Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokazane rezultaty 21 do 27 z 27

Temat: [8L] wymiana płynu hamlucowego

  1. #21

    Data dołączenia
    Feb 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    KRAKóW
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Dołączam się do pytania,uruchomie pompe vagiem i co dalej??

  2. #22

    Data dołączenia
    Oct 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    2 razy

    Exclamation Nie działające hamulce tylne po wymianie płynu

    Witam,

    Wymieniałem wczoraj płyn hamulcowy i po wymianie nie działają mi tylne hamulce.Wykonałem następujące czynności:

    - odpowietrzenie pompy ABS vagiem

    - przepompowałem przez zaworek przedniego prawego zacisku, a potem lewego po 200ml płynu .Robiłem to na wyłączonym zapłonie i te hamulce są ok

    - przepompowałem przez zaworek lewego tylnego zacisku 150ml i zakręciłem go by odlać ten płyn do większego naczynia, gdy następnie próbowałem dalej przepompować jeszcze 100ml płyn płynął już bardzo wolno (jakby coś się zapchało )więc włączyłem silnik i wtedy z bólem udało się resztę przepompować

    - zabrałem się za prawy tylny zacisk i też po przepompowaniu 150ml zakręciłem zaworek i odlałem płyn do naczynia , a gdy próbowałem dalej przepompować jeszcze 100ml to się nie udało bo płyn w ogóle nie chciał płynąć , nawet po włączeniu silnika.

    Po sprawdzeniu w czasie jazdy, auto hamuje jednak jakoś słabo w porównaniu do tego co było wcześniej i grzeją się tylko przednie tarcze , a tylne są całkiem zimne. Gdy zahamuje na ręcznym to tarcze tylne się dopiero nagrzewają. Hamowałem tak aby włączył się ABS i nic to nie pomogło. Na zegarach nie wyświetla się żadna kontrolka o błędzie ABS lub ESP.

    Przepompowywanie płynu robiłem w ten sposób, że za każdym razem 5 naciśnieć pedału i za 6 razem wciśniecie i przytrzymanie, wtedy otwarcie zaworka i wylewał się płyn , potem zamknięcie zaworka i dopiero puszczenie nogi z pedału hamulca. Cały czas kontrolowałem poziom płynu w zbiorniczku aby nie spadł poniżej min.

    Nie mam pojęcia co się stało w czasie odpowietrzania tylnych hamulców, że przestawały pompować i w żaden sposób nie udało mi się kontynuować odpowietrzania..może jakiś zaworek w pompie ABS się zamknął i dlatego płyn przestał lecieć ?

    Bardzo proszę o poradę co zrobić w tej sytuacji, aby w czasie odpowietrzania zaczął wypływać płyn z tylnych zacisków bo nie mam już pomysłów.

  3. #23
    Grabek's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wyszków
    Auto
    OOOO
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    283 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    odpowietrza się zaczynając od najdalszych kół od pompy, czyli prawe tylne, lewe tylne, prawe przednie lewe przednie
    Części na sprzedaż do: Audi TT 8N BAM A3 8P Sportback R32 S-line Audi A3 8L 1,8T 3d Audi A3 8L 1,8T 5d Audi S3 8L 1,8T

  4. #24

    Data dołączenia
    Oct 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Zacząłem od przodu bo po odpowietrzaniu pompy ABS na vagu wyświetliła się informacja aby otworzyć zaworki przednich hamulców.
    Pozatym myślę, że dla działania hamulców nie ma znaczenia od którego koła zaczniemy.. są opinie, że auta z ABS należy najpierw przód odpowietrzać. Jeśli jednak ma to aż takie znaczenie, to co teraz zrobić aby ten tył odpowietrzyć?

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Zrobiłem jeszcze raz odpowietrzanie ABS i okazuje się, że w jego trakcie hamulce z tyłu trzymają, z czego wynika, że układ pod względem mechanicznym jest ok, tylko coś jest z elektroniką co blokuje hamulce tylne. Może miał ktoś do czynienia z taka sytuacją i podpowie co ustawić na Vagu żeby hamulce zaczęły normalnie działać?

  5. #25
    klamamoto's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    A3-CLUB.NET frakcja Bielsko
    Auto
    OOOO 264HP CS
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    23 razy

    Domyślny

    ja nie wiem kto Ci kolego takie pierdoły opowiada ale przestań go słuchać
    zawsze odpowietrzasz od najdalszego koła






    na przyszłość użyj szukajki i pisz w istniejących watkach
    przenoszę/poczytaj

  6. #26

    Data dołączenia
    Oct 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Mój post nie dotyczył samej wymiany tylko problemu z zablokowanymi tylnymi hamulcami, które jednak włączają się na chwile podczas odpowietrzania pompy ABS.. w tym, ani podobnych wątkach nie ma informacji co zrobić w takiej sytuacji..nawet jeśli kolejność odpowietrzania była niewłaściwa to jednak pisanie o tej kolejności mi teraz w niczym nie pomoże , bo teraz tyłu w ogóle nie da się odpowietrzyć.. więc nawet jakbym chciał to zrobić we właściwej kolejności to teraz tego nie jestem w stanie zrobić.. proszę o pomoc w znalezieniu sposobu jak odblokować tylne hamulce.. niemożliwe , żeby nikt nigdy wcześniej nie zrobił odpowietrzania w odwrotnej kolejności.. jeśli ktoś tak zrobił to proszę o info jakie u niego dało to efekty?

  7. #27

    Data dołączenia
    Oct 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Pogrzebałem w Elsie i według informacji które znalazłem , kolejność wymiany jaką zastosowałem jest jednak właściwa i raczej nie była ona powodem powstania problemu z tylnymi hamulcami. Dla wszystkich sądzących, że należy wymieniać płyn zaczynając od tyłu wrzucam instrukcję.
    http://zapodaj.net/7c50be049a351.jpg.html

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •