can też próbowałem wymienić

    drzwi kierowcy mają błąd przerwanego obwodu od podgrzewania lusterka on idzie z modułu drzwi? czy leci wiązka dalej?
    drzwi pasażera czysto.
    tył też.

    ogólnie samochód posiada aktualnie tylko te dwa błędy

    ktoś ma jakiś pomysł?
    schemat instalacji can?
    Ostatnio edytowany przez ali_akcza - 04-05-19 o 15:00

  6. #6
    pinius4's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Namysłów
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.8 TFSI - BYT

    Domyślny

    ktos poradzil sobie z tym bledem?

  7. #7

    Data dołączenia
    Nov 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Koło
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BLS

    Domyślny

    Mam identyczny problem i nie mam pojecia skąd ten błąd(powraca natychmiast po skasowaniu)kable w przelotce do drzwi są ok bo sprawdzałem auto Audi a3 8p sporback 2009

  8. #8

    Data dołączenia
    Oct 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    podkarpacie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CFFB

    Domyślny 00470 - Combination comfort Databus in Single Wire: Open Circuit

    Ja właśnie jestem po usunięciu tego problemu. U mnie też błąd pojawiał się zaraz po jego usunięciu. Sprawdzałem status połączenia w każdych drzwiach i we wszystkich zmieniał się w kółko 1/2-wire. Sprawdziłem przednie i połączenia są ok, korozji brak, sprawdziłem tył i okazało się że w lewych było ok ale w prawych pin od CAN był zagięty i nie było połączenia (poprzedni właściciel podłączał dodatkowy wzmacniacz i musiał wygiąć pin podczas składania - nie wiem jak on to zrobił ale jak widać - można). Przewody od CAN to pomarańczowy / zielony i pomarańczowy / brązowy.
    Tak czy inaczej, wszystkie piny w kostkach potraktowałem "kontaktem" do styków.

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Zyzio Pokaż post
    Problem rozwiązany, okazało się że wilgocią podeszły kable od prawych przednich drzwi, trzeba było zdjąć osłonkę z gumki, wyciągnąć wtyczkę, osuszyć, psiuknąć płynem od zabezpieczeń styków i po zawodach, mam nadzieję że komuś przyda się cenna rada. Na przyszłość radzę zrobić to z pozostałymi wtyczkami od drzwi. Czytałem, że taki problem zdarzał się w modelach 2004-2006.
    Potwierdzam, najlepiej sprawdzić i przeczyścić wszystkie połączenia od razu i mamy spokój
    Ostatnio edytowany przez markus2 - 02-08-19 o 20:19 Powód: dodanie kolorów przewodów CAN

  9. #9

    Data dołączenia
    Feb 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny a3 8p Błąd po wymianie gateway

    witam
    Miałem gateway z końcówką D założyłem pdc polift i nie widziało modułu 10 wiec zakupiłem gateway 7N0907530J i teraz mam błąd stabilizatora napięcia moduł 61 jest możliwość wyłączenia go? Nawet jak usunę do z listy gateway błąd dalej się pokazuje. istnieje możliwość wyłączenia tego kodowaniem ? mam 2 błędy w regulatorze i gateway




  10. #10
    Dudes's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Częstochowa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cześć Wam,
    dzisiaj zmieniałem wiązkę w drzwiach kierowcy. Cały czas, palił mi się tytułowy błąd. Wszystko na nowo zlutowane, nowa kostka, a problemy stare. Po mimo zmiany wiązki, błąd nie zniknął. Sprawdziłem resztę drzwi, kable wyglądają na całe. Zauważyłem, że jak odpinałem wiązkę kierowcy od kostki, to w VCDSie w blokach 130, pokazuje tryb dwużyłowy. Jak od razu wpinałem wtyczkę kierowcy, tryb zmieniał się na jednożyłowy.

    Gdzie szukać problemu, skoro założyłem nową wiązkę? Przed montażem, popsikałem ją kontaktem, ale to nic nie dało.
    Daily : 2007 A3 2.0 TDI 200/437 DSG S3 bodykit
    Projekt : 1986 Volvo 740 2.0Turbo PB/LPG ---> na sprzedaż, info PW

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •