Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 26

Temat: Awaryjne blokowanie drzwi - brak możliowości otwarcia drzwi z zewnątrz i wewnątrz

  1. #1

    Data dołączenia
    Oct 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    eire
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.6 BGU
    Pomógł
    raz

    Domyślny Awaryjne blokowanie drzwi - brak możliowości otwarcia drzwi z zewnątrz i wewnątrz

    Witam.
    W czołowej części drzwi (przednie i tylne) znajduje się (widoczne dopiero po otwarciu drzwi) blokada zamka.


    W moim przypadku ta blokada działa chyba cały czas. Nie ważne czy będę włączał czy wyłączał tę blokadę,to nie mogę otworzyć drzwi z zewnątrz ani z wewnątrz. Dopiero po pociągnięciu klamki z wewnątrz, jestem w stanie otworzyć drzwi z zewnątrz. Sytuacja powtarza się, gdy zamknę z pilota zamki i ponownie je otworzę. Centralny zamek działa. Jakby nie działał, to w ogóle nie mógł bym tych drzwi otworzyć, tak jak opisałem wyżej, tzn. dopiero po pociągnięciu klamki z wewnątrz (wtedy drzwi też się nie otwierają) mogę otworzyć drzwi z zewnątrz. Dodam jeszcze, że nie ma żadnych informacji na desce rozdzielczej o nie zamkniętych drzwiach czy coś takiego, żadnych błędów nie pokazuje.
    Ściągałem osłonę z drzwi i nie zauważyłem, żeby jakieś mechaniczne elementy były uszkodzone. Wydaje mi się, że to może być coś nie tak z tą funkcją blokady zamka, bo jak sprawdzałem tą funkcję na drzwiach z drugiej strony to działa bez zarzutu.

    Macie jakieś pomysły? Czy można to samemu naprawić, czy trzeba wymieniać cały zamek? Może ktoś już się spotkał z tym problemem i może ktoś ma jakieś doświadczenie z tym związane?
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 03-07-15 o 02:42

  2. #2
    kuebk's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Berlin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    143 razy
    Podziękował
    32 razy

    Domyślny

    Za pierwszy pociagnieciem klamki powinno odryglowac drzwi, za drugim powinny sie normalnie otwierac od wewnatrz.
    Da rade to przekodowac ale musisz miec kabel.

  3. #3

    Data dołączenia
    Oct 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    eire
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.6 BGU
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kuebk Pokaż post
    Za pierwszy pociagnieciem klamki powinno odryglowac drzwi, za drugim powinny sie normalnie otwierac od wewnatrz.
    Da rade to przekodowac ale musisz miec kabel.
    Nie da rady, właśnie to sprawdziłem i dalej to samo. Od wewnątrz nie da się otworzyć drzwi, nie ważne ile razy bym szarpał za klamkę. Martwi mnie to trochę, bo w razie jakiegoś wypadku (odpukać) pasażer by miał problemy z wydostaniem się.

    Druga sprawa, jak teraz go otworzyłem z pilota by sprawdzić Twój sposób kuebk, chciałem dostać się do wewnątrz od drugiej strony, to nie mogłem otworzyć drzwi, dopiero po zamknięciu i otwarciu wszystkich zamków z pilota dało się je otworzyć... teraz mnie zastanawia czy coś nie sknociłem z drugimi drzwiami, wtedy jak sprawdzałem jak działa to awaryjne blokowanie zamka.

    Dodam jeszcze, że to są oba tylne drzwi.

    Macie jakieś sugestie? Bo to naprawdę jest dziwne.

  4. #4
    Golem1's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    253 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez risto Pokaż post
    Dodam jeszcze, że to są oba tylne drzwi.
    A ty czasem nie przekręcasz blokady przed dziećmi i wtedy od środka nie otworzysz drzwi dopiero od zewnątrz (to jest tak jakby ci centralne ryglowanie padło)

  5. #5

    Data dołączenia
    Oct 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    eire
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.6 BGU
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Golem1 Pokaż post
    A ty czasem nie przekręcasz blokady przed dziećmi i wtedy od środka nie otworzysz drzwi dopiero od zewnątrz (to jest tak jakby ci centralne ryglowanie padło)
    Nie, Golem1. Wiem, że jest też druga blokada - ta przed dziećmi. I jej nie przekręcałem. Ta blokada jest wyłączona - sprawdzałem.
    Tak jak pisałem wcześniej, centralny mi nie padł, bo bym w ogóle nie mógł otworzyć drzwi, a poza tym słyszę dźwięk otwierania centralnego przy tych drzwiach.
    Mogę je otworzyć dopiero jak pociągnę za klamkę od środka, puszczę i wtedy spokojnie otwierają się drzwi od zewnątrz. Po zamknięciu centralnego i ponownym otwarciu z pilota. nie mogę otworzyć od zewnątrz, ani od wewnątrz. Z wyjątkiem jak złapię i pociągnę klamkę od środka, to wtedy najpierw z zewnątrz mogę otworzyć a potem już od wewnątrz też daje radę.

    P.S. Wiem, pokręcone to jest. Nigdy nie spotkałem się z takim czymś wcześniej.

  6. #6
    Kris[PL]'s Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bełchatów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Witam mam podobny problem ja mam 3d i drzwi pasażera też nie otwierają się z zewnątrz u mnie, musze otwierać je ze środka. A gdy je już otworze ze środka to nie ma komunikatu na fisie że są otwarte i nie zapala sie światło w podsufitce. Byłem już u kilku magików na komputerach ale do tej pory nic wymienialem newet zamek i jakiś czas otwierało się z zewnątrz ale krótko i dalej jest jak jest nie po mojej myśli.

  7. #7
    Golem1's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    253 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Skoro na fisie brak ci sygnalizacji o otwartych drzwiach to najpierw musisz się przyjrzeć mikrostycznikowi w zamku czy daje on sygnał o ich otwarciu. Sprawdź też czy nie masz zakodowane aby otwierał tylko drzwi kierowcy.

  8. #8

    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skarżysko
    Auto
    A3 8P / EOS
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    a czy problem masz tylko z drzwiami pasażera? czy czasem nie masz selektywnego otwierania drzwi tj 1 raz to drzwi kierowcy, 2 razy pasażera? Wiesz może głupio pytam ale ...

  9. #9
    Kris[PL]'s Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bełchatów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Nie greg tylko drzwi pasażera.
    Ostatnio edytowany przez Kris[PL] - 22-02-14 o 19:41

  10. #10
    Kris[PL]'s Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bełchatów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    A taki mam błąd:

    Adres 52: Elektr.drzwi pas. Plik etykiet: AKP\8P0-959-802-MIN2.clb
    Oznaczenie elementu: 8P0 959 802 H
    Komponent: Tuer-SG 020 0050
    Kodowanie: 0000048
    Kod serwisu: WSC 06314 000 00000
    VCID: 4183B130183F0F16DBD-8014

    2 - ilość znalezionych błędów. Oto one:
    01553 - Silnik zamka centralnego drzwi pasażera (V57); LOCK
    012 - usterka elektryczna w obwodzie
    00929 - Jednostka zamykająca zamka centralnego po stronie pasażera (F221)
    008 - Niezrozumiały sygnał

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •