Strona 10 z 11 PierwszyPierwszy ... 891011 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 91 do 100 z 108

Temat: Instalacja Gazowa (LPG) w audi A3 8L 1.6

  1. #91
    Adrei's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A
    Auto
    A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6TDI CAYC
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Ja posiadam 1.6 AVU w gazie, przejechałem trochę ponad 10 tyś km i mogę powiedzieć że wszystko śmiga aż miło. Podstawą jest zdrowy silnik i dobry gazownik, ja mam założony STAG 4 Q-box, reduktor AC-R01, listwa AC-W01 i jest glanc. Butla 55 litry, wchodzi jakieś 44-46. Spalanie między 8-11 litrów, na baku przejeżdżam 420-560km.

  2. #92

    Data dołączenia
    Aug 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    duże
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Adrei Pokaż post
    Ja posiadam 1.6 AVU w gazie, przejechałem trochę ponad 10 tyś km i mogę powiedzieć że wszystko śmiga aż miło. Podstawą jest zdrowy silnik i dobry gazownik, ja mam założony STAG 4 Q-box, reduktor AC-R01, listwa AC-W01 i jest glanc. Butla 55 litry, wchodzi jakieś 44-46. Spalanie między 8-11 litrów, na baku przejeżdżam 420-560km.
    Bardzo dobrze założona instalacja jest wynikiem tak jak piszesz bezproblemowej pracy silnika - gratulacje

  3. #93
    Koffek's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Limanowa
    Auto
    audi a3 8l
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 APF

    Domyślny

    ja zamontowałem lpg BRC SEQUENT 32 OBD, dokładnie tydzień temu , jak na razie testuje , jestem zadowolony , praktycznie nie czuć przełączenia na gaz, z racji że robie mało kilometrów, więc czekam na przełączenie i dopiero ruszam , czas przełączenia na lpg na postoju około 7 minut . Co prawda wyjeżdżam z garażu ,ale na dzisiejszą chwile -20 to i tak dobrze , montowanie lpg skłoniło mnie duże spalanie mojego a3, posiadam 1,6 w automacie przy normalnym jeżdżeniu tylko po mieście no i górki małopolska, pb spalało mi 12,5L/100km ,45l robiłem około 340km, stanowczo za dużo zobaczymy jak bedzie z lpg
    Ostatnio edytowany przez Koffek - 08-01-17 o 11:47

  4. #94

    Data dołączenia
    Aug 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    duże
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Adrei Pokaż post
    Podstawą jest zdrowy silnik i dobry gazownik
    I to jest najważniejsze i tego się trzymajmy.

  5. #95
    Koffek's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Limanowa
    Auto
    audi a3 8l
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 APF

    Domyślny

    tak wiadomo, jak ktoś zainstaluje lpg u ,,fachowca" za pół ceny, to nie ma co sie dziwić że coś nie działa i sie psuje. Ja za instalacje zapłaciłem 2 800pln u renomowanego warsztatu brc, gaz podobno nie psuje silnika a czytałem że jest lepszy od pb , wszystko zależy czy jest instalacja dobrze dobrana do silnika i dobrze ustawiona(czytaj dobry gazownik).

  6. #96

    Data dołączenia
    Aug 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    duże
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    ja wycodzę z takie samego założenia by na instalacji gazowej nie oszczędzać bo póżniej to się odbije czkawką i wtedy pretensje do siebie bo to własny wybór.

  7. #97
    Koffek's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Limanowa
    Auto
    audi a3 8l
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 APF

    Domyślny

    Witam , przetestowałem pierwszy bak lpg i przy tankowaniu sie zdziwiłem na orlenie weszło do pełna tylko 36 litrów, a zbiornik mam 52 l, czy to normalne? Na tamtym zbiorniku zrobiłem 280 km czyli spalanie mi wyszło 13/100km , na paliwie miałem 12,5/100km, za to pieniążków na stacji zostawiłem 81zł a nie o wiele wiecej�� co myślicie o tym?
    A jeżeli chodzi o kontrolkę ile jest lpg jeszcze to jest porażka na wszystkich świecących diodach zrobiłem ponad 10 km i pierwsza już zgasła, w ogóle jest to mało wiarygodne... Lepiej patrzeć na kilometry��

  8. #98
    Koffek's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Limanowa
    Auto
    audi a3 8l
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 APF

    Domyślny

    Wczoraj zrobiłem 100 km od tankowania, pojechałem na stacje i do pełna weszło 12,5l , jest to najlepsze sprawdzenie jakie ma samochód spalanie, ogólnie samochód mój pali tyle samo lpg co benzyny, pozdrawiam

  9. #99

    Data dołączenia
    Sep 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    LBL
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 BFQ
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Koffek Pokaż post
    Wczoraj zrobiłem 100 km od tankowania, pojechałem na stacje i do pełna weszło 12,5l , jest to najlepsze sprawdzenie jakie ma samochód spalanie, ogólnie samochód mój pali tyle samo lpg co benzyny, pozdrawiam
    T o nie jest najlepszy sposób na sprawdzenie.
    Najlepszy sposób to zajechać na stację z pustym zbiornikiem lpg zatankować pewną ilość gazu zanotować ilosc zapisać stan licznika i jeździć do wypalenia do końca i wówczas obliczyć zużycie. Im więcej zatankujemy do pomiaru tym pomiar będzie dokładniejszy.

  10. #100

    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowe Miasto Lubawskie
    Auto
    Było A3 8L & 8P teraz 2x8P po lifcie...
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CBAB
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez LEMBRYK Pokaż post
    T o nie jest najlepszy sposób na sprawdzenie.
    To też nie jest dobre. Próbowałem wszystkich metod również tą którą opisałeś, niestety bez odpowiedzi pozostały różne zagadnienia w tym najważniejsze ile ona PALI.
    Od 2005 roku jeżdżę 1.6 MPI od 8L---8Plift najlepszym wzornikiem są kilometry pokonywane na dystansie kilkunastu tyś km. Dlaczego tak twierdzę ? Jedną z a-trójek regularnie ujeżdżałem trasy Polska - Holandia, później już inną trzecią a3 ale 8P żonka ujeżdżała regularnie na lotnisko gdy pracowałem w Szwecji. Tankowane na różnych stacjach z różnym ciśnieniem i o różnych porach roku... dnia... temperatury. Niestety fizyka jest niezłomna w tej kwestii nie raz jest tak, że myślisz za dużo weszło a nie raz o kurde ale mało? trzeba to dzielić na 1000 km albo trasę, grubą trasę. Dopiero wtedy masz wiarygodny wynik.

    Tak naprawdę ile pali a3 dowiesz się po 5-6tyś km. Wtedy masz jakiś średni wynik do którego możesz śmiało się odwołać nawet u wujka na imieninach.
    Dziki

Strona 10 z 11 PierwszyPierwszy ... 891011 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •