Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 62

Temat: Czyżby sprzęgło?

  1. #21

    Data dołączenia
    Dec 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wrocław
    Auto
    audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI AZV

    Domyślny

    witam
    Ja mam inny problem ze sprzegłem a mianowicie kiedy na zewnatrz jest ujemna temperatura to sprzgło słabo wysprzegla i szarpie gdy dodatnia tem .to problemu brawie brak.. płyn wymieniłem i problem pozostał ....

  2. #22
    zielony999's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Cieszyn
    Auto
    audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Witam , pojawił się u mnie ten sam problem , temperatura spadła znacznie poniżej zera i przestało mi sprzegło wysprzeglać natomiast jak wyjkade z ciepłego garażu to jest ok , co może być przyczyną , myśle że wysprzęglik i teraz pytanie czy wymontowanie wysprzęglika polega na odkręceniu ze środka całego pedału sprzęgła ?

    Hmmm jako że nikt nic nie wie na ten temat to ja już doszłem do tego , przyczyną jest początek zacierania się pompki tej pod pedałem sprzęgła , konieczna jest wymiana im wcześniej tym lepiej bo na wielkim mrozie można się zdziwić kturegoś dnia potem odpowietrzyc układ i wszystko hula jak powinno
    Ostatnio edytowany przez PROSTO - 24-02-11 o 18:44

  3. #23
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    w jakim stopniu temperatura wplywa na zacieranie sie tloczka przy pedale sprzegla?tloczek jest caly czas smarowany.Ja powiedzialbym ze winny jest plyn ktorego zmienila sie gestosc pod wplywem ujemnej temperatury,badz tez zaworek w tloczku pompki za wolo sie otwiera.
    radze Ci i wszystkim ktorzy maja podobny problem aby nie podejmowali pochopnie decyzji o wymianie jakiejkolwiek czesci ukladu wysprzeglajacego a poczekali na cieplejsze dni i obserwowali co sie dziej.wtedy bedziemy zastanawiac sie co dalej.
    Who I am? I am a the Champion.

  4. #24
    zielony999's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Cieszyn
    Auto
    audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Hmmmm ciekawe rozwiązanie , czyli jak spadnie temperatura poniżej zera to mamy nie jeździć naszymi autkami i czekać do wiosny aż sie ociepli ? A co jak pojedziemy w góry i napotka nas srogi mróz ? Wracamy w góry po autko wiosną ?
    Tak jak pisałem wcześniej , u mnie było wszystko w porządku przyszła zima spadła temperatura ponizej zera i materiały z których są zrobione poszczegulne części zaczeły sie inaczej zachowywać tak samo jak zmieniły sie właściwości płynu , pamietajmy też że z czasem materiały też sie zużywają , pedał sprzęgła zaczoł nie odbijać do końca a biegi zaczeły ciężej wchodzić bo gorzej wysprzęglało teraz temperatura spadła do około - 17 stopni i biegów wogule nie wbiłem bo nie wysprzęglało , zmieniłem pompke na nową i zaczeło wszystko ładnie działać w nocy było -15 i sprzęgło ładnie wysprzegla i nic nie blokuje sie. Czyli u mnie stara pompka na mrozach odmuwiła posłuszeństwa zmieniłem na nową mrozy dalej takie same a nowa pompka ładnie działa .

  5. #25
    DarioPopi's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    WLKP
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI CFFB
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez zielony999 Pokaż post
    Witam , pojawił się u mnie ten sam problem , temperatura spadła znacznie poniżej zera i przestało mi sprzegło wysprzeglać natomiast jak wyjkade z ciepłego garażu to jest ok , co może być przyczyną , myśle że wysprzęglik i teraz pytanie czy wymontowanie wysprzęglika polega na odkręceniu ze środka całego pedału sprzęgła ?

    Hmmm jako że nikt nic nie wie na ten temat to ja już doszłem do tego , przyczyną jest początek zacierania się pompki tej pod pedałem sprzęgła , konieczna jest wymiana im wcześniej tym lepiej bo na wielkim mrozie można się zdziwić kturegoś dnia potem odpowietrzyc układ i wszystko hula jak powinno
    hm a ja mam odwrotnie - jak jest zimno to gitara jak ciepło to sprzegło zostaje prawie w podłodze... nie czaje...

  6. #26
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    zielony999 u Ciebie pompka byla winna ale wszyscy ktorzy maja problem z biegami,maja wymieniac pompki?nie napisalem ze macie nie jezdzic ale poczekac na zmiany temp i obserwowac co sie dzieje.zrobicie jak uwazacie
    Who I am? I am a the Champion.

  7. #27
    zielony999's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Cieszyn
    Auto
    audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    PROSTO ale ja pisałem że mi sprzęgło nie wysprzęgla i że pedał sprzęgła mi nie odbija do końca dlatego mi cieżko biegi wchodziły i w tym momencie chodziło o zatartą pompke sprzęgła , natomiast w przypadkach gdzie sprzęgło chodzi dobrze a same biegi cieżko chodzą to każdy się może domyślić że pompka nie ma nic z tym wspólnego.

  8. #28
    WIELKA BRYTANIA DanioUk's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skelmersdale-Rybnik
    Auto
    Audi S8 A6 80 cabrio
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    258 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Dzisiaj pierwszy raz. Wrzucam wsteczny zaczynam ruszac - auto zaczyna powoli toczyc sie do tylu i tu nagle jakas blokada i auto odbija mi do przodu. Jak nasisne wiecej gazu to slychac jakby jakis stuk i mozna kontynuowac jazde na wstecznym.

    Co to moze byc chlopki??
    1.6 AKL 101KM
    1.8T APY 209KM ???

  9. #29
    Adam91's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Z rana widzę smog przez okno --> Katowice
    Auto
    Volvo S40
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez zielony999 Pokaż post
    Hmmmm ciekawe rozwiązanie , czyli jak spadnie temperatura poniżej zera to mamy nie jeździć naszymi autkami i czekać do wiosny aż sie ociepli ? A co jak pojedziemy w góry i napotka nas srogi mróz ? Wracamy w góry po autko wiosną ?
    Tak jak pisałem wcześniej , u mnie było wszystko w porządku przyszła zima spadła temperatura ponizej zera i materiały z których są zrobione poszczegulne części zaczeły sie inaczej zachowywać tak samo jak zmieniły sie właściwości płynu , pamietajmy też że z czasem materiały też sie zużywają , pedał sprzęgła zaczoł nie odbijać do końca a biegi zaczeły ciężej wchodzić bo gorzej wysprzęglało teraz temperatura spadła do około - 17 stopni i biegów wogule nie wbiłem bo nie wysprzęglało , zmieniłem pompke na nową i zaczeło wszystko ładnie działać w nocy było -15 i sprzęgło ładnie wysprzegla i nic nie blokuje sie. Czyli u mnie stara pompka na mrozach odmuwiła posłuszeństwa zmieniłem na nową mrozy dalej takie same a nowa pompka ładnie działa .
    Miałem podobnie
    Sprawdz siłownik sprzęgła a jeżeli to nie to to bd pompka (siłownik trzeba wymienić razem z wysprzęglikiem )
    Dodano:
    Cytuj Oryginalnie napisane przez DanioUk Pokaż post
    Dzisiaj pierwszy raz. Wrzucam wsteczny zaczynam ruszac - auto zaczyna powoli toczyc sie do tylu i tu nagle jakas blokada i auto odbija mi do przodu. Jak nasisne wiecej gazu to slychac jakby jakis stuk i mozna kontynuowac jazde na wstecznym.

    Co to moze byc chlopki??
    Kolego siłownik sprzęgła ewentualnie pompka sprzęgła(nieszczelna albo ze starosci).
    Po tym jak wcisnołeś drugi raz sprzęgło to je podpompowałeś pompke i dlatego mogłeś jechać
    Ostatnio edytowany przez Adam91 - 07-03-11 o 17:54 Powód: Automatyczne łączenie postów
    S P O T K A N I A
    Ś L Ą S K I E

    DRUGA SOBOTA KAŻDEGO MIESIĄCA godz 16:00
    決してあきらめない Never give up

  10. #30
    zielony999's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Cieszyn
    Auto
    audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Adam91 Pokaż post
    Miałem podobnie
    Sprawdz siłownik sprzęgła a jeżeli to nie to to bd pompka (siłownik trzeba wymienić razem z wysprzęglikiem )
    Dodano:
    Wysprzęglik z siłownikiem jest w przy dwumasie w 8P nie wymienisz go tak łatwo jak w 8L musisz wyciagnać skrzynie biegów natomiast pompka jest przy pedale sprzęgła (najczęściej się zaciera z starości )

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •